Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pacesova
27. srp 2010

Ahoj holky,díky za podporu. Snad nás zvedne ta ARPIDA. Nálada je pod psa a svítíčku neslunní,tak je to ještě horší.
@kvetik-co máte za ant. roztok? My měli v 6m. -6,140kg, v 8m. ani nevim.Ať se brzo uzdravíte!!!!!!!!!

lojzina
27. srp 2010

@pacesova ahoj,muzu se teptat nac odebirali moc,nestiham docuitat...ma to nejakou sopuvislost se cvicenim?

lodgermaniacka
27. srp 2010

@pacesova nebud smutna, mne toto tiež maly robil, že doma otvaral rúčky, bral hračky do ruky a ako sme prišli na rehabilitacie tak ruky v päsť a hračku nechcel chytiť ani za nič, ležal na stole bez pohnutia a kukal 😀 a tiež som jej rozpravala čo všetko doma robi, a ktovie čo si mysleli, našťastie sa naposledy konečne predviedol, podla mna je dôležite že vidiš že to vie, alebo sa pokuša, ty si s nim non stop, nie lekar, ktory ho vidi 5 minut 😉

pacesova
27. srp 2010

@lojzina-chtěli ranní a noční moč, odběry udělali také - zřejmě vše kvůli té metabolice.
@lodgermaniacka- já vím, ale kdybys četla ty zprávy z neuro, máme šílenou pipinu. Pak to vezu dál a už to s námi jede.Já vždy malého připravím na EEG-aby spal,takže po něm jí tam, nic moc neukáže, protože ho budím a nebo když mu ho nedělá,tak prostě je doba spaní, a těch jejich 5 minut, ještě když vím, že ho vlastně domastila ona tou vakcinací.....Ale nic už nenaděláme, život je boj. Holky,díky za podporu.Musím začít balit do té Arpidy, vůbec nevím, kde začít,když s náma jede i brácha a taťka.Máme sice kombika,ale......... 😉

lojzina
27. srp 2010

@pacesova tak at tam dobre dojedete a pomuze vam to...

kvetik
27. srp 2010

tak jsem psala a zrovna to vypadlo☹( tak znovu:
@pacesova sumetrolim, nevím proč tomu říkám roztok, je to sirup. Tomík měl v 6m taky 6kg.dneska mu je líp, horečka už není, už i kašel je lepší, ještě ta rýma,tak snad už to bude ok.
jinak to je jasný,že nemůže během pár minut ukázat vše, zrovna to co někdo po něm chce, nemá třeba náladu, je unavený, ospalý...atd. my jsme taky měli ve zprávě, že se přetáčí,ale zde nepředvedl...prostě to tam takhle uvádějí, tím se netrap...a co domastila tou vakcinací? po očkování jste měli problémy,nebo jak to bylo?
jinak jak připravuješ malého na eeg? my jdemem za 3 týdny, no a nevím, jak to udělat aby spal nebo byl klidný, dřív to bylo jednodušší,ale ted....?

pacesova
27. srp 2010

@lojzina-bereme Tě za slovo a budeme se snažit.
@kvetik-nám také dnes blbne net,máme to přes O2 a stalo se nám to poprvé-opětovné slejváky, snad se zas nezvednou řeky.Tak to je dobře, že je Vám lépe. No, my jsme dle neuroložky byli na 6.týden OK, na 3. měsících OK-pak nám dala hexu-první,druhou a najednou stop ve vývinu.Je v ní právě živá složka DMO-takže si myslíme, že tím nás zazdila a plno dr. se divolo,že mu dala tak brzo hexu,měla počkat i kvůli jeho nižší váze. Ona si je toho vědoma,ale chybu nepřizná a do papírů,Ti to žádná kolega Dr. také nenapíše. S tím EEG-když jsme kojili byl u prsa, EEG nám od té doby nedělali- zkusím lahev s mlíčkem od nestlé,co má rád až na to příjde, jinak také nevím.Jo, a minimálně 2x před tím cvičím,aby odpadl.

lojzina
27. srp 2010

@pacesova jak dlouho tam budete?

kvetik
27. srp 2010

@pacesova aha, a proč jste byli sledováni na neurologii? šimon se dřív narodil? já jsem myslela, že v hexe jsou jen neživé, nevím...nám v 6.měsících napsal neurolog,že je možno očkovat neživými vakcinami - a tím myslel hexu,ale já jsem se toho stejně bála,tak i dle konzultace s ním a dr.jsme dostali zatím jen 4vakcínu, zatím jen první. jinak dr. doporučila nám pneumokoka, a že tu žloutenku a dmo můžem až o dost později...čert aby se v tom vyznal....nojo, ted kdyyž si to taky vezmu, tak eeg do 3.měsíců ještě šlo udělat,ale ted....a ještě k tomu my jedem tu 1,5h autem,takže tam věšinou usne, tak uvidíme jak to zvládnem,hlavně aby to bylo v pořádku...
tak se tam mějte dobře na pobytu, at vám to přinese nějaký aspon malý pokrok!!! tak to je dobře,že jedete všichni,ne?

