Chůze po špičkách, zkrácené šlachy. Vaše zkušenosti?

pedricko
7. pro 2013

Ahoj, mám roční dceru, která se postavila asi 10. měsících. Nejprve stála na ohnutých prstech a teď stojí na špičkách. Chodíme na fyzioterapii, ale moc velké zlepšení nevidím. Má zkrácené šlachy a nemůže se postavit na celé chodilo. Prý hrozí i operativní prodloužení. Máte někdo zkušenost????? Děkuji

mamadvou
17. kvě 2020

@janakay muzu se prosim jeste zeptat?? Cvicime zhruba mesic a pul a pokroky jsou videt.... nozicku poklada vic na paticku... nekdy zvlada sam a nekdy mu ji tam dam ja. Driv mu to neslo dat ani dolu ted jde videt , ze se mu to povolilo a jde to uplne samo . Nekdy ydrzdi dyl a nekdy chvilku a pak jde zase na spicku. Spis mi ted prijde, ze nozicku ma pripravenou uz na paticku ale jak byl zvykly na spicce tak proste ze zvyku dava tu spicku. A snazi se chodit kdyz ho pridrzim za jednu rucicku skoro lita, ale vetsinou po spicce... a zminila jsem.se o tom na rehabilitaci a dostala jsem takovyho sprda, ze ho nemuzu vubec pridrzovat... ze ho mam.nechat spadnou at si na to chozeni prijde sam. Vim , ze se nema pomahat tahat za rucicky a nijak pomahat , ale kdyz se rozhodne jit a chytne se mi a jen lehce pridrzuju drzi se snad jen za jeden prst. Tak jsem se chtela zeptat jak nste to delala vy kdyz uz se snazila chodit . Nebo zacla a uz chodila uplne dobre? Dekuji moc 🍀❤

janakay
17. kvě 2020

Dobrý den, no já už si to moc nepamatuju, ale vím, že jsme se taky snažili ji moc nepomáhat, ale občas hodila za malíček. Když začla dcera v těch asi 20ti měsících chodit po patách (po špičkách teda nikdy nechodila, rozchodila se až když si stoupla na ty paty), tak ještě tak měsíc trvalo než se úplně pustila. Já ji nedržela, ale ona se přidržovala mého malíčku, než se odvážila pustit úplně. A pak jsme jí taky pořídili takový vozíček, kterého se přidržovala a chodila s ním, že ho tlačila před sebou. Ale asi po měsíci se pustila a pak už chodila normálně. Vozíčky se také nemají dávat, žádné podporovadla, ale prostě jsme to zas až tak moc neřešili. Ale jak říkám, nikdy nechodila po špičkách, to jen stála, rozchodila se až na patách.
Je to těžké posoudit, co je dobré a co už ne, každý případ je určitě jedinečný. Řekla bych, abyste se soustředila na svou intuici a pocit, co si myslíte, že mu pomůže a neublíží. Jen vy znáte syna nejlépe. Držím palce, ať se vše spraví, co nejdříve.

mamadvou
18. kvě 2020

@janakay super dekuji moc 😊 pokroky jdou videt to je hlavni ale uz bych nejradeji at je to v poradku ale to si jeste musim e pockat 😊 a jeste se prosim zeptam papucky s pevnou patickou jste davali nebo ne?? Nekdo rika ze urcite na doma s pevnou i kdyz jeste sam nechodi. A neko zase rika , ze az se rozchodi a bude chodit sam tak az pak poridit. S prvnim jsem to vubec neresila spis jsme preferovali barefoot.

janakay
18. kvě 2020

Davam dceri barefoot od doby kdyz zacla chodit, driv jsem ji nedavala nic.Zacala chodit na leto, takze mela jen capacky nebo bosa, kde to slo.

mamadvou
19. kvě 2020

@janakay dekuji 🍀