Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pacesova
7. říj 2010

@m.e.l-na které patro razíte? Nezapomeň doma Lukyho 😵
@lala2-tak to je super!!!!
Co ostatní marodi? Jak jste na tom?

m.e.l
7. říj 2010

@pacesova Asi na páté? Říkala něco paní 5A.

pacesova
7. říj 2010

@m.e.l-nechci Tě děsit,ale na 5. byl vždy totální smrad - já tam chodila na cvičení a do výřívky k tetě Zájícovi a katastrofa- nějak tam šly páry z kuchyni - ale bylo to v těch společných místnostech, na pokojích jsem nebyla. Tak se Vám to krátí, budeš tam mít manžu?

m.e.l
7. říj 2010

@pacesova No nějak přežijeme smrad. Třeba si na něj i zvykneme. 😉 No manža nás tam odveze, nevím zda se s ním domluvím, že by si vzal na čtvrtek a pátek doffču a zůstal tam s námi na víkend.

pacesova
7. říj 2010

@m.e.l- ty víkendy jsou tam smutné, každý prchá - jako já, tak by to bylo dobré, zkuste ho překacat - asi neseženete ubytování přímo ve Vasně - dobrá je Mariánská výšina - paní Petrášková je lidská. To by sis měla zajistit,ale dopředu. Bývá to plné. Mastím na poštu s balíčkem, chytla se paní na klokanku v mém mimibazaru.pa,pa

m.e.l
7. říj 2010

No my máme i domluvené návštěvy jedné holčiny z mé "mateřské" diskuze, IVF září 2008, takže se s víkendy nějak popereme. 😉

lilin
7. říj 2010

@m.e.l my za tebou taky možná dorazíme.. pak ti pošlu do IP tel. číslo aby jsme se domluvili
lala2 - moc gratuluji to je skvělé... moooc
@pacesova u nás to ted vypadá jak po bacilové spoušti... mě je lépe, ale manža se nelepší ani po antibiotikách a malá má hroznej kašel... ale zítra už volám na rhb a objednávám nás na příští týden to už zmáknem snad přes víkend nějak dopilovat..

m.e.l
7. říj 2010

@lilin Se určo domluvíme, protože např. 17.listopadu je svátek, tak si myslím že procedury nebudou a manža za námi nepřijede, protože letí na služební cestu, nechci vidět jak se bude sám balit. 😀

sisi27
7. říj 2010

Tak mě je zase o něco hůře, malej je na tom furt stejně, odsávačka jede na plný pecky, asi jí začnu používat taky nebo co.....m.e.l. no kdybys na tom byla jako já teď smrad bys přežila určitě 😀 , neboť bys ho necítila. Držím vám palečky, ať si to tam užijete a uděláte pokrok dopředu. Holky pádím ležet, jsem úplně k.o.
Lala2-super gratulujeme 🙂

kvetik
7. říj 2010

@sisi27 brzké uzdravení oboum!!
@lala2 gratulace!!
@monnaa zatím nic nového, ted absolvujeme očkování každých 14dní, už je n 2x,takže ted necvičíme..
@m.e.l. tak to je dobře,že vám vyšli ty lázně a na jak dlouho tam jedete?

lukza
7. říj 2010

Ahojky holky jdu vás aspon pozdravit jsem stále nemocná tak tedka moc semka nechodím jinak lala2 to je supr jen tak dál.

@m.e.l už se vám to krátí je fakt supre že vám to vyšlo jet dřív.

