Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co vám zabralo na koliku (prdíky)?

mrsnikola
4. únor 2015

Ahojky, chci se zeptat jestli existuje nějaký fígl na koliku u malého miminka (2 týdny)? Zkoušela jsem úplně všechno, tak jestli mi třeba ještě něco neuteklo 🙂 Masíruju bříško ve směru hodinových ručiček i s kremém Pupík, polohujeme při kojení, předtím odstříkávám trochu,aby se malá nezahltila mlékem, polohujeme na tygříka, klubíčko a tak. V lékárně mi dali Espumisan, tak zkouším i to, 5 kapiček 3x denně před kojením, odříháváme - dokonce se snažím i mezi kojením. Chovám, pohupuju i na gymnastickým balonu. Fenyklový čaj nám nezabral. Rozbaluju, cvičím s nožičkama. Chudinka se pořád kroutí, tlačí, budí jí to i ze spaní ☹ nepříjde mi, že se to lepší... Přitom přibíráme, oříhne si, pleny odpovídají .... chtěla bych jí pomoct. Nestačí mi, že to prý přejde. Prosím poraďte

luciamala1979
4. únor 2015

@mrsnikola biopron laktobacilky jsou vysypaci a davam je ted jak je syn 4 lety a dcera ma pres rok Osobne jsem zustala prekvapena u zazivacich problemu jak zabrali Kdyz mel kluk koliky, dcera na to netrpela vubec, tak jsem chtela jenom bio gaia ty zabirali, ale ta cena.. Vyskousej kdyz tak oboje uvidis co vam zabere,maji kazde jine bakterijky. Problem je v tom ze u Tveho mimi je jeste nedovyvinuty trav. traktt a nema je tam. Nemusi byt drahsi i lepsi, jsou jinak 'poskladane'. Dobrou

adelinkkaa
4. únor 2015

Pokud můžu poradit ,tak vyhod všechny kapičky(kromě biogaia) ,zavolej si fyzioterapeutovi a zeptej se jestli tejpuje miminka na koliky.My taky vyzkouseli všechno ,pak jsem narazila na tohle a super.Hned po nalepení začal prdět a druhy den už po kolikach ani pamatka.
Mrzí mě že moc maminek o tom neví,přitom to je to nejjednodušší co může byt🙂

evaamy
4. únor 2015

@adelinkkaa co znamená "tejpovat"?

jachymekt
28. bře 2015

Ahoj, problém s prdíky jsme neřešili. Dávali jsme BabyCalm- naprosto přírodní!! 😀 Pár kapiček před každým kojením. O 1-2 kapky víc, když jsem si dala čerstvější pečivo. Fakt super DOPORUČUJI 😀 Jáchymek byl naprosto v pohodě.

mydvaapes1
28. bře 2015

Kmínový čaj, pila jsem ho v litrech (kojím) a dávám pocucat trošku i malé. Prdí jak drak a od té doby mám klid.

kittysha
17. kvě 2016

@adelinkkaa ahoj, chci se zeptat, jestli jste tejpovali přesně podle toho návodu níže - tzn. dva tejpy na bok a pak jeden nahoru - v tomto pořadí? s tejpováním mám zkušenosti u starší dcery kvůli nožiček, a tohle mě tedy zaujalo, že bych to vyzkoušela u mladší🙂 příp. budu ráda i za jiné tipy jak zatejpovat proti prdění (nebo je to na lepší vyprdění🙂? Jen si říkám, jestli je to vhodné kvůli kůži - přeci jen miminka ji mají citlivější a chce to při sundávání asi extra jemný přístup - jo a jak často jste měnili? Předem díky.

jachymekt
22. kvě 2016

Já tejpy zavrhla z několika důvodů, jednou je sendavání- používá se speciální olej na narušení lepidla- to i u dospělého- je lepší nechat to tejpovat odborníka- ale záleží na vás. Kmínový čaj je na prdíky- ale prdíkují po něm-/někdy dost zbytečně bolí bříško/ né že by lépe pracovaly svaly . Některé děti to spíše bolí. Než posílí břišní svaly a střeva, aby si mohly hezky ulevit- tak se musíme pomoci. Jsem pro přírodní doplňky.
Jáchymek byl v pohodě jen na kapičkách.

maudd
23. kvě 2016

Ahoj, taky jsme tím trpěli - celých pět měsíců...u nás fungovalo nahřát bříško při koupání (naopak suché teplo z pecek naprosto nesnášel), kapky Enticon (jsou od jednoho měsíce - kombinace simetikonu a probiotik), poloha na břiše, občas rektální rourka. Pevné nervy a ať je líp 😊

orisekz
20. čer 2016

Ahoj mamky.S prvním synem jsme si uzili kolíky opravdu naplno.Druhý vypadal ze to s nim bude ještě horší. ..Ale co nám pomohlo bylo odstranění laktózy z mého jídelníčku, ke kojení espumisan a kapky Coliprev.Na ty opravdu nedám dopustit.Mrkněte na diskuze ze Slovenska.Tady moc známé nejsou ale koupite je na netu.