Co vám zabralo na koliku (prdíky)?

mrsnikola
4. únor 2015

Ahojky, chci se zeptat jestli existuje nějaký fígl na koliku u malého miminka (2 týdny)? Zkoušela jsem úplně všechno, tak jestli mi třeba ještě něco neuteklo 🙂 Masíruju bříško ve směru hodinových ručiček i s kremém Pupík, polohujeme při kojení, předtím odstříkávám trochu,aby se malá nezahltila mlékem, polohujeme na tygříka, klubíčko a tak. V lékárně mi dali Espumisan, tak zkouším i to, 5 kapiček 3x denně před kojením, odříháváme - dokonce se snažím i mezi kojením. Chovám, pohupuju i na gymnastickým balonu. Fenyklový čaj nám nezabral. Rozbaluju, cvičím s nožičkama. Chudinka se pořád kroutí, tlačí, budí jí to i ze spaní ☹ nepříjde mi, že se to lepší... Přitom přibíráme, oříhne si, pleny odpovídají .... chtěla bych jí pomoct. Nestačí mi, že to prý přejde. Prosím poraďte

pistalinda35
4. únor 2015

@mrsnikola když bylo opravdu nejhůř použili jsme rourku

mrsnikola
autor
4. únor 2015

@pistalinda35 nad tou přemýšlím, dnes jí chci koupit...seženu v lékárně,že? a nebála jsi se jí zavézt?

keeshka
4. únor 2015

S kolikou má malá problém už od narození. Nám tedy pomáhá Espumisan, taky jsme se báli dát více, ale aby se jí opravdu ulevilo, dostávala před každým kojením cca 7kapek a večer po 10-ti, 5kapek 3x denně je málo, zkus zvýšit. Jinak to chce pokračovat se cvičením nožiček, mazáním a nám hodně pomáhá i nahřátý polštářek z pecek. Teď už jsme Espumisan snížili a dostává každý den Biogaia a začíná to opravdu fungovat.
Chce to vydržet, bohužel, některé děti na to opravdu silně trpí.

mrsnikola
autor
4. únor 2015

@keeshka ach jo, mě je jí tak líto ☹ a co je to to Biogaia? Tím vystřídám Espumisan? Přemýšlela jsem jestli vůbec zabírá....

zuzi.111
4. únor 2015

Espumisan nekomu nezabira. My davali sabsimplex, nekomu zabira Infacol. Super jsou probiotika. Nam zabrala Biogaia. Muze se davat od 3 tydnu. Vrele doporucuji.

zuza01
4. únor 2015

@mrsnikola Malé pomohly kapky BabyCalm, nahřívací polštářek. A nevím, zda kojíte, ale já si jednou denně dávala kmínový odvar.

zuzi.111
4. únor 2015

@mrsnikola Biogaia jsou probiotika - mikroorganismy pro stabilizaci mikroflory ve streve. Zatimco Espumisan, Sabsimplex atd jsou latky pusobici fyzikalne - snizuji penivost strevniho obsahu. Proto se s nimi ani nejde predavkovat.

keeshka
4. únor 2015

@mrsnikola já vím, je to hrozné koukat jak je to trápí a nemoci pořádně pomoct. Biogaia jsou probiotické kapičky, které přirozeně mění strukturu přímo v bříšku. Píše se, že jsou od jednoho měsíce, ale nám pediatrička říkala, že klidně můžeme používat dříve, když byla na první návštěvě. My k nim tedy stále dáváme Espumisan, ale už v menších dávkách, protože to právě díky přirozené změně nejde hned. Být tebou, nebála bych se zvýšit dávky Espumisanu, klidně 10kapek, které jsou psány jako povolené. U nás prostě fakt zabrali až vyšší dávky.

lrg
4. únor 2015

U nás nezabralo vůbec nic, vyzkoušeli jsme všechny kapičky, fígle, cvičení, prostě to přešlo až s věkem kolem 3. měsíce. U druhého miminka plánuju začít s Biogaia preventivně, nedávat polodupačky a jiné kalhoty do pasu a když se kolika objeví zkusím tejpování, to je prý úplný zázrak.

mrsnikola
autor
4. únor 2015

A co říkáte na Biopron - laktobacily baby?

