Do kdy se má dávat Kanavit? Jak často se podává?

forji
27. črc 2011

Jak často se podává a k čemu je? Mudr mi ho dala prošlý minim.trvanlivostí. Myslíte že tomu něco je?

benjik
27. črc 2011

Vitaním K je sluneční vitamín,ale ted v létě se dávat nemusí. U jakýkoliv léků a vitamínů bych si neriskla dát po době použitelnosti,max. do měsíce po konci doby ,ale jinak ne.

hansed
27. črc 2011

Ahoj, tak kanavit je vit. K, ptala jsem se přímo na hematolce a tam mi doktor řekl, že je to zbytečné...Co vím, tak v porodnicích se dává injekce vitamínu K a to by mělo stačit .... já osobně ho po doporučení dr. malý nedávám...
A nevím, jestli se nemýlím, ale sluneční vitamín je vitamín D a ten se dává ve Vigantolu 😉

dexonka
27. črc 2011

ahoj ja jsem dávala vitamín K 1x týdně do 12.týdne věku.......je to jako prevence krvácení u miminek-na srážlivost,...
musí se dávat přesně,pozor na předávkování........

kateline
27. črc 2011

jo, je to prevence krvácení a dávý se 1x týdně do 3 měsíců, prošlý bych zkusila vyměnit v lékárně

anitram18
27. črc 2011

Teď se už vit. K apikuje většinou injekčně po narození miminka, jde o vit. ovlivňující srážení krve. Pokud je prošlej, tak bych to určitě nedávala.

weri1
27. črc 2011

my dávali do půl roku jednou měsíčně

monivo
27. črc 2011

Nám ho vždy dával pediatr v poradně, myslím, že do 6měsíce, 1 kapku.

helcenka
27. črc 2011

S prvním synem jsme ho dávali do půl roku, jednou týdně do tří měsíců a pak jednou měsíčně jednu kapku.
Teď se to prý změnilo, takže dceři s dcerou jsme dávali jednou týdně jednu kapku do 12. týdnů - takže do tří měsíců.
Prošlé léky bych nedávala žádné, ani vit. K.

tkanicka
27. črc 2011

dostali jsme pouze v porodnici, potom už ne

mrsblack
1. srp 2011

my dáváme jednu kapku měsíčně a máme dávat do půl roku.

hojda
1. srp 2011

Teď prý se dává jen v porodnici, ale švagrová ho pro malého od dr. taky dostala. Prošlý bych vrátila!!!!!!

zdezli
2. srp 2011

Obe me deti dostaly 2 davky vit. K v porodnici a 1 na prvni kontrole u pediatra. Vsechny davky dostali do pusinky. Vic davat nemusim.

coxa
5. srp 2011

Dávali jsme jednou za měsíc kapku do půl roku. A prošlý bych vrátila, ten bych určitě nedávala.

janka0108
5. srp 2011

My taky dostali jenom injekčně v porodnici a teď už nedáváme. Jenom vit. D. 1x denně.

alushka
5. srp 2011

Ahojky, ted uz se obvykle Kanavit podava injekcne v porodnici a pak uz ne, ale pokud (jako my) jste ho v porodnici nedostali, dává se 1x týdně 1 kapka do věku 1 měsíce a pak 1 měsíčně 1 kapku do věku 6 měsíců, Léky po vypršelé době použitelnosti se v žádném případě nesmí používat a už vůbec ne u dětí, může se účinná látka rozkládat (někdy dokonce až na toxické látky (např. u některých antibiotik) a nebo podstatně ztrácí účinnost. Od tvoji dr. je to hrubá chyba, že ti ho dala prošlý!! V lékárně ho můžeš odevzdat na zneškodnění, ale v žádném případě ti ho nevymění za nový (protože oni ti ho prošlý nedali, tak ti ho nesmí vyměnit za nový), takže tvoje mudr by ti měla napsat recept a s tím si nový vyzvednout v lékárně, je bez doplatku, tak zaplatis jen 30 KC

madre1
14. pro 2015

Jak je to teď s podáváním Kanavitu?
Kapete ho-pokud ano,jak často a jak dlouho ho musíte kapat?
Kojíte nebo dítě pije UM?

zelenycopanek
17. pro 2015

Kapu 1 krát za týden po dobu 12 týdnů. Plně kojím.