Bezdůvodný pláč okolo 3. měsíce, ve stolici černé kousky

darina7
31. pro 2016

Ahoj maminky,

mám nejusměvavější a nejpohodovější miminko, holčičku, která je normálně velmi statečná (i u doktorů). Vždy jí všechno vysvětlím, kapání do nosu, do očí, injekci a lépe to nese. Stále se smála, usmívala a najednou mi v minulém týdnu začala nejdříve z ničeho nic řvát u kojení. Vždy se dychtivě přisála a po chvilce začala plakat a odtahovat se ručkama. To jsem si říkala, že je tím, že jí to třeba teče pomaleji (v noci totiž bumbala krásně, prsa jsem měla hodně nalité), tak piju 3x denně kojící čaj weledu a další, prsa mám plné a malá začala lépe bumbat (i se přepapá a pak zvrací). Ale z ničeho nic začne bezdůvodně plakat, což nikdy nedělala. Normálně se vždy vzbudila, povídala si, usmívala se, nikdy se nevzbudila pláčem. A teď se vzbudí a začíná natahovat, pak se usměje, pak zase začne plakat (na mě, na kolotoč, na který se vždy smála). Nebo z ničeho nic na přebalováku, kde si vždy broukala, hrála, usmívala se (zpívám jí u toho, laskám ji a tak) a najednou ze smíchu přejde do pláče, tak ji i nakojím a pokračuji dále (chci ji umýt a vykoupat) a začne řvát..:( a koupání miluje, tak ty procedury zná...Prostě z ničeho nic druhý a nebo třetí den je taková mrzutá, hodně uplakaná, ale bezdůvodně, ze smíchu najednou začne natahovat a je přebalená, napapaná, není to pláč, který znám..opravdu nevím..:( Už delší dobu má rýmu (takovou tu zadní), zdá se mi, že se jí to konečně uvolnilo a začínáme odsávat soplíky, má jen trošku, není to nic hrozného, teplotu nemá...Včera měla hodně divnou stolici (je plně kojená, tak kaká třeba 1x za týden)..barva míchaná vajíčka taková hlenová (to předepisuji rýmě, ne hlen ve stolici, ale v barvě stolice taková táhlá) a v tom černé kousky (manžel říká černo až do zelena) jako nasekaná petržel třeba, podle mě více černá...nevím,jestli to může souviset, ale kdyby ji něco bolelo tak plače více (fotky a dotaz jsem poslala své pediatričce, je suprová, odpovídá i na emaily; zatím se mi neozvala)... prdíky to nejsou...někde byla zmínka o nějaké tříměsíční krizi, může to být ono? Raději jsem napsala vše, kojení je už ale v pořádku, hlad podle mě nemá, jinak prospívá dobře.. Manžel mě straší, že se kolem třetího měsíce miminka úplně změní, ty uplakané, jsou pak hodné a ty hodné jsou takové mrzuté..tak to doufám, že nebude náš případ... Moc děkuji za každou radu a zkušenosti

lv
31. pro 2016

Může to být růstový spurt. I když to příliš nevysvětluje tu stolici, snad od té rýmy.

lenvy
31. pro 2016

Máte za sebou očkování ? Ten pláč a mrzutost by mohla být jako než ucinnek po očkování... co se týče tý stolicky, to bych určitě nechala posoudit dr.

darina7
autor
31. pro 2016

Očkování za sebou ještě nemáme.. malá měla rýmu, chci očkovat až si budu stopro jistá, že je zdravá, klidně později...stoličku nechám na pediatričce..psala jsem v pátek večer, jestli to nebude na stěry/výtěry nebo jak se to posuzuje kdyžtak.. v pondělí jí ještě zavolám

lenvy
31. pro 2016

Tak to ju... já bych tam v pondělí ráno rovnou zašla... aby rovnou udelala malé výtěr... držím palce!

nikolalob93
31. pro 2016

Měli jsme neco podobného. Sice jsme měli jednou horečku, ale zašla jsem druhý den k pediatricce. Ta nam vzala krev a napepila pytlík na moč a poslala na ušní vyšetření. To bylo v pořádku. Cestou zpět jsme se u ní stavěly, vzala si vzorek moči a byla tam i ta slemovita stolice, krev byla v pořádku. Ale v moči nám nalezla zánět. Hned nasadila antibiotika, po kterém jsme se osypali. Takže jsme druhý den letěli znova. Držíme palce

rajani
31. pro 2016

Co potravinová alergie? Že působí trávicí potíže, bolesti

rajani
31. pro 2016

* a ta stolička. Nezařadila jste něco nového, nebo mě napadá ABKM...

darina7
autor
1. led 2017

Stolici jsem poslala vyfocenou pediatričce a zítra jí ještě zavolám, že bych se tam zastavila na stěry a krev, moč. Mám už delší dobu vysazenou laktózu, jím jen bezlaktózové věci a kapu malé kapky coliprev, které se dávají při intoleranci laktózy. Myslím si, že by to bříško být nemělo. Byla spokojená, krásně prděla, nic ji netrápiľo. Nezměnila jsem nějak stravu.. vlastně před tou stlicí jsem jedla banán, ten normálně moc nejím..

darina7
autor
1. led 2017

to jsem doufala, že to bude jen nějaká ta tříměsíční krize nebo růstový spurt, ale teď mám brouka v hlavě, jestli to nebude nějaká nemoc, když z ničeho nic začne tak plakat..ale zase v noci spí dobře..tak snad kdyby ji bolelo ucho, měla močák nachlazený nebo něco, tak by jí zlobilo i v noci..nebo?