pacesova
27. srp 2010

@lojzina-s manžou a druhým prďolou tam budeme do neděle /od pondělí/ a pak pět dní sami a hůrá domů. Já jsem domací tipek.
@kvetik-tak to buď ráda,my právě dostali hned ty dvě hexy a v nich je žívá látka na DMO,ta nás potopila a dostal to na pátém měsicí a druhou na šestém.Jinak máme synflorix-ten je neživý, jdeme po Arpidě na přeočkování.K tomu, že jedeme všichni- se tu směju. Manža hrozně chrápe a budeme všichni v jedné místnosti, takže to bude asi očistec pro mne a hlavně já tam budu muset přes den normoš fungovat. Jen oběd máme zajištěn - jinak si vše připravujeme sami a do toho ty procedúry, aspoň bude frmol a půjdou kilča dolů. Jak je malému?Jste bez teplot?

lojzina
27. srp 2010

@pacesova tak zlomte vaz a tesim se na zpravy 🙂 ,pozitivni! 🙂

tinika
27. srp 2010

ahojte, my sme dnes boli na uvodnu hodinu plavania a dostali sme pochvalu ako pekne plazime 🙂)

kvetik
27. srp 2010

@pacesova teda,tak to je mi líto teda s tím očkováním, už jsem slyšela takhle o dost případech,tak jsem se toho taky bála☹(, ale on to určitě dožene kulíšek!!
Tomík už nemá horečky,ani moc kašlík, ještě ta rýma,ale taky už je to 9dní☹,tak právě jsme měli mít očko v po,ale to půjdem tak nejdřív za 14dní.....
tak to vám tam uteče, když tam budete mít takový frmol, jo tak to můj manža taky chrápe🙂) nebo spíš☹(
to bude dobrý!! zase tam uslyšíte jiný názor,třeba nějaké podněty atd. držím palečky!!

m.e.l
27. srp 2010

Ahojda,
cvičím se synem vojtovku od 5tého měsíce, do toho jsme teď absolvovali hipoterapii a Luky se konečně posunul více ve vývoji - v 15ti měsících se dostal na 4!!! A dneska popolezl o cca 15cm. Čekáme právě na termín lázní, máme schválené Janky a volala jsem tam, že bych vzhledem k věku syna chtěla jet co nejdříve, tak uvidíme. Hledám právě informace od někoho, jak dlouho tak na termín kdo čekal. Poukaz máme platný do 18.1.2011.

pacesova
27. srp 2010

@m.e.l-ahojda, já tam psala hned a domluvila jsem se,jsou tam vstříční, zkus jejich maijlovku, už si nepamatuji přesně jméno-sedí tam tři paní. My se tam dostali na 10.měsících,někdo jim vypadl.Tak jsme razili do 4-dnů.Chtěj určitě izolaci a co jsem zjistila dobré fyzioter. jsou paní Adamová a Michaljaničová. Nenech se ochudit o bazény, perličky Vám napíší určo každý den. Počítej se 6.týdny. Já jezdila víkendy domů, nevím odkud jste a jak se Vám to vyplatí. Já mám doma ještě 4,5,takže to fakt jinak nešlo. Jinak se připrav,že přibereš - výborně tam vaří.Na malého mi vyšli vstříc-ráno měl activii bílou, pak masozel. příkrm,přesnídavku, ovoce a večer jsem si dělali sama od nich sunarku.Fakt jsem si nemohla stěžovat.Nám je znovu neschválili,tak razíme do Arpidy, která nečekaně vyšla. Jak probíhá ta hipoterapie a kdy jste s ní začly a s čím má malá vlastně problém?

m.e.l
27. srp 2010

@pacesova Hipoterapie probíhá tak, že je dítě položeno na bříšku na koně - hlavou k zadku koníčka, Luky když chce tak i na něm hezky sedí, takže pak ho i na chvíli posadíme. Bohužel na podzimní cyklus se už asi nedostaneme, je hodně zájemců a jezdí tam i s dětma z kojeňáků apod. Je to co jsem sháněla jediná hipoterapie v Praze pro tak malé děti - Léčebna Bohnice. Luky je hipotonický a opožděný psychomotorický vývoj, pravděpodobně následek zbytečně prodlužovaného porodu - nakonec císař, trochu zanedbaná preeklampsie a hypertenze a pak nervy v těhotenství. 😝

m.e.l
27. srp 2010

@pacesova Jo a jezdili jsme teď 2 měsíce na tu hipo, cca 13 jízd po cca 20ti minutách. No a přibrat v lázních fáááááááákt nepotřebuju, už mám dost nadváhu i bez toho. 😀 😝

pacesova
27. srp 2010

@m.e.l-tak jsem si chytře smázla majla,píšu Ti se Šišmo na ruce, sem tam mi něco přïklepne,tak promiň chybovost. Taky se tam dá držet dietka-zdravá strava, dle každého jak si vybere.Jen je pořád bombarduj přes majl,že je to akutní atd..........................S tím ježděním, jsi mne nakopla. V Arpidě to možná je. půjdeme do toho.

