Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

adelka89
3. zář 2010

@lodgermaniacka dekuju moc
Zda se mi den ode dne pevnejsi, ale porad to neni 100% uz jsem napsala do centra vojtovy metody uvidim co mi napisou.

lodgermaniacka
3. zář 2010

@adelka89 dobre si spravila, treba sa poradiť s odbornikmi aby si niečo nezanedbala 🙂

m.e.l
3. zář 2010

Holky jsem v prdeli, MR ukázala vývojovou vadu mozku, pravděpodobně nás čekají doživotní problémy. Já vůbec nevím co počít. 😢

kvetik
3. zář 2010

@m.e.l. achich, to je mi moc líto☹, musí to být pro tebe moc těžké...ale asi teprve půjdete k doktorce,aby vysvětlila o co se jedná, jaký to může mít vliv na vývoj atd....nepropadej panice, ono to nemusí být tak hrozné, jak se zprvu zdá....může se jednat o nějakou "odchylku" s kterou se dá žít v pohodě, ale asi bude potřebovat trochu víc péče Lukášek a plno lásky, ale té mu dáváš určitě ažaž a proto tě to také trápí...drž se!

kvetik
3. zář 2010

@m.e.l. ráda bych ti napsala něco, co by ti trošku pomohlo, nic o tom nevím, ale držím moc moc palce!!

m.e.l
3. zář 2010

@kvetik Já doufám, že snad se to nějak srovná, že si třeba ten mozek s tím nějak poradí. Kdyby byl aspoň psychicky o.k., byť třeba pomalejší. . .

kvetik
3. zář 2010

@m.e.l no a doktorka už ti něco řekla konkrétnějšího nebo řekli, že nevědí, že se uvidí teprve na co to může mít vliv atd,že ted se nedá ještě nic říct?...

kvetik
3. zář 2010

@petronelas, to bude určitě v pohodě, nech ted tomu třeba měsíc, uvidíš i co ti bude říkat tvoje dr a rhb, a dyžtak si pak požádej o další vyšetření u jiné neuroložky...ale myslím,že si nemusíš dělat vůbec starosti...

m.e.l
3. zář 2010

Dr. řekla, že s velkou pravděpodobností bude mít doživotní problémy, ale více probere vše se mnou a s manželem, že takhle po telefonu by bylo nefér vůči mě, aby to pak prezentovala manželovi. Není to tak jednoduché, ale může nás i třeba překvapit a být v pohodě. Zatím je o 5-6 měsíců ve vývoji pozadu.

lilin
3. zář 2010

@m.e.l to je mi moc líto .. my pojedeme na MR taky asi do motola... mmám hroznej strach... malá má mikrocefalii a to už samo o sobě prý dost znamená a ve vývoji je pořád na třech měsících....třeba tě Lukášek překvapí... musíme doufat a cvičit a cvičit a cvičit...napiš pak co ti a manžovi doktorka říkala... moc mě to zajímá... držím pěstičky
petronelas - my už do HK nejezdíme ale jezdili jsme do staré kliniky k Mudr štefaníčkové??? tak nějak se jmenovala... moc příjemná a hodná doktorka... ted jezdíme do Jilemnice k mudr Matkovi.. dojíždí tuším z Turnova - je taky milej a myslím co se vyšettření týče dusledný.... tedy že dělal ct a pošle nás do té prahy ale jinak jak jsem psala - za deset minut hotové vyšetření a pak klido pul hodiny pohovor...

kvetik
3. zář 2010

@lilin držím palečky, i tak je to neskutečné,že Nikolka měla 700g a jak statečně bojovala!! je to šikulka!!!

petronelas
3. zář 2010

@lilin Tak v Jilemnici jsem rodila.Znám to tam.A to jsi se tam objednávala,nebo jste tam měli doporučení?
My jsme byli v Trutnově.

petronelas
3. zář 2010

@m.e.l je mi to strašne moc líto.Neboj všechno bude dobrý,malý to zvládne a dobře to doopadne.

lilin
3. zář 2010

@petronelas nas tam normálně nahlásila naše obvodní jako k mudr do spádové oblasti, jezdili jsme jednu chvíli do HK i k Matkovi ale pak mi v HK řekli že je zbytečný jezdit k oboum tak jsme vybrali Jilemnici protože to máme kousek, do HK to bylo komplikovanější a skoro na celý den... jo do Jilemnice ted jezdí rodit hodne mamin prý je to tam dobrý

lukza
3. zář 2010

ahojky holky
tak na RHB nám zrušila cviky a zustal nám jen cvik na boku a to jen 2xdenně tak se moc ráda
@petronelas my poprvé byly taky tak pul hodky na neurologii a jsme tam teda vždy aspon pul hodky. aa je supr že je vše v pořádku

@m.e.l posílám strašně moc sil pomohla bych aspon slovy ale nevím zda to pomuže,ale věř že to Luky zvládne a bude mooc bojovat .myslím na vás.