0508
4. únor 2015

@mrsnikola Rourka je dobrá. Hodně mi radili i teploměr do olejíčku a pak do zadku, ale měla jsem napoprvé strach, tak jsem zkusila tu rourku a úplně super, malá se krásně uvolnila a tu rourku ucpala :D

jajkaz
4. únor 2015

U nás opravdu velmi výrazně pomohlo vyřadit z mé stravy (kojila jsem) mléčné výrobky. Neřešila jsem úplně do detailů jestli je třeba v pečivu apod. Ale ranní caro s rýžovým mlékem, jogurt a tvrdý sýr sem tam trošku. Jinak opravdu nic. Ať je brzy líp 😉

jajkaz
4. únor 2015

Jo a ještě má @collette úžasný článeček ve fotoblogu https://www.modrykonik.cz/blog/collette/article/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/ Tímto jí z celého srdce děkuji 😉 Už jsem to tlumočila i kamarádkám mimo MK 😉

tifanyt
4. únor 2015

Také jsme zkoušeli všechno. Ani probiotika za 700Kč nezabraly ☹
Nejvíce alespoň před spaním ulevila rourka. Přes tu se krásně vyprděli.
Dcera měla hrozné problémy s kakáním - třeba 1x za 14dní. A museli jsme pomáhat např. teploměrem nebo tou rourkou.
Rourky bych se nebála-od té největší bolesti bříška pomohla a jinak jsme se celého toho trápení zbavili po 3. měsíci, když se děti začaly více hýbat.

mrsnikola
autor
4. únor 2015

děkuju moc za rady. rourku určitě dnes zkusím... 🙂 držte palce

radushka1
4. únor 2015

Zkoušeli jsme všechno a marně, celkem pomohla až BioGaia, ale je myslím až od 5 týdnů... jinak rourka, rourku jsme občas používali do 3. měsíce, od té doby pohoda. Neboj se jí, zaveď jen na kraj. Okraj rourky potři olejem či bepanthenem a pozor, ať nemáš poprskané všechno 😉

naomi6
4. únor 2015

@mrsnikola Nám bohužel nepomohlo vůbec nic a to jsem vyzkoušela snad všechno. Bylo to těžké, ale dobrá zpráva je, že to nakonec přejde všechna miminka 😉. U nás to trvalo asi 4 měsíce, pak jí to přešlo. Držím palce 😉

krelisa
4. únor 2015

@mrsnikola Malé pomáhal nejvíce Infacol

bledulka84
4. únor 2015

Malá má problémy jak s bolením bříška, tak kakáním. Na kakání taky občas použijeme rourku, když se malá prostě nemůže vykakat (vždycky to má hodně tuhé) a vidím, že ji bříško hodně trápí, ale někteří doktoři od toho odrazují, že může dojít až k vyhřeznutí konečníku. Prý někomu zabírá i šplíchnutí MM do zadečku (stříkačkou, na kterou se dá nasadit ta rourka) a nebo existuje easylax (heřmánko-ibiškové glycerolové projímadlo), to se taky stříkne do zadčku a po tom se nám malá vykaká vždycky a jde to lehce, takže můžu doporučit.
Ohledně bolesti bříška teď řeším, že by mohlo jít o nějakou potravinovou alergii (mléko, vajíčko), takže vysazuju ze stravy a jsem zvědavá, jak se to zlepší. V pondělí a úterý se mi celý den kroutila, zpětně jsem si uvědomila, že jsem v neděli měla vajíčka, dneska už je klidnější, takže souvislost celkem vidím, uvidíme, jak to bude dál. Ale některé maminky, jejichž děti nějakou potravinovou alergií trpěly říkaly, že šlo ze začátku jen o bolest bříška, nic jiného prckům nebylo (až následně se třeba objevil hlen ve stolici nebo krev, ale ne u všech). Takže nejen nevyzrálost střev, ale i toto může být důvod bolesti a nemusí to tedy odeznít ani později.

evaamy
4. únor 2015

Zajímavé se o kolice píše v Nejšťastnější miminko v okoli. Vyzkouseno ale zatím nemam, mimco se teprve narodí, ale rady z knihy zni logicky

polaks
4. únor 2015

Keď mal syn problém,jemu som nedávala nič,kojila som ho a tak som pila na litre fenyklový čaj ja a vždy pomohlo...a keď už bolo teda najhoršie,tak rektálnu rúrku...A dosť pomáhalo aj dávať po odgrgnutí na chvíľku na bruško..vždy sa ešte vytlačil nejaký ten vzduch a črievka sa pohli...

