7týdenní miminko je stále hladové a nemůže se vykakat

kashaa
4. únor 2017

Dobrý den, obracím se na vás s dvěma dotazy týkající se mého 7týdenního chlapečka. Porodní váha 3750g 49 cm, při odchodu z porodnice 3450g.
Měsíc byl můj chlapeček plně kojen ( kojila jsem co dvě hodiny a tím, že jsem měla řidší mléko, tak jsem kojila klidně i hodinu, než měl dost 😀
Během této doby byla u malého stolice v pořádku a pravidelná 1x denně.
Po měsíci jsem začala ztrácet mléko a musela jsem začít přikrmovat UM (Nutrilon) a od té doby to začalo. Nemohl se vykakat a měl bolení bříška. Na UM jsem během týdně musela přejít uplně. Podotýkám, že jsem z MM na UM nepřešla ze dne na den ale po malých dávkách. Problém nastal, když dostal první dávku UM, tak od té doby se nemůže sám vykakat. Nakonec po čtyřech dnech kdy se svíjel a brečel a nepomohly masáže (Pupík) ani cvičení a klubíčkování jsem byla nucená mu pomoct a vylezla z něj tuhá "temperka" ( a že toho bylo 😀). Na radu doktorky jsem mu začala kapat Espumisan a Bio Gaia (5 kapek denně) ale nepomohlo to. Začala jsem zkoušet i fenyklový nebo heřmánkový dětský čaj ale ten mi odmítá i vodu. Po boji do něj za celý den dostanu cca 30ml.
Před týdnem jsem na další doporučení doktorky měla zkusit změnit mléko a přešla jsem na Amilk. Je pravda, že zatím jsme na tom cca 4 dny ale zatím se mu vykakat nepovedlo. Žádám maminky, které s tím také bojovaly o radu. Je to mé první miminko.

Druhý dotaz jak při Nutrilonu, tak i nyní mu přes den dělám 120 ml a stane se, že mi i za hodinku a půl začne brečet hlady. Snažím se ho proto nějak držet v klidu aby dostal až za 2,5 - 3 hodinky od jídla. Někdo mi říká, at to nedělám a dávám mu tolik kolik potřebuje ale bojím se, že mu tím ještě přitížím a hlavně ten Amilk má o trošku vyšší energetickou hodnotu než Nutrilon a bojím se aby nezačal pak rychle přibírat.
Nyní má 58 cm a 5 kg. Není to i tak moc? Podotýkám, že hladový je častěji jen přes den kupodivu večer dostane mlíčko cca v 8 - 8:30 a vydrží klidně i do 6 do rána a spí krásně.

Děkuji za rady

lenatu
13. únor 2017

Jinak nevím jestli dáváš k UM nějakou vodu? Ale já malýmu vařila fenyklový čaj a docela nám taky pomáhal. 🙂