sisi27
4. zář 2010

lukza-veliká gratulace, to je super 😅 . Lukášek je šikulka a Ty taky, že si to všechno zvládla až do konce.
M.e.l. posílám spoustu síly a také víry.

lukza
4. zář 2010

@sisi27 děkuji moc

petronelas
4. zář 2010

@lukza tak to máte supr,že vám to zrušili.
Děláte pokroky a jaké?

lukza
4. zář 2010

@petronelas no na neurologii mě řekla že je Luky je ve dokonce ve vývoji trochu napřed bere gestační věk.obrací se pořád celý den na obě strany neplazíme se teda ale my máme jiný zpusob dopravy válíme sudy po celé místnosti a tím pádem už má takovou svojí rozcvičku ,ručkujeme dokola,Asymetrie je jen když se bojí ale hned si to uvědomý a srovná se ale to prý děti dělají co měly asymetrii.predilexie levé strany už není vubec vše dělá souměrně oběma ručenkama .takže prý je vše uplně vpořádku ale nechaly nám ještě cvik na boku 2xdenně skrz to aby spevnil boční svaly na bříšku skrz sezení ještě nesedíme samy,ale na to má prý ještě čas.tak mě to bylo řečeno.no aRHB se divila že máme ještě cvičit podle neirologii když do zprávy napsla že je vše v pořádku jo jediné co Luky nikdy nechce předvést tak to že když ho postaví na nohy tak se nedrží a nedělá kroky ale přitom doma stojí na nohách tak se unese a dělá aji kroky a proto aji ten cvik na boku skrz to aby našlapoval do kroku .no my cvičíme už od něco před 3měsícem ,ale vím že tu maminky cvičí hodně dlouho.takže my jsme na tom dobře a kontrolu na neurologii máme v říjnu takže do té doby budeme určitě cvičit no jo oni si chtějí počkat než polezeme

petronelas
4. zář 2010

@lukza téééééééda,tak to je hodně šikovný.To děláme všechno teprve my v tomhle věku.No ale každé dítě má svoje tempo a třeba budeme brzo taky všechno dělat tak jak máme.
Už se mu povedlo dát pod sebe kolínka a houpat se.

lukza
4. zář 2010

@petronelas já sem taky názoru že každé mimi má svoje tempo .no jsem zvědavá kdy my pujdeme na kolínka ale uzvednou těch našich 10kg nebude tak jednoduché 🙂)).a to jste šikulky že už perujete počkej nebude dlouho trvat a bude lozit jak diví já mám třeba kámoška co její syn má 10měsicu a až před měsícem začal se obrace na bříško a v 10 se začal obracet zpět na záda neplazí se nelozí pase teda už v poloze jak říkají výhledové a nikdo nic neřeší prý je jen líný.mě na neurologii řekla že na lezení má čas do 10měsícu 😀

lukza
4. zář 2010

@petronelas jo my na kolínka chceme už taky ale bud poslouchají kolínka nebo ruce ještě se mu to nepodařilo sehrát '🙂)))

petronelas
4. zář 2010

@lukza Fakt? tak to máme taky ještě chvíli čas.No mně právě na te neurologii taky řekli,že je líný.Prý je takový pohodář.
NO on zase tak často na těch kolínkách není.Dva krát za denn tam vyskočí a houpe se,ale neví jak má pokračovat dál.Tak se zase rozplácne jak žaba do té svojí polohy a je vymalováno.
TAk nevím jestli to tak brzo bude a přeleze celý byt.
Já mám právě taky takovou kámošku.TAky ale nic nedělá pro to,a čeká až to bude prostě umět. 😝

petronelas
4. zář 2010

budu končit,jdu na kutě......tak dobrou nooooooooc

lukza
4. zář 2010

@petronelas mě právě řekla že do 8m se dostane na kolínka pak teprve začne se houpat a do 10měsíce má čas než se rozleze prostě v 10m by už měl krásně lozit 🙂) tak mě to bylo řečeno.

lukza
4. zář 2010

@petronelas dobrouuu noc

kvetinka7
5. zář 2010

@m.e.l Je mi to taky moc moc lito 😢 je hrozne se neco takoveho dozvedet. 😔 😔
Snad ta vyvojova odchylka nebude az zas tak velka..bude t chtit "JEN" radnou davku trpelivosti a sil na cviceni a casem to dozene..
treba predcasne narozene deti na to maji 3roky to dohnat a pak jsou vetsinou Ok..
a psychicky vyvojove je Lukasek dobrej?
moc moc drzim nadale palecky
kdy jdete k dr. na blizsi vysledky?

m.e.l
5. zář 2010

@kvetinka7 on je pozadu i psychicky. K dr. jdeme ve čtvrtek.

lukza
5. zář 2010

@m.e.l ve čtvrtek budu strašně moc držet pěstičky.🙂)myslím na vás

m.e.l
6. zář 2010

@lukza Díky, mám z toho docela bobky. 😔