jinak všem přeji dobré cvičení a krásné pokroky i když někdy jsou ty pokroky pomalé ale hlavně že jsou 🙂)

lilin
8. říj 2010

@m.e.l tak předběžně to necháme klido na toho 17.... aby tě nakonec manža nepřekvapil... hlavně at si nezapomene kartu kdyby něco nechal doma tak at si to koupí 😀

miriatko
9. říj 2010

ahojte. Uz som tu pisala. Nasa mala nam nedvihala pri pritahovani do sedu hlavicku, dali nam jeden cvik, cca po 2 tyzdnoch uz mala krasne drzala hlavicku pri pritahovani, ale este sa budeme trapit, mala preferuje v polohe na brusku pasticky a aj na chrbatiku obcas , ked je nervozna tak krci aj palceky na nohach. zaver neurologicky : axialny hypotonus sa vylepsil, ale je tam lahky hypertonus na rucickach a nozickach. Boli sme aj na sono mozgu, nalez na mozgu bol negativny, akurat boli malinko sirsie tzv. subarachnoidalne priestory t.j. priestor medzi mozgom a lebkou, ze ma mala trosku vacsiu hlavicku, ma 4 a pol mesiaca, obvod hlavky 42 cm, je dlha 66cm, vazi 7300g, ( miery po porode: obvod hlavy 35cm, dlzka:48 cm, hmotnost: 2920g, myslela som ze hlavicka zodpoveda vyske?. Mate prosim Vas niekto skusenosti s tymi pastickami, mala je po cviceni dost nervozna, okrem toho sa jej aj zdurili dasienka, je to vsetko psychicky velmi tazke.

m.e.l
9. říj 2010

Hojda,
tak jsme dneska s Lukym byli u dr. Kleplový (bodová technika jejíž je autorem), Luky na body reaguje, takže k ní budeme chodit, ovšem až po lázních, protože nemá cenu aby nás teď něco učila a po lázních budeme úplně někde jinde. První dr. která se u Lukyho bude starat i o psychický vývoj nejen o ten fyzický. Jo a ještě nám taky hrozí kromě všeho DMO, což jsem tušila už delší dobu, protože to co Luky dělá od cca února s levou rukou není jen tak obyčejný zlozvyk. A taky u Lukyho moc nespolupracuje horní polovina těla s dolní. Tak ho budeme muset nějak "propojit".

lilin
9. říj 2010

@miriatko ahoj .. tak my mám espíš opačný problém... máme mikrocefalii obvod hlavy 39, váha 5900 a délka 72 cm na 16 měsících, ale pěstičky se cvičením uvolnily a začala časem i více používat obě ruce a ne jen pravou...
@m.e.l to je moc dobře že Luky reaguje na bodíčky... další naděje...a co dělá s rukou??? polovina tělíčka nespolupracuje u hodně dětí... u nás je to taky takový makový.... jsem ráda že se budou Lukymu takhle věnovat.. málokdo se stará i o psychiku... máte velké štěstí.. hlavně aby jste si padli do oka i vy holky.... už balíš???? dokupuješ???

m.e.l
9. říj 2010

@lilin Luky při pasení na bříšku začal stáčet ručičku v zápěstí do takového divného úhlu. Začal s tím někdy v únoru, teď už to dělá méně, ale furt mu ještě dost utíká kam nemá. No ještě nebalím, ale pomalu jak některé věci dokupujeme - plíny, plavky, ubrousky, tak už to házím u Lukyho v pokojíčku na postel.

lukza
9. říj 2010

@m.e.l to je dobře že máte doktora který se bude o Lukyho starat naplno uvidíš vše zvládne sice to nebude jednoduché ale já věřím že se to o hoooodně zlepší Luky je prostě šikulka jo a chtěla sem se zepatat na jak dlouho jedete do těch lázní asi jsi to psala ale jaksi mě to uniklo.

@miriatko my měly ve 3měsícách hlavičku 42cm váha 7350g a míra okolo 65cm při narození měl 35hlavu 2800g a 48cm a tedka v 7měsícách měl hlavičku 45cm míru 74cm váhu 10kg a prý je vše OK .my už máme teda zarostlou fontanelu ale prý to nevadí.

m.e.l
10. říj 2010

@lukza Jedeme na 6 týdnů, i když kdo ví zda si nás tam nenechají v rámci výdělku do vánoc. 😕

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l- to máš recht teto 6.-8.týdnů, teď jsem se odhodlala napsat Kleplové. I když mi všude tvrdí, že nejeefektivnější je vojtění.
Holky,byli jste už u zubaře. Já myslela, že mi ho vezme až půjdu na prohlídku s Markem a ona nepřibírá,tak jsem obvolala plno zubařů a nakonec nás snad vemou na dětském zubním.Je to mazec.

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova No já nepřestanu Vojtit, ale proč ještě nezkusit další způsob stimulace, zejména, když se u toho neuřve k smrti, že? 😉

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-přesně tak to vidím i já. Já jsem teď nalomená, že začneme 3xdenně. Zdá se mi strašně unavený.Zítra máme neuro a RHB,takže uvidíme.Už se klepu teď. Naše paní Dr. neur. mne nevidí ráda.

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova No my když měli asi 3 cviky 3x denně, tak byl Luky pokaždé hotovej, pomalu by furt spal. A teď jak hrozí epilepsie, tak musím dávat i v lázních pozor, aby ho nepřetížili a nespustili mu ji tím. 😝 Proč vás neuroložka nevidí ráda?

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-protože se maminka nenechá mazat med kolem huby a ptá se. Jí vadí každá otázka. A hlavně, že jsem změnila RHB, protože jsem odešla od její kámošky, která s malým ani jednou necvičila, jen s panenkou a mne kritizovala v držení, a když jsem jí ho dala jednou do ruky, tak sama poznala, že ho prostě nejde neudržet v záklonu. No, tak mi máme 7 cviků na každou stranu tedy 14 dohromady a 4x denně - tak já fakt nevím. Kleplová se mi ještě neozvala, jak na tebe působila? Vyptávala se na příčiny jako všude???Cvičili jste rovnou?Byli jste za ní u toho Duchcova.Moc díky. Dnesk jsem zkusila stravu s kousky-teda byl tam hrášek celý,kuse mrkve a Šimon mi poplival celou kuchyň -můžu jít bílit.

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova My jsme rovnou necvičili, protože jedeme do těch lázní, tak nemá cenu teď začínat, protože by vše mezitím přestalo platit, po lázních budeme úplně jinde, takže mi začneme až po nich. Vyptávala se jen trochu - dala jsem ji hlavně zprávu z neurologie a pak hlavně nechala Lukyho na zemi a podívala se na něj v "přirozeném" prostředí, né na stole, kde se chová úplně jinak a nemůže se na něm ani rozvinout. Zkus paní dr. spíše rovnou zavolat a zeptat se jí. My byli u ní tady v Praze. Lukymu kousky nevadí, ale nesmí být tuhý, protože furt mělní o patro a jazyk, tudíž pak rovnou polyká a takový jablko např. rozmělnit tímhle způsobem moc nejde. 😝

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-tak Šimon mi na vše tuhé prdí a hlavně mi teď pořád prská, já jsem z toho už na pepku. Tak hezky jedl a jak byl zahleněný,tak mi začal funět a prskat a snad mu to zůstalo 😠

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova Není kapánek Šimon svéhlavička? 😉 Luky prská jen prázdnou lžičku. 😀 Bože ten se ale vzbudil s náladičkou, snad ještě trochu zdřímne, jinak s ním do večera nepřežiju. 😠

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-tak Šišma ještě spí, hladovej-vše vyprskal. Asi mu to tak vyhovuje,já to do něj fedruju-máme 9kg-žížala.Budu ho muset jít vzbudit,abychom stihli zacvičit než dorazí brácha a mohli se věnovat i jemu.Je to běh.

m.e.l
12. říj 2010

No chudák, máma mu ani nedá najíst. 😀 Ale Lukymu se taky už pákrát stalo, že šel spát hladovej. Ten má teda svých cca 11kg v současné době, žádná chudinka. 😉

pacesova
12. říj 2010

@m.e.l-dejte nám aspoň kilčo.Proto se s ním peru u jídla, ale on to stejně všechno vykadí-chodí tak 4x denně.Má asi dobré spalování.

m.e.l
12. říj 2010

@pacesova Kdyby to šlo, tak klidně, aspoň by mě tolik nebolely ruce. 😀