prostejina
1. led 2017

kamarádky chlapeček to měl taky takhle - odtahoval se, furt brecel, trvalo to prý asi 14 dnu. A byl to růstový spurt. Stolici bych připsala k ty ryme.. Tak dej zítra vědět, jak jste dopadli 🙂

nikolalob93
3. led 2017

Zdravím, můžu se zeptat jak jste nakonec dopadli? 🙂

darina7
autor
3. led 2017

Dnes jsme byli u doktorky, udělala stěry ze zadečku...výsledky budou v pátek. Dnes měla stoličku v pořádku. Za 14dní máme kontrolu, kde neseme ještě vzorek stolice na nějaké vyšetření kvůli krvácení. Snad už se to nebude opakovat a bude to v pořádku.
Jinak to plakání malé...Paní doktorka říkala, že to bude asi ten růstový spurt, také že špatně pije třeba, že je zahleněná, prostě souběh těchto dvou věcí..Máte nějaký tip na ten růstový spurtík? Piju kojící čaj Weleda, občas kyšku, večer masíruju prsa + teplé.. Malá se ale kolikrát vzteká na to prso ještě dřív než se vůbec přisaje.. možná je to i tím zahleněním, ale v noci pije pěkně a to chrčí snad nejvíc..

darina7
autor
3. led 2017

Dnes odpoledne ale hodně proplakala (úplné záchvaty), cucala si dlaně a natáčela se, že by papala, pak papat nechtěla, řvala a odtahovala se od prsa nebo jen trošku cumlala, ale tak jak dudel spíš než pořádně, jak když pije..:( hlavně jedno prso má neoblíbené (to tak má teda od porodu, ale teď se to stupňuje ještě víc...to druhé si aspoň podumlá...to druhé vůbec nechce..ale v noci z něho pije, přes den ho takto bojkotuje..:() a pak zvracela..tak pak zase měla hlad..budu se snažit kojit co nejvíce, jak si malá řekne...přijde mi, že už má hládek, tak kdyžtak zkusím odsát a dokrmovat..jenže odsávat mi moc nejde..bolí mě to a neteče to tak pěkně a rukama je to na dlouho:(...hlavně jsme s malou neměli problémy s kojením (po přestřižení uzdičky to bylo v pohodě), od začátku jsem měla mléka až moc, stále mi to kapalo, stříkalo..a teď mám pocit, že ho tolik není, tak jsem myslela, že se vzteká, že už to neteče tak jako dřív...

darina7
autor
3. led 2017

teď si taky myslím, že to bude spurtík...předtím prostě plakala z ničeho nic a člověk nevěděl, co a proč...ze smíchu hroznej hysterák...teď to má taky, ale u toho si cumle tu ručku, tak už je to že by papala (klidně půl hod či hodinu od kojení....předtím baštila co 3hodiny přes den)

ladyhacek
3. led 2017

Ta stolice byla spíše jednorázová nebo je to pravidelné? Co se týká hlenu a nazelené stolice může to být i z tvé potravy > alergii na mléko/mléčné produkty > mohla jsi zrovna sníst větší množství něčeho a jí to nesedlo. Sny byl také kojení a ten tedy chodil co kojení to přebalování > tzn po 2/3h . Píše se tady spurt > je kolem toho 3m děti mají větší hlad a také jak rosotu tak můžou plakat. Mě ještě napadá (s tou spojenou rýmou) co zuby? Napdli Vás? My tedy až v 5m, ale kamarádka měli první zub už ve3,5m to by vysvětlovalo ten častý nesouvysející pláč (zuby rostoru dlouho > např. stoličky nám rostli přes 3m (co byli dásně nateklé). Tak uvdiíš co se z toho vyklube a snad to brzy bude zase usměvavá holčička

darina7
autor
4. led 2017

No, ty zuby nás ještě taky napadly..:( Malá začala hodně slinit (takovou až pěnu z toho má u pusinky a kape jí to když je na bříšku🙂🙂, jak pejsek..🙂) a stále strká ty ručky do pusinky (což vím, že nemusí být vždy hlad, objevuje je, pak ty zuby a tak), teď do pusy strká vše teda (brindák, deku atd.) a směje se a pak se začne šklebit a plakat (dřív když měla hlad, tak se sápala na stranu jakoby otáčela hlavičkou a pak cumlala pěstičku)...ale miminka se taky pořád mění...fakt těžko říct..nevím...dásničky má takové nateklejší, ale zub nikde nevidím, umyju ručky a občas to zkusím projet ty dásničky...ale zatím nic..nebo mi to nepřipadá, zase jí do té pusinky nechci nějak šahat...jestli bych ten zub poznala, ty dásně mají takovou strukturu, že tam mají občas jakoby výstupek a to je prý normální...podle doktorky je na zub brzo, ale je pravda, že to nekontrolovala...uvidíme...teď piju hodně věci na zvýšení tvorby mléka...ta stolice bývá pravidelně hlenovitá (už snad od 3. či 4.týdne)..předtím jen míchaná vajíčka a nebyla smradlavá...teď je to teda síla..na to, že jen kojím a nejím nic extra jiného..bojím se jíst exotické ovoce i normální rajče a tak (jsou z maroka a doví odkud)...je pravda, že v pátek mi manžel donesl kuřecí prso s bramborovou kaší (která byla určitě z klasického mléka) a v pátek měla malá takovou stolici s černými kousky.. Jinak jím bezlaktózové produkty (od toho kdy malou trápily hodně prdíky, tak kvůli tomu)..