elen222
4. únor 2015

ahojky, vše co je zde popsáno jsme také vyzkoušeli, ještě mě napadá, aby sis i ty hlídala stravu, protože vše co jíš jde automaticky do mateřského mléka, takže vysadit vše, co by mohlo jen trochu nadýmat. Já jsem ze začátku vypustila zeleninu, samozřejmě veškeré luštěniny, a jedla jen opravdu vše vařené nebo dělané na troše másla, aby to bylo pro mimi nezatěžující. Jejich střeva se teprve učí, jak mají trávit, a proto mají někteří takové trápení. Syn měl problémy, i přes všechno co jsme vyzkoušeli, až do 4. měsíce, jak se začal sám hýbat, dcera nikdy s prdíky problémy neměla. Tak hodně štěstí!!! 😉

kovec
4. únor 2015

Ahoj,kapky Biogaia nepomohly vůbec,ale určitě mají opodstatnění pro osídlení střev prospěšnými bakteriemi.Přes Espumisan,Infacol jsme přešli na Baby Calm,ten jediný zabral,před každým kojením.

teriszek
4. únor 2015

nic nepomohlo.Jen vydržet ono to přejde!!!!!

verka_s
4. únor 2015

Před každým jídlem Baby calm! Bio gaia každý den 5 kapek, ale zabere až cca po 7 - 10 dnech.

obaibi
4. únor 2015

Ahoj, u nas taky nepomahalo bohuzel vubec nic a vyzkouseli jsme snad vsechno, caje, biogaia kapky, baby calm, espumisan, sab simplex, masaze, cviceni , rourku a nic. Preslo to postupne, po 4 mesici...obcas ulevila rourka, ale jen na chvilicku a pak to pokracovalo dal..ale bez ni by to bylo asi jeste daleko horsi. Drzim palce a hodne sil, je to strasne narocny koukat, jak se miminko trapi, ale utece to..🙂

zelvouna
4. únor 2015

Taky pridavam sve zkušenosti-taky nás trapily prdiky,koliky,zkouseli jsme snad vse a bez úspěchu. ..ladovala jsem malou vsim moznym a akorat z toho mela zacpu ... nyni jsem zacala davat homeopatika lzicku pred kazdym jidlem a mala konecne prdi sama a uz netrpi ani na zacpu... a efekt byl hjed po 1.dni 🙂

majens
4. únor 2015

Nám pomáhal harmančekový čaj, teplé obklady...a v neposlednej rade rektálna rúrka 🙂

ninive211
4. únor 2015

Každý den od porodnice jsem pila fenyklovo-anýzový čaj (čerstvý) + balené kojící čaje, trošku jsem si hlídala stravu (třeba fazole jsem měla poprvé včera a čočku ještě vůbec, taktéž zelí, květák...malé budou 4 měsíce). Ale my na prdíky zas nějak moc netrpěli, jen občas. Co u nás neprošlo, tak česnek. Když už nás to postihlo, tak jsem cvičila s nožičkama, nahřívací polštářek s pecičkama a 100% jistota - vibrační lehátko...vřele doporučuju!!! Malá se na něm vždy vy.. z podoby 😎 Jo a teda od 5. dne kapu kapičky BioLac Baby - trochu něco jako Bio Gaia, jsou to probiotika (kapu tak obden). Asi měsíc (od 6.týdne, protože to trošku ty koliky byly) jsme měli jedno balení Baby calmu...malé moc chutnal, jak moc pomáhal, nedokáži říct, používala jsem ho velmi nepravidelně, zapomínala jsem kapat. Ale každopádně neuškodil a malou to vždy zklidnilo - je to takové slaďoučké, tak se po tom olizovala 🙂
My měli spíš problém s osypáním se z ovoce - ze začátku se osypávala z kiwi, jahod, khaki...takže to taky nee. Osypala se mi i z kousku pomeranče (mandarinka byla OK). Jablka taky radši skoro nejím, když už, tak oloupaná bez slupky.

luciamala1979
4. únor 2015

Bio gaia probiotické kapky a hlídání stravy když sem kojila