Ekzém na čele u 2měsíčního dítěte, máte zkušenost?

veronikachlebkova
13. pro 2016

Preji hezky den.
Magdalenka ma uz asi 2 tydny nejaky ekzem na cele v oblasi oboci a nad obocim. Je to nazloutle a loupe se to. Dnes ma 2 mesice. Ma s tim nekdo zkusenost?

terezapetrova
13. pro 2016

není to exkem, je to seborea - supinky suche kuze, trpi na to snad většina miminek, nejde o nic vazeho, většinou staci jen promašťovat, třeba modrou niveou, muze se tvorit i ve vlasech, za ousky

astyna
13. pro 2016

ahoj, my na to měli Kerasal, kůže změkla a během pár dní opadla. Napsala to pediatra.

veronikachlebkova
autor
13. pro 2016

@astyna A neříkal ti z čeho to je? Zajímalo by mě, jestli to je z jídla co jsem snědla, nebo se prostě jen čistí...?

veronikachlebkova
autor
13. pro 2016

@terezapetrova Děkuji 🙂

astyna
13. pro 2016

@veronikachlebkova

A novorozenecké akné už měla? To tě možná čeká taky. Náš byl poďobaný 😀 Ono to prostě patří k tomu, že to dítě se čachtalo ve vodě a nyní na vzduchu musí se vším novým bojovat. už se mu to nikdy neobjevilo.

kaja2016
13. pro 2016

@veronikachlebkova nase to mela taky, ale ne teda v takovem rozsahu, mela to trochu na oboci a hodne ve vlasech. Ja to teda po koupeli normalne oskrabavala nehtem, tedy s citem, proste co slo. Asi me nikdo nepochvali, ale u nas to zafungovalo bez jakykoliv masticky.

terezapetrova
14. pro 2016

@kaja2016 tak po koupeli je to mekkci tak si myslim, ze snad ok 🙂

terezapetrova
14. pro 2016

@veronikachlebkova
není zac. Z jidla to není. Tyhle věci neovlivníš. Nejde vůbec o nic vazneho nebo neobvyklého. My jen mazali a pak jemne odlupovali ci seskrabovali nehtem, z vlasku se to pak vycesava. Tam bych rekla, ze je to na "udrzbu" nejotravnejsi ale porad je to jen malickost 🙂 mladsi u toho plakal ale to protože odmala nemá rad když se mu proste saha na oblicej 🙂

petrasipkova1
14. pro 2016

je to běžné, z jídla to není, malá to měla taky, celou hlavičku a takhle u obočí. hlavu jsem jí namastila na půl hodky olivovým olejem a vyčesávala všiváčkem, obočí taky mastila a opatrně nehtem, ale tak aby se to nezatrhlo.

veronikachlebkova
autor
18. pro 2016

@terezapetrova Zacala jsem to mazat bio arganovym olejem a ma zas krasnou tvaricku 🙂

terezapetrova
18. pro 2016

@veronikachlebkova tak supr, ono se to zas muze vrátit ale tak uz vis 🙂 jj miluju ty tvářičky hladoucky az k zulibani coz 🙂 ja ty moje dva kluky strasne na tvářičky pusinkuju 🙂 hlavne samozrejmne to mladsi, starsi uz mi na to hazi bobek 🙂

hojda
18. pro 2016

Jsou na to i homeo.