Chytily jste střevní virózu od dětí?

bauskka
8. pro 2018

Ahoj maminky, když Vaše dítko (jakéhokoliv věku) dostalo střevní virózu, chytila to od něj pokaždé celá rodina?

hanve
8. pro 2018

@bauskka U nas je jedno, kdo to dotahne, ale prozene se to celym bytem a krome psa se vystridame vsichni, tj. 2 dospeli a 2 deti.

leneee
8. pro 2018

@bauskka aktualne u nas probehla nejaka strevni chripka-nejdriv dcera 5 dni, pak mladsi syn temer tyden. Ja a manzel ok. Takze nemusite to chytnout-ja si preventivne vzala asi dve cerne uhli a byla dva dny solidarne na dietce s tim mladsim, minulo mne to. Jinak tedy chytnu od nich vsechno.

lv
8. pro 2018

3 ze 4 členů, děti se oklepaly rychle, já 3týdny

evakaspar
8. pro 2018

Ano pokazde. Nejdriv jeden syn, pak druhy a nakonec ja 😞

florenciak
9. pro 2018

po synovi to také chytla

merope
9. pro 2018

Záleží, jak je to agresivní, ale když jsem dělala ve školce a měla hnusné nachlazení a nemohla se ho zbavit, tak mi holky vysvětlily, že to je proto, že jsem to chytla od dětí ve školce - že jak ještě cvičí imunitu, tak jsou ty jejich nemoci nějak agresivnější.

martinka_33
9. pro 2018

Jak kdy, některá se zdrží jen u dětí, jiná skočí i na nás, někdy maj deti slabou a u nás zmutuje či co a jsme dva dny nepoužitelný 😀

zmrzlinka
9. pro 2018

Ano

dura175
9. pro 2018

@bauskka U nás jak kdy, někdy to sejmulo všechny, někdy to odnesly jen děti. Pokud se bojíte, nasaďte preventivně enterol a dietu.

klea81
9. pro 2018

naše deti 7 a 11 let ještě střevní virozu neměly 😉

bylinka36
9. pro 2018

Chytame vse, dcera to donese, pak jsem na rade ja a pak muz, tak to trva i mesic nez se toho zbavime a nasledne jedeme dalsi kolo...

leymea
9. pro 2018

Nas malej mel strevni chripku jednou (kezby uz nikdy). Bylo mu 13 mesicu. Trvalo to dva dny. Ja a manzel jsme to nechytili. Ja mela strevni chripku poprve v zivote v unoru (tez kezby uz nikdy 😀), taky dva dny. Malymu bylo pul roku a ja se modlila aby to odemne nechytil. Nastesti ne. Manzel ji ma kazdy rok a za celych 8 let jsem to od nej nikdy nechytila. A on miva opravdu osklivou. Naposled mel skoro 41 horecky.

klea81
9. pro 2018

@bylinka36 pokud byste měli v pořádku složení střevní flóry, tak nemůžete být tolik nemocní ;o)

bylinka36
9. pro 2018

@klea81 problem je spis v tom, ze kdyz nekam vylezeme, tak kazdy kasle, smrka a pak uz to jede. Dnes jsme byli na nakupech a to byla hruza s cim lidi vylezou ven...

adrianka78
10. pro 2018

Já ani manžel jsme neměli nikdy v životě střevní chřipku - vloni a aktuálně letos v prosinci si ji dcera donesla z MŠ a postupně s rozestupem dvou dnů nás to doma sejmulo vždy všechny😖

klea81
10. pro 2018

@bylinka36 no pokud budete odolní okolo vás může řádit třeba cholera 😉

kosi_cek
14. pro 2018

Zrovna teď to u nás řádilo, no dopadlo to tak, že zvracely fest 2 děti ze 4 (jedno jeden den, druhé druhý) a následně to odnesla to i babička, která u nás před vypuknutím byla na návštěvě. Já s manžem a synem jen 1denní bolest svalů a prostě cítili jsme, že kolem něco jde, ale bez střevních, žaludečních problémů a dvouletý kojenec nic. Je nás doma 6 a zatím se ničemu nepodařilo, abychom lehli všichni, to by byl masakr, už takhle to stačí...