Covid a dítě. Kdo má tak malé dítě (1 rok) a mělo Covid?

kejcvil
1. led 2021

Ahoj již 4den bojuji s covidem mám ročního syna a dnes jsem mu naměřila už 37,2. Teplotu Mám strach že ho ma už taky. Je tady někdo, kdo má tak malé dítě které mělo covid?

amazonkajanik
1. led 2021

@kejcvil to není zatím teplota,nad kterou bych plasila. Syn měl minulý týden 37,8 a myslím,že se mu brzy začnou klubat pětky. Občas se chytne za tvář a řekne "au"
A nedávno se tu řešilo,že bylo spousta rodin,kde dospělý covida měl a děti v pohodě

lachtanice86
1. led 2021

@kejcvil už 37,2? Vždyť to ani není teplota. To můžou být zuby, nachlazení.

martiniquest
1. led 2021

Kamaradcin 3,5lety syn covid mel a jedinym priznakem byla lehka ryma

kejcvil
autor
1. led 2021

Psala jsem už protože normálně má teplotu 36,5 a třeba teď už má 37,8 . Má oteklý červený oči, teče mu z nich hodně a taky má rýmu.

prdecek
1. led 2021

máme teda starší děti, já i přítel pozitivní a oba kluci negativní, a to máme dvoupokojový byt, takže o nějaké izolaci nemůže být řeč. Navíc děti i ty malé mají průběhy prý dobré. Jinak u dětí se většinou covid projevuje rýmou, průjmem, zvracením, kašlem, teplotou.

nat
1. led 2021

@kejcvil a nebylo by lepsi kontaktovat lekarku nebo pohotovost tam Vam urcite poradi lepe nez my tady 😭😭Tady vam poradime ruzne a na odpovedi co tu cekate jste uz klidne mohla volat....

michaela666
1. led 2021

Kamarádka s manželem oba pozitivní s lehkým průběhem jako klasická chřipka. Jejich roční syn to chytil taky. Co říkali tak 3 dny měl teplotu okolo 39, rýma a hodně plakal. Test měl taky pozitivní,ale po těch 3 dnech všechny příznaky zmizely a jako by mu nic nebylo. Zavolala bych doktorce nebo na pohotovost pro jistotu.

gramar
1. led 2021

Důležité je dítě sledovat, doktor nedoporučí i kdyby to byl covid, nic jiného než běžně dostupné léky, případně vás pošle na testy, otázka je, zda to v tomto případě má cenu, absolvovat cestu tam a zpět... V případě vážného zhoršení stavu volat rychlou...

moni_12
1. led 2021

@kejcvil je to individuální, asi jako každá nemoc. Nás malý 2 roky od nás chytil covid a měl jen jedno odpo teplotu cca 38, dala jsem nurofen, v noci se z toho vyspal a už nic. Syn od kamarádky stejně starý teploty okolo 39, asi 3 dny, pak přešlo. Děti všeobecně by neměly mít závažný prubeh, malého sledujte a kdyztak podejte léky proti horečce.

kejcvil
autor
1. led 2021

Ano samozřejmě kdyby se to zhoršovalo na pohotovost volat budu, zatím jí, pije , je veselej tak ZATIM úplně nevidím důvod tam volat. Ale mně spíš zajímalo tak všeobecně jakej to má dopad na mimina a malý děti do 1roku. Právě mě zajímalo jestli to třeba nesnáší hůř než dospělí . A jak probíhá to testování u takhle malých dětí? To jim taky stouraji tou tyčinkou až bůhví kde hluboko v nose?

gramar
1. led 2021

@kejcvil Zatím je převážná zkušenost taková, že děti to snášejí mnohem lépe než dospělí, ale nikdy nevíš a je potřeba hlídat... To testování u dětí probíhalo (jak probíhá teď nevím) stejně jako u dospělého...

Jinak přeji brzké uzdravení oběma ;)

lenatko91
1. led 2021

Ahoj, máme s manželem covid a naše roční malá to chytla taky. Nese to z nás nejlíp, teplotu jsem srážela, až když měla 38.. Dnes má 37,2 a v podstatě nevypadá, že by jí něco bylo

rencinka87
1. led 2021

@kejcvil testuje se normalne, nic to neni. Nas ctyrletak uz byl od leta trikrat a ani nehnul brvou (narozdil od manzela 🤦‍♀️😂), rocni byl jednou a pry ani nepipnul 😉

michaelarousova
1. led 2021

@kejcvil pokud vy jste pozitivni tak dite takle male neni potreba tahat na testy nebo je to povinne?☺️

hojda
1. led 2021

Kamarádka měli komplet celá rodina (4 děti). nejtěžší průběh měla nejmladší dvouletá, 3 dny hodně vysoké teploty ke 40 a průjmy a pak ještě 3 dny zvýšená teplota,

amazonkajanik
1. led 2021

@kejcvil u ročního dítěte to může být cokoliv jiného,než covid. Byli jste venku,může to být jen nachlazení. Nechci tady tu megeru nějak podceňovat, sami máme kamarádku,co bojuje o život, ale ona je onkologicky pacient 😟
Ale u dětí je těch variant strašná spousta,obzvlášť u teploty do 38,5. Syn měl za svůj rok a půl nejvíc 38,9 a bylo to po očkování bexsero plus zuby

kejcvil
autor
1. led 2021

@amazonkajanik právě nevím no, jsme už čtvrtý den v karanténě , a dodnes byl v pohodě. Zuby mu lezly cely minulý měsíc celou dobu byl přes den protivný a v noci se furt budil a brečel, asi před týdnem vylezly dvojky nahoře.

priefi
1. led 2021

@kejcvil nejspíš to bude příznak, držím pěsti, aby to dítko zvládlo dobře. Co se týče testování, tak to je asi jak kde, u nás třeba synovi jezdili jen kolem zubů. Je to nějaký nový styl testování, který je srovnatelný s PCR

romesak
1. led 2021

@kejcvil objednejte se na antigeni testy. Taky jsme včera byli

amazonkajanik
1. led 2021

@kejcvil jejda,teprve dvojky. Mno,náš kluk byl v roce napřed a lezly mu už čtyřky. Ale je fakt,že neteř slavila rok bezzubá. Takže já bych za tím hledala fakt ty zuby. Pokud slintá,je protivný,kouše,jsme doma. Náš drobek pomalu likviduje další kartáček na zuby,není přebalování,aby nedělal šmidly,šmidly,plus kousání stětin a cpe si ho do zadu,do pusy

kejcvil
autor
2. led 2021

Prosím a ještě jsem se chtěla zeptat. Vy kdo jste měli covid ztratili jste i čich a chuť? Já vůbec nic necitim , vůbec nevím co jím. Za jak dlouho jste zase cítili aspoň trochu?Vím že úplně se mi čich vrátí až zadlouho. Ale už mě to se** 😊😀

moni_12
2. led 2021

@kejcvil u mě to trvalo snad týden, manžel cca 5 dni

krasna_neznama86
2. led 2021

U nás do 12 let dělají stery z krku.

kevi1
2. led 2021

@kejcvil to je fakt individualne, niekomu sa u nas vratil hned, niekto aj mesiac dva moc necitil chute a vone..