Červené "stěhující se" mapy po těle (ne vyrážka)

dooma84
9. dub 2016

Prosím o radu, pokud máte někdo zkušenosti...

Dcera (8 měs.), v týdnu před Velikonoci dva dny zvýšené teploty, rýma, do tří dnů se udělaly červené fleky (žádná vyrážka ani krupička, nebyly zapálené, pouze lehce vystouplé fleky) na zátylku a za ouškama, které byly nejvíce patrné po probuzení, odpoledne mizely. Za dva dny po flecích ani památky. Nyní po 14ti dnech se ve čtvrtek během dne objevily tyto fleky znovu, v pátek je měla všude možně po těle, byli jsme u pediatričky, závěr: přidružení k viróze, máme dávat Fenistil kapky (nezabírají). Žádné teploty, nesvědí jí to, malá je čilá jako obvykle, není průjem, chuť k jídlu má, prostě žádné jiné příznaky, pouze fleky, které do dnešního rána "vygradovaly" a malá je měla všude po těle ve velkém množství, navíc se fleky "stěhují", takže tam kde je měla včera není po mapě ani památka, za to se objevily na jiných místech, kde včera nebyly. Dopoledne jsme strávili na pohotovosti, kde si nás postupně přebrali na dětské pohot., infekčním a kožním odd. Tím, že nemá teploty, ani jiné příznaky a je normálně čilá, nenašli nic, co by mohli diagnostikovat. Max. se přiklonili k alergické reakci (ovšem neměla nic nového k jídlu, nepoužívám ani nový prací prášek). Tudíž máme hlídat jídlo a uvidí se. Odpoledne se mapy začaly lehce ztrácet (od středu), ale stále jsou patrné... Přikládám fotku pro představu. Prosím, pokud jste se s tím někdo setkal, víte co to je? A co s tím dělat?

veronika1508
12. kvě 2017

Prave,ze peru furt ve stejném prasku a furt stejně.Pradlo nevypada,ze by nebylo pořádně vymachany.Se zvířaty je doma dalo by se říct od malička.Doma máme jorksira s kterym je v kontaktu furt a pak venku kocky a pak takovy jako slepice,kaceny atd...a vzdy v pohode...Napadl me pyl,ale tezko rict.Pampelisky a sedmikrasky uz skubal hned co vykvetli a nic.Na kytky je celkove zvykli od mala..mame na zahrade zahradnictví...ale pravda je,ze je toho pylu ted hodně nejen z květin atd,ale i ze stromů,takže to možný muze být.No uvidím ráno.Doufám,že to nebude mít ještě horší

veronika1508
12. kvě 2017

@danny36 jo jo zánětem průdušek jsme si taky prošli a dokonce dvakrát.Hrozně to v něm chrcelo a mel dost vysoky horecky.

veronika1508
12. kvě 2017

@incognito A ty krevní testy jste si vyžádali sami nebo Vás na ně poslal doktor?

incognito
12. kvě 2017

@veronika1508 syn ma intoleranci i na vejce a na ty mel velmi silnou reakci (hrozne zvraceni + byl pak jakoby mimo), tak nas poslala pediatricka na alergologii/imunologii, kde mu tu krev nabrali a udelali rovnou i lepek, ten je jediny v pohode ....je s tim spojene treba i to, ze nemuze mit MMR ockovani, protoze intolerance na vajecny bilek je kontraindikace....urcite se to odhalilo uz pred prvnimi narozeninami, uz prvni dort jsem vyrabela bez vajec a mlecnych vyrobku