bobacik_29
28. srp 2010

Ahojte chcem sa opytat neurologicka mojej malej doporucila rehabilitaciu nakolko ma zly svalovy tonus ma10 mesiacov a vazi iba 6 kg neviete mi poradit ci ta rehabilitacia je cvicenie vojtovou metodou??

lojzina
28. srp 2010

@bobacik_29 ahoj,muze byt a nemusi,kamoska na stejny problem co mame my cvicila jen nejake cviky s rehabilitacni sestrou ale vojtovka to nebyla...mela bys to mit ve zprave...

bobacik_29
28. srp 2010

@lojzina dakujem za ospisanie no ja tam nic take nemam iba napisala ze doporucuje rehabilitaciu ale nic viac 😖 uvidim hadam mi poradi moja doktorka v pondelok

lojzina
28. srp 2010

@bobacik_29 to je zvlastni,ta nase me hned rekla ze to bude vojta...tak dej potom vedet co vam dr.rekla,ju?mej se...

bobacik_29
29. srp 2010

@lojzina ok tam ti vediet ved uz hadam zajtra mi obvodna povie a ake cvicenie to vlastne ide 😀

petronelas
30. srp 2010

Ahoj holky.
Tak jsme se vrátili z dovolené.A to nemůžu ani říct,hodně jsem to cvičení zanedbávala.Tak 2-3 krát denně.
Zítra jdeme na rehabilitaci po 3 ýdnech tak jsem strášně zvědavá co nám tam řeknou.
no a ve čtvrtek jedeme na tu neurologii.Bojím se jak nám to dopadne. 😢

kvetik
31. srp 2010

ahoj @petronelas na rhb ti třeba upraví cvik atd. to se neboj. a neurologii, uvidíš, to bude dobrý!! Adámek třeba bude potřeba jen o chvilku víc času, neboj...zatím se přeci nic nejevilo neobvyklého, jen že se neplazí,že? držím palce!
jinak my už nemáme teplotky, už jen trochu kašlík a rýmu, dobíráme antb. a jinak už to snad bude dobrý...

kvetinka7
31. srp 2010

@petronelas jestli se neplazi,neleze, to nemusi znamenat nic spatneho a nemusi to vubec souviset s tim,ze cvicis Vojtovku.. znama ma holcicku 11 mesicu starou, pry je uplne Ok a zatim jen vali sudy..
kazde dite je jine

m.e.l
31. srp 2010

@petronelas Ahoj, nevím jaký má malý problém, ale Lukymu je 15 měsíců, od sedmi měsíců si jen tak válel sudy, v cca 13ti se začal točit kolem své osy a před 10ti dny se poprvé vyhrabal na čtyři. Neurologie nic neobjevila, jen oslabené svalstvo - to jsme věděli už předtím, má teda i opožděný psychický vývoj. Zítra máme nástup do nemocnice na MR. Vůbec se mi tam nechce. 😔

petronelas
31. srp 2010

Tak sme přišli z rehabilitace.Asi hodinu chtěla aby se ji otočil ze zad na bříško a on nic.Doma to už občas dělal a tam byl jak kdyby opravdu vůbec nic neuměl.
Po hodině když jsem ho oblíkala že už jdeme domů,tak se otočil na jednu stranu.

@kvetik neplazí,neleze a nepřetáčel se na bříško a spět.Snad to bude dobrý i rehabilitační říkala,že to asi nebude dlouho trvat.
To je dobře,že už nemáte teploty.TAky vám držím moc,moc,moc,palce.

@kvetinka7 my sudy neválíme.Prý je trochu línější.Když má hračku u sebe tak si ji vezme,ale jak ji dám dál od něho,tak vezme si jinou na kterou dosáhne.Já vím,že každé dítě je jiné. 😅

@m.e.l my jdeme taky ve čtvrtek na neurologii,tak jsem zvědavá co řekne nám. 😖

m.e.l
31. srp 2010

@petronelas Jdete tam poprvé? Hlavně se neděs, oni dr. rádi hned přehánějí a pořádně nic neřeknou, takže pak je člověk vyjukaný. Mě hned hnali na genetiku apod. . . Jo a s tím, že dítko leží jako když nic neumí - 😀 To moc dobře znám, jednou Luky ležel u rehabilitační jak mimino, ručičky v pěst a ani po hračce nešáhl. 😅 Tuhle kupodivu ukázal jak se umí na bříšku točit kolem osy doprava i doleva a dokonce i druhé vzpřímení, jak se dostává na čtyři však už ani omylem. 😵

kvetik
31. srp 2010

@petronelas díky moc, no to je klasika, že když se mají "ukázat", tak nic, ale nejsou to cvičené opičky,ne?
tím to asi bude,že je trošku línější, i rehabilitační ti říkala,že to nebude dlouho trvat, i ona by už poznala,jestli má oslabené svalstvo (jako my) nebo tak něco, si myslím...to Tomík teda sudy válí, ale taky, přesně když má něco u sebe, tak si to vezme,ale když to dám dál,tak nezájem, jenom pokud on chce, tak se tam nějak dostane🙂)...