Diagnóza dysplazie kyčlí. Máte některá zkušenost?

myia
18. led 2011

Ahoj všem, mám osmiměsíční holčičku, už máme 4. měsíc pavlíkovy třmínky, pořád se panu doktorovi kyčlíky nelíbí a dnes hovořil o hospitalizaci do nemocnice, jdem na kontrolu za tři týdny. Myslím si že nás to na 90% nemine. Holky máte některá zkušenost? Chtěla bych vědět jak to vypadá ten aparát co je do něj mimísek zavěšenej prý je to tak na 4 - 6 týdnů. Jsem z toho zoufalá :(

dadous
18. led 2011

ahojda, taky jsme měli řemínky,asi do 6 měsícu, nam pomohly 😵 našla jsem tohle http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/u... ale nic moc o tom aparatu tam nepíšou, moc vam držím palce at to mate co nejrychleji za sebou a Barunka měla zdravy kloubky 😵 😵 umím si ředstavit jak ti je, ja byla na prašky jen z těch řemínku a tohle bych asi obrečela, posílam ti hodně sil aby jsi to zvladla 😵

dadous
18. led 2011

www.lf2.cuni.cz/info2lf/ustavy/okdd/pred/vdk.​doc

pak ještě tady něco píšou, ale jak ta lečba vypada, respektive jak vypada ten aparat to jsem zatím nenašla 😕

dadous
18. led 2011

aha tak to není ono 😠

myia
autor
18. led 2011

@dadous jsi moc hodná, já sama nechápu proč nám to nepomohlo, dávám jí to všechno poctivě, malá už se v řemínkách sama posadí překulí se v tom i na bříško, udržet ji už prostě nejde :( Bulela jsem celé odpoledne Baru, je vymodlená a teď tohle, tak moc bych si přála aby to bylo za ty tři týdny dobrý :( aby jsme nikam nemuseli, ale už tomu sama nevěřím :(

myia
autor
18. led 2011

a ještě jak jsi posílala ten první odkaz, tak tam jsem byla, i jsem si podle toho snažila něco vyčíst z nálezu co jsme dostali, ale pravda je, nejsem doktor, dokonce jsem uvažovala že zavolám třeba do Plzně a poprosím o konzultaci.

dadous
18. led 2011

@myia nevím muže to mít vrozeny, ja se v tom taky moc nevyznam, ale vždycky když něco tak hned zadavam do vyhledavače a hledam a hledam abych se o tom dozvěděla co nejvíc. no Niki byla z těch řemínku docela na nervy ten poslední měsíc už i blbě spala, prostě si na ně vubec nezvykla, a když nam je dr sundal, tak jsem normalně měla chut se jít opít 😅 ale byla to obrovska uleva. Budu na vas holky myslet at jste v pořadku a ty si pořad říkej že to bude dobry 😵 😵 musí to bejt dobry

dadous
18. led 2011

http://www.mojetehotenstvi.cz/dysplazie-kycli#c... hele tady je mamina ktera taky měla to samy, možna ještě horší diagnozu, zkus ji napsat, je třetí od shora

helulela
18. led 2011

@myia obrázky trakce jsou tady u toho článku http://www.achot.cz/detail.php?stat=393
moc vábně to nevypadá, ale snad se ti ozve někdo, kdo to absolvoval, mně vždycky aspoň trochu pomáhá, když v takových věcech nejsme sami. Držte se holky, ať je to dobrý

dadous
18. led 2011

@helulela chudinky dětičky, ale jestli to pomuže, je to furt lepší než operace

myia
autor
18. led 2011

Holky jste zlatíčka, já tohledám celý odpoledne, co jsme přijeli domů, pár jsem toho našla ale to od Vás je super
@dadous té mamině jsem psala budu čekat, holka to taky nemá jednoduchý

@helulela a ty fotky vypadaj fakt děsně :(

helulela
9. únor 2011

@myia už jste byly na kontrole? Jak to dopadlo?

myia
autor
9. únor 2011

@helulela Ahoj, jsi hodná že se ptáš, tak si představ. 1.2. jsem si vyžádala konzultaci u jiného lékaře. Konstatování? Malá už řemínky nemá VŮBEC a na kontrolu máme přijít v 15 měsících. Nechápu absolutně nechápu co tam ten druhej doktor viděl. I ten co jsem u něj byla na konzultaci kroutil hlavou a nechápal. Nedovedu si představit, že by tohle malé dělali zbytečně :( Jsem ráda, že jsem se šla zeptat jinam.

helulela
11. únor 2011

@myia to je teda dobrý 😨 zrovna tohle je taková věc, na kterou jsou postupy jasně daný a ne že na to může mít každý svůj názor. Jsem za vás moc ráda, ať už je malá definitivně v pořádku 🙂

myia
autor
11. únor 2011

@helulela Děkujeme moc, nevím jestli postupy, ale řekla bych že panu doktorovi, co jsme k němu chodili chybí především praxe a když si protě není jistý kryje si svoji prdel ale už nevidí, co se děje kolem něj, včetně toho, že řemínky by mohly mít docela fatální následky, malá se v nich už pokoušela i zvednout a co víc, když seděla, tak aby si ulevila měla noženky do x, pomalu se jí to srovnává ale vidím, jaké pozůstatky zůstaly, i třeba když sedí občas má tak nahrbená záda že mě to samotnou donutí jí pošťouchnout aby se srovnala. A to nejsem žádnej pedant, že bych musela mít všechno tip ťop, ale když si toho všimnu já sama, tak na tom asi něco bude :(

bubbly
3. bře 2011

@myia ahoj, jak tady pises ze panu doktorovi chybi praxe, tak toho se hrozne obavam, ziju v Anglii, kde deti nechodi k pediatrovi, ale k obvodnimu, o kyclich se tady skoro nic nevi! Jsem naprosto v soku, protoze posledne jsem se ptala moji Midwife jak se dysplazie zjistuje, tady se to v porodnici vubec nekontroluje a ona mi rekla at jim to pripomenu az se male narodi! Prvni miminko teprve cekame, ale mam obavy aby tady neco nezanedbali. Ja i moje sestra jsme nosiliy reminky do 12 mesicu, dedicnost hraje velkou roli. Jeste jak tady pises ze reminky muzou mit nasledky, nechci te strasit, ale ja i segra obe se scoliozou a nohy do x mam taky.

myia
autor
5. bře 2011

@bubbly Jo máš naprostou pravdu, opravdu sedí tak, že mě to nutí do ní šťouchat aby si sedla pořádně, lézt se naučila rychle, ale stejně noženku pořád zvedá. No uvidíme budem se modlit že bude dobře 🙂. Jinak co se týče Anglie, mám kamarádku v Irsku. Má chlapečka jsou mu tuším dva roky, také jsme to spolu řešili, i ona měla obavy. Na druhou stranu, rozhlídni se v anglii kolem sebe, kolik lidí tam má problémy s kyčlema a řeší je v pozdním věku, zajímej se o to. Mně spíš přijde, že to co tady kontroluje ortoped u nich prostě má jako normální nápň praxe obvodní. Třeba nedělají sono jako tady v čechách, ale na druhou stranu i náš obvodní jí zkoušel noženky a vždycky říkal, no ale takhle to vypadá moc dobře . .. .a a měl pravdu. Určitě se nedej, svoje obavy jim řekni, jako další řešení bych viděla, pokud lítáš do čech tak jako to udělala Dáda, přijela sem a nechala takdy kyčle prohlédnout. Přes kamarádku se tu objednala a pak jen na termín dorazila, nevím jak je to pak s pojištěním i to ti mohu zjistit. Nezoufej, jsou miminka co nemaj problém žádnej a pak jsou míma co problémy mají, když se ti mimčo narodí a ty budeš preventivně dávat široké balení nic nezkazíš. A luxace kyčlí se pozná i bez sona. Fakt bych se nebála.

bubbly
7. bře 2011

@myia diky za uklidneni a za info.Mozna zbytecne panikarim, anglicke zdravotnictvi samozrejme nechci kritizovat, ale mam s tim negativni zkusenosti, doktori jsou tady vetsinou indove nebo z africkych zemi, vsechno moc zjednodusuji. Ja na ceske doktory nedam dopustit, maji trochu lidstejsi pristup. At se vam dari a male se nozicky spravi 🙂

nikane
30. bře 2011

Ahoj Holky maminky,
chci jenom informovat.....kdybyste některá měla nějaké dotazy ohledně luxace kyčlí a následné trakce....klidně se ozvěte....mám 7-měsíční holčičku a máme to za sebou...doufám teda že zdárně...teď má malá ještě třmínky...operace se naštěstí zatím vyhla....ale i takové případy znám !!!! Hlavně nenechat nic náhodě...čím dřív...tím líp !!!!
Mějte se a hlavně přeju krásná zdravá miminka !!!!

jolysek
9. únor 2012

@myia ahoj, prosím tě na té konzultaci jste byli někde v Plzni? Pokud ano, mohla bys mi písnout kde a podrobosti? Klidně do IP, moc děkuju