verujan
12. kvě 2017

@dooma84 Ahoj, skoro 4 letá dcera měla něco podobného, měla fleků méně, ale zato mnohem větší. Najednou se jí odpoledne udělaly malé flíčky na obličeji a do 5 minut měla velké, vystouplé a i 15-20 cm velké na stehnech. Ale na rozdíl od Vás ji to svědilo, hodně. Za chvilku zmizely, cca za 20-30 minut a vyskočily na zádech a tak to šlo do včera. Zkoušela jsem jí to natírat Fenistil gelem, ale moc to stejně svědilo, skoro z toho šílela, možná proto, že so to škrabala, nevím. Kapky jsem doma neměla, lékárna již byla zavřena, tak jsme jeli na pohotovost. Tam řekli, že to bude asi z virózy ( byla nachlazená a den předtím měla teplotu ), dali jí injekci ( kortisan ??? - nemohu si vzpomět na název ) a domů ještě Fenistil. Injekce zabrala, než jsme přijeli domů, byla skoro čistá. Po čase jsem fotky fleků ukázala naší pediatričce a ta řekla, že jde rozhodně o alergickou reakci a také dobře, že jsme jeli do nemocnice, že se mohla začít i dusit, pokud by jí otekly dýchací cesty. Nic nového tenkrát nejedla, prostředky na praní, mycí gel, atd. vše stejné. Doktorka řekla, že vzhledem k nachlazení to mohla být i jablka, ta že jsou hodně alergická - ani se mi to nechtělo věřit, ale také ovocný čaj, ovocné šťávy, sirup, myslím, že i med, citrusy také, ale to každý tipuje na 1. místě, to ani nemusím zmiňovat, prostě to, co jindy je bez problémů, tak mohlo způsobit problémy. Je to tak 3 měsíce a od té doby se to znovu neobjevilo.

nellgilova
30. říj 2017

Dobrý den. Mám 3 měsíční miminko. Má tyhle fleky od měsíce a půl, tudíž se s tím trapime měsíc a půl. Jsou to červené mapovite lehce občas vystouplé fleky po celém těle. Putuje mu to po tělíčku. Nejhorší je to také po probuzení. Byli jsme u obvodní lékařky, kožní lékařky kde jsme zkusili všechno, od změny prádla, pracích prostředků, mléka,prostě vše. Nic nepomahalo spíše se to zhorsovalo tak jsme zakončili v nemocnici kde jsme byli 16 dní. Dělali mu testy úplně na vše od jaterek po různé alergie na mléko apod. Všechno má v pořádku takže se vyloucilo systémové onemocnění. Nasadili mu kortikoidy a kortikoidovou mast,po které se mu to ztratilo,ale jak se kortikoidy vysadili hned mu to vylezlo. Fenistil máme taky ale to je jen proti svědění akorát že tyto skvrny nejsou prej svedive. Žádný ekzém to prej není. Kdyby jste některá měla nějaké nápady tak bych byla ráda, kdyby jste mi napsali. 🙂

nellgilova
30. říj 2017

@dooma84. Můj syn má 3měsíce a od měsíce a půl se s tímto potýkáme. Dělali se v nemocnici kde jsme byli 16dní všechny testy, krev moč jaterky kožní aleroglogicke, proste ho sjeli od hlavy až k patě a nic,je úplně zdravý podle výsledků. Takže vyloučili systémové onemocněni. Nasadili mu kortikoidy při kterých to zmizelo ale jak se kortikoidy vysadili tak se mu to zase hned objevilo. Nejhorší je to po probuzení. Putuje mu to po tělíčku. Zkoušeli jsme všechno, od změny prádla, pracích prostředků,mléka, prostě všechno dokonce jsme s malým odešli z bytu na tři dny ale furt to mel stejné. Taky jsme s obvodní lékařkou zoufale.☹

nellgilova
30. říj 2017

@nellgilova přikládám fotku

slunea
30. říj 2017

@nellgilova Ahoj, vřele doporučuju nastudovat článek https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-...
Pokud ty fleky vypadají podobně jako tam na fotkách a kojíš, tak nasadit dietu, pokud ne, tak Nutrilon AC. Mazat krémy se zinkem, nepromašťovat, všechno je popsané v tom článku.
Kdybys měla dotazy, tak pro ně je tu skupina https://www.modrykonik.cz/group/6098/
Ta alergie na mléko to klidně být může, u tak malých dětí ty testy nejsou moc průkazné a nejlepší je to mléko zkusit vysadit a po zlepšení zase nasadit a sledovat, co se děje (expozicne eliminacni test).

