Hypotonie a první krůčky

simca85
28. kvě 2017

Dobrý den maminky, můj syn 18m má diagnostikovanou lehkou hypotonii od 8m. Máme za sebou cvičení, které bylo hodně náročné v mnoha případech neuskutečnitelne. Prý má obrovskou sílu. Stavet u nábytku se začal v 11m, sedět začal ve 13m, lézt chvíli na to a sám začal chodit v 16,5m. Teď už to budou dva měsíce co sám chodí, ale hrozne zesiroka, je nestabilní, často vravora, ale hrozné ho to baví. Na neuro mi řekla, ze to muže trvat i půl roku než bude chodit normálně. Mate někdo podobné zkušenosti a jak dlouho trvala chůze o široké bázi? Dekuji za vaše názory.

lv
9. srp 2017

@simca85 jejda moc si nevzpomínám, no plácala se taky vzduchem legračně. Moc nepadala a chtěla chodit, kočár odmítla skoro hned, cestu do školky pro starší jsme chodily 50min (teď 7) takže vejlet na půl odpoledne 🙂

simca85
autor
9. srp 2017

@korin Dobrý den, mohu se zeptat jak vás syn zvládal běhání? Můj syn se začal snažit, ale neumