Dítě ala ,,hadr", pomáhala vám vojtovka?

stralisek
19. říj 2015

Ahojda maminky..

náš svišť se narodil o 3 týdny dříve než jsme měli termín.. po porodu jsme měli pár komplikací, malý naštěstí ne.. (ale já)..
Nicméně nám je skoro 10m a chodíme cvičit vojtovku.. Tom má nezpevněné svaly, je hadrový dítě.. pomáhali vám ty cviky? mě přijde, že ne.. mlaďas si dělá co chce a místo cvičení má hysterák.. je schopný i u dr z 60min 45min má řvací.. občas je to složité i pro mě.. myslela jsem, že ten řev bude jen tam, ale to je i doma..
Vím, žekaždé dítě je jiné.. ale nevím..
Máte nějaký tip jak ho ,,donutit"? 😀 hrou to nejde a násilím taky ne.. v 10m. jen sedí a leží..půl hoďky přemýšlí, jestli se za hračkou otočí.. lezení neví, co je..
Jinak je v pořádku 🙂 žádná retardace 😀

Díky za rady 😉

blahova_andrea
19. říj 2015

já mám syna narozeného dřív o měsíc, byl týden v inkubátoru a nic jsme necvičili, nikdo nic neřešil. kamarádka měla syna narozeného ještě dříve a ti cvičit chodili. ono to cvičení dětem prý není příjemné, taky prý ječel celou dobu při každém cvičení 😅 jinak mi nepřijde divné, že by dítě v 10 jen sedělo. neteřinka byla donošená, naprosto zdravá, prostě jen lenivá a v 10m se jí nechtělo ani otáčet, o sezení nemohla maminka ani snít. pak z ničeho nic zlom a vše šíleně rychle dohnala. prostě si dala na čas. nechtěj po něm zázraky a nenech se stresovat okolím. ještě má čas, nemusí být nic špatně a dohnat to může i bez cvičení a mučení 😉

stralisek
autor
19. říj 2015

@blahova_andrea díky za uklidnění 🙂 vim, ze nas ma na vse casu dost 😀 rodila jsem 37+1.. tak my jsme jako neteřinka 😀 😀 na kontroly musíme chodit 😀

lutu11
19. říj 2015

Ahoj, nas syn se sam posadil az v 11m, lezt zacal 12m+1tyden, chodit 15m+2tydny, taky byl hypotocnicky. Chodil sice pozdeji, ale sel rovnou na jistotu a prakticky u prvnich krucku vubec nepadal. Od 10m jsme cvicili vojtovku. A u nas zabiralo koukani detskych pisnicek, nebo kratkych pohadek. To cumel do pocitace a podstate mu bylo jedno, co se s nim dela. Z cviceni nas vyradili az v 16m a doma jsem to pokazde bezproblemu odcvicila. Teda problem byl, jenom kdyz nevidel na obrazovku pocitace....

stralisek
autor
19. říj 2015

@lutu11 tak to je super, že v tom nejedeme sami 🙂 my cvičíme už 3m. já pustím telku nebo noťas s písničkama a on mě odhání,že chce koukat.. nedejbože na něj sáhnout 😀

alboo
19. říj 2015

@stralisek sedne si sam? Pokud ano, tak jevzo sikula. Nektery deti, di sednou sami az po roce. Motivovat a treba zkusit nejakou jinou fyzio, ktera dopuruci neco jinyjo nez vojtu ikdyz je fajn. Ale v deseti mesicich uz by to treba chtelo neco jinyho

stralisek
autor
19. říj 2015

@alboo ahoj, sám si nesedne.. pokud je v půlce, tak to nahoru nějak doklepe, ale z lehu ne. Teď nás učí z lehu přes šikmý sed do lezení..

alboo
19. říj 2015

To nevadi. Ale rozhodne ho nepritahuj za ruce, nauci se spatnej sed. Maj si sedat pres ten sikmej sed. Jo a jeste, nechci se nikoho fotknout, ale u kluku je tahle pocatecni "lenost" dost casta.

stralisek
autor
19. říj 2015

@alboo to mi říkala, at ho netaham.. 🙂 to me u nej neprekvapuje :_D 😀

luciksima
19. říj 2015

😀 naše malá se narodila v termínu,ale po porodu měla pár komplikací...do 10m.jen ležela nebo se přetočila ze záda na bříško tot vše...po 10m. se až začla plazit po 11m. si sedla a až po 1 roce začla klečet a lézt... na rehabilitace jsme chodili od 3m.,ale vojtovku necvičili malá byla hodně dráždivá takže rehabilitační vojtovku zamítla...malá to tam vřdy prořvala a to na ní nikdo ani nešáhl...dělali jsme jen cvičení na míčích a dohnala vše jen jí to trvalo 🙂

stralisek
autor
19. říj 2015

@luciksima ten řev byl děěěěs ☹

luciksima
19. říj 2015

my povídejte :-/ byli to u nás hrozné časy...ona byla a je celkově do dnes uplakánek..na rehabilitaceč jsme chodili do té doby než začla stát tedy do 13m..

lutu11
19. říj 2015

@stralisek Jeste poznamka, ze jsme museli rehabilitace v prubehu doby zmenit. Ta prvni nam nevyhovovala pristupem a nazorem. Druha, docela mlada holka byla v pohode. A jeste poznamka na zaver: obe rehabilitacni meli jinej nazor na to, co s nim je nebo neni potreba cvicit. U nas byl mozna vetsi problem v tom, ze mel hypotonickou jen pravou cast tela. Dnes je to uz v pohode. Vypada, ze to dorovnal. Pokud nejsi spokojena, skus treba nekoho jinyho. Treba zmena pristupu pomuze.

stralisek
autor
19. říj 2015

@luciksima tak my jsme teda hoooodně flegmouš 😀 ale tam se to teda neprojevuje 😀 tam je cholerik jak stehno ..-D v pátek jdeme k dr na 10m kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi poví..

stralisek
autor
19. říj 2015

@lutu11 tuhle mi dala na žádance pediatrička.. je to mladá holčina cca 30let.. jen mě asi nesedí :_D vše ýzná a všude byla.. to já namám ráda 😀

ofelieee
19. říj 2015

ahoj, já bych hodně doporučila plavání. Jsem plavačka a vidím, jak ten pohyb ve vodě nádherně zpevňuje a rozpohybuje většinu dětí. Ve věku jako je váš maličkej se dá ještě hodně pracovat s polohou na zádech, mnohé děcka zvládají ležet na vodě na zádech aniž by měli jakoukoliv podporu, což od nich vyžaduje velkou práci s uvolněním a přitom zpevněním těla... jestli máte vanu, tak stačí napustit plnou, položit na záda na hladinu, rukou přidržovat hlavu na týle a nechat tělo pracovat, aby se udrželo na hladině...

stralisek
autor
19. říj 2015

@ofelieee Díky, ,to mě nenapadlo.. 🙂 tak to vyzkoušíme 😉

pavly
19. říj 2015

Ahoj, malý se narodil v termínu, přesto se "nehýbal". Na 6ti týdnech jako novorozenec, nepásl, nepřetáčel se........ Přetáčel se až mnohem později. Vojtovku jsme cvičili a bylo to šílené. Ječel a ječel, nemělo to prostě cenu. Ani násilí nepomáhalo a k ničemu cvičení nebylo..... Hlavičku prý nezvedne,že je příliš veliká, těžká..... Ječel celé dny, při cvičení i bez něj.....
Na 9 ti měsících odpadl do bezvědomí a konečně se udělaly testy. Zjistila se těžká anémie a kritický nedostatek vitamínu B12.
Proto mu prostě nešel pohyb. Neměl prostě vůbec sílu.....
Po lécích se měnil před očima, bylo to pak zase pro změnu překotné, chtěl okamžitě chodit...
Radu tedy nemám. Bohužel, nám nepomohlo cvičit pravidelně ani to flákat.....Efekt by asi bez léků nebyl nikdy.
Píšu hlavně k zamyšlení, kdyby to měl někdo podobně......

Jinak dcera také měla chodit na Vojtovku, stáčela se ke straně. Přišlo mi, že hned napoprvé jí něco paní zmáčka, dcera se narovnala a pak jsme chodili zbytečně....

Nicméně po tom,co jsem tam s malým rok chodila, a paní mi vše ukazovala a vysvětlovala, tak si myslím,že je to super propracované a vymyšlené....

Doufám,že najdeš způsob,jak ho přesvědčit. Od roka to cviční už pak s uřvaným dítětem snad ani nejde-co vím, jak bylo u nás........

lu777
19. říj 2015

@ofelieee taky bych doporučila plavání... a doma cvičit...
já cvičím rehábku se starším, doslova jsem ho donutila chodit do sport. přípravky od 5 let... od 6 let jsem ho nutila chodit víc ven, víc na kolo atd... od 7 let donucen na plavání a od té doby se to zlepšilo hodně...

rehábku cvičíme rok, ale to není Vojtovka, to jsou posilovací a protahovací cviky na záda, nohy a taky na břicho.... plus nácvik správného držení těla a správného dýchání....
za ten rok to fakt poskočilo, teď i chodí na judo kde dělají sklapovačky, kliky, hodně běhají atd....
před rokem měl tělíčko jak tvaroh... teď už se mu rýsují trochu jak prsní tak zádové a břišní svaly 🙂

nemusí to být náročné cvičení, ale pravidelný pohyb dělá skoro zázraky...

@stralisek máš doma myslitele, to jsme měli taky... pomohlo fakt krůček po krůčku ho k tomu přivést... i nesportovní dítě se dokáže sakra rozhýbat 😉 já bych nikdy nevěřila, že můj syn bude dělat plavání a judo 😅 😅 holt jsme ho motivovali, trochu nutili plus ho postrkovala sportovní ségra....
jo a hlavně nekupuj tablet nebo smart phone - pokud je pomalejší, tak tím ho blokneš... u nás mu tohle nesmí přijít do ruky, jinak by vydržel sedět třeba šest hodin (a to nepřeháním)....

lennus
19. říj 2015

@stralisek Náš narozený o sedm týdnů dříve necvičil, kontrolovala ho neuroložka a nezdálo se jí to nutné. Zpětně ale vím, že by to bylo užitečné. Začal se plazit až v roce a když ani po třech měsících nelezl, začala jsem s ním chodit k fyzioterapeutce a po jedné návštěvě se rozlezl. Taky byl vlastně hypotonický. Chodit začal teprve před měsícem, a to mu budou za chvíli dva. Být vámi, vytrvám a dělám maximum, je to náročné, ale vyplatí se to. Držím palce!
Jo a B12 taky dostal, prý to může pomoct. Hlavně ho neposazujte, není kam spěchat.

sway24
20. říj 2015

Ja beru Vojtovku poctive a cvicime.Vidim ty pokroky.....Lezela jsem s 4 mesicnim synem na detske neurologii a bylo to tamvazne smutny....Spoustu deti diky Vojtovce chodi!

scai
20. říj 2015

Mě překvuje že píšete, že sedí. Správně by dítě mělo sedět až poté, co začne lízt a sedne si samo. Takže pokud sedí jen že ho posadíte, tak to bych určitě nedělala. Pak už ho k tomu nic nestimuluje a zleniví ještě víc. Mě třeba dcerka seděla až na roce a něco, těsně na roce začala lízt, doté doby se jen plazila.
Vojtovku jsme cvičili taky, taky řvala. No musím přiznat, že poctivě jsme necvičila. Ale malá se pak zpravila, chodit začala na 16 měsících, ted bude mít 3 roky a je to normální dítě. Sportovně založená je víc než její zdravější sestra 🙂
Jen díky tomu slabšímu svalovému napětí má problém s kotníčky, když začala stát, měla nohy vpáčené dovnitř, stála jakoby úplně na vnitřním kontíku, děsný.... rok nosila na noc dlahu, ted už jen vložky a cvičíme a má stále trochu nohy do X, ale lepší se to.

Snažte se ho motivovat aby se hýbal.

stralisek
autor
21. říj 2015

@lu777 myslitel 😀 z něj bude snad genius jak myslí u všeho 😀 určo bude tančeník 😀 to co předvádí na písničky 😀 a tablet hoooodně dlouho nebude 😀

stralisek
autor
21. říj 2015

@lennus makáme, ale toho přemluvání ... to je na nervy pro mě a ne pro něj 😀 už 3m. svičíme a válení sudů dr neukáže.. už mi pomalu nevěří 😀😀 ale zase jí předvídá jiný věci 😀

eficenka
21. říj 2015

@stralisek
pokud mu vojtovka nevyhovuje, necvičit!!! vojtovka není určená pro každé dítě, i když 99% starších rehabek nic jiného neumí.
na stránce cadbt.cz si vyhledej terapeuta a objednej se!

stralisek
autor
21. říj 2015

@eficenka Zkusili jsme to včera na kontrole jinýma cvikama a huráááá 🙂 bez řevu, ale trvá mu to 😀

eficenka
21. říj 2015

@stralisek
ono ani při hypotnii není vojtovka vhodná.... to byl je před pár desítkama let boom vojtovky, fyzio si udělali kurz a na tom zatrnuli, nově se spíše jde do Bobath konceptu, aktivního cvičení a z mých i zkušeností kolegů na dětké léčebně má i u miminek daleko lepší hodnotu a dřívější napravení k normálu...