slunea
30. říj 2017

@nellgilova Hm, kroužky by i odpovídaly kvasince, ale až takhle červené to neznám, zkusila bych hodit tu fotku do té skupinky, jestli někdo neká zkušenost.

nellgilova
30. říj 2017

@slunea. Ahoj, ne nekojim. Má pouze mléko. Zkusili jsme dvakrát změnit mléko, první byl Neocate proti kravskemu mléku. Nezabralo,takže jsme přešli na Nutrilon Digestive Care který je jak na kravské mléko tak na laktózu apod. A stále nic.

dooma84
autor
30. říj 2017

@nellgilova alergicka reakce... nam uz se to pak nikdy neobjevilo, ale bylo mi receno (nekde vyse v prispevcich jsem to myslim i psala), ze alergen se v tele kumuluje a pak proste jednoho dne vyvola reakci... rekla mi to zdravotni sestra, co dela u pediatra. Nase doktorka take nevedela. Ciste nahodou je moje zakaznice z tehoz oboru, tak jsme to resili.

dooma84
autor
30. říj 2017

Kvasinka to nebude urcite, pokud je to jen zabarveni kuze a zadne supinky atd., navic se to stehuje, jako tenkrat u nas, tak s vyrazkou, ekzemem apod. to nema nic spolecneho...

nellgilova
30. říj 2017

@dooma84. Jenže to někdy má světle, vystouplé a v mapách. Pak to zase nemá třeba par hodin a např. Ráno to má na hrudníku obličeji hlavě uších a večer to má jen na nohou a z obličeje hrudníku hlavu to zmizí a furt tak dokola. Ale jak jsem psala,dělali mu veškeré testy, infekční, jaterky, krev na všelicos, slinivku a vše mel v pořádku.

nellgilova
30. říj 2017

@dooma84. Jak jste prikladala fotku tak to má úplně ale úplně na chlup stejné. Fotku co jsem přidala já je ze "zlepšení" a tak červené to nemá, to asi dělá světlo nebo nevím. Po jaké době vám to zmizelo??

macka0308
30. říj 2017

Já sama jsem měla něco podobného a byla to alergická reakce, později jsem zjistila, že asi na prvopočátek těhotenství, asi se tělo bránilo něčemu novému cizímu v mém těle. Také jsem neměla nic nového k jídlu, nezměnila prací prostředky, nic, takže mě napadlo toto. Vždy je složité najít příčinu, ale také ze zkušenosti vím, že třeba jablka jednou vadit mohou, jindy nemusí.

dooma84
autor
1. lis 2017

@nellgilova Malá měla úplně to samé, jako popisujete. Ráno byla flekatá celá, během dne se to pomalu přesouvalo a ustupovalo, večer měla jen nepatrné světlé flíčky. Dávali jsme Fenistil kapky. Na infekčním, kožním apod. nám také nic nezjistili. Měla to asi 2 dny pak týden nic a po týdnu se to objevilo znovu na cca 5 dní. Pak se to už neobjevilo. Pokud dáváte jen umělé mléko, zkuste vyměnit prací prášek, případně peřinky dát vyčistit - jednou mi takhle vadil péřový polštář - po vyčištění bylo vše ok.

sikinka12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrasromka
13. bře 2018

@incognito chtěla jsem se zeptat, mate i nadále problém s mlékem. Synovi s tyto mapy udělaly už podruhé a taky po holandii ale jiné mléčné věci mu nevadí, pouze Sunar. Nevím si rady

incognito
13. bře 2018

@petrasromka zrovna minulý týden jsem mu dala jogurt s banánem a osypal se ...a to podotýkám, že krevní testy v souvislosti s ABKM jsou už v normě, takže zřejmě bude problém spíš s těmi jogurtovými kulturami

petrasromka
14. bře 2018

@incognito jsem na testy objednání, ale prý v nízkém věku nejsou objektivní. Zkusím vysadit mléčné výrobky a uvidime. U nad reakce hrozna

incognito
14. bře 2018

@petrasromka no to je teda masakr! zmizí to pak nebo z toho zůstane vyrážka? já s ním na ty testy chodím pravidelně, na těch výsledcích je vidět, že se to s věkem lepší, ale chodíme teda hlavně kvůli té intoleranci na vejce (to se nemůže očkovat MMR, je to kontraindikace) a to ABKM mu dělají rovnou s tím. Že by to průkazné nebylo jsem neslyšela, chodíme přímo do Vinohradské nemocnice do odběrového centra.
Já mám sama udělané testy intolerance potravin v Německu (tady se to dělalo za strašné prachy, nevím teda jak teď), jsem také alergik a atopik a vlastně to docela koresponduje s těmi mými výsledky. (jakože dědičnost funguje)

dagbez
20. bře 2018

@petrasromka ...od včera ma dcera to same, taky tak silny prubeh. Je presne tyden po ockovani Hexou - nemůže to souviset? Nemel to syn také jako reakci na ockovani? Kdy to ustalo? dekuji 🙂

normalnimatka
20. bře 2018

@dagbez no i uživatelka veronika1508 o stránku zpátky píš, že jeden den byli na hexe, druhej den tohle, ale pán bůh dr. řek, že to od očkování není. :D takže to je rozhodně náhoda. i když dítě zemře den po očkování, tak je to náhoda...

petrasromka
21. bře 2018

@dagbez syn není do dnes ockovany. Nikdy to samo nezmizelo. Vždy jediné pomohl čípek. Pak došlo během par hodin k úplnému zmizení. Měl už to 3x . Vždy jediným společným byl mléčný výrobek. Tak teď zkouším dietu

vevu89
26. zář 2018

holky, mám asi stejný problém. Syn 2 a třičtvrtě roku, v pondělí se mu udělal flek na obličeji přes celou tvář, do rána zmizel, v úterý přes paži, ráno opět nic a dnes, po odpoledním spaní celá stehna a taky u zadku. Naprosto netuším, z čeho to je. Nemocný byl 2 týdny zpět, z toho se dostal, ale po ránu má trochu rýmu, spíš ucpaný nos a přes den zase dobré. Šestou nemoc měl, když byl malý, ale to ty fleky vypadaly jinak. Alergický by asi na nic neměl být.

tercuska
27. dub 2019

@dooma84 dobrý den, syn má to samé. Zjistili jste, co to bylo, nebo nějakou příčinu?

sykop
27. dub 2019

@tercuska byla to alergie na potraviny, pravdepodobne pernikove koreni. Kapali jsme fenistil a pomohlo to

verask
10. říj 2019

Dobrý den, syn má virózu a má tyto fleky.. teplotu zatím nemá, jen kašel a rýmu. Nevíte co to je?

tehulkamaminka
10. pro 2019

Ráno jsem dala syna(4roky) do školky zdravého prý když přišli z procházky tak se už drbal. Když jsem ho dopoledne vyzvedla měl červené fleky na zádech krk už rozdrbaný kolem dokola červený, i ve vlasech se drbal, teď mu nad obočím zmizeli červené fleky, zato měl dopoledne na ruce pravé jeden flek, na noze pravé 4 fleky a na břiše jeden a teď se to rozjelo po celém těle, má pouze rýmu a kašel a teď to jsou fleky bílé dokonce se zdají i vystouplé jako mapičky a kaňky bílé a červené pupínky a rozrůstá se to snad to od něj 16 měsíční dcera nechytí. Tvrdí že mu je blbě a svědí ho to tak se drbe. Jsme objednaný na zítřek na dopoledne vyfotila jsem to nějak, ale proti sluníčku nic nepoznáš a krk už vypadá líp. Podle internetu to nic není nemá horečku. Uvidíme co řekne doktorka snad to nezmizí protože dopoledne vypadal hůř teď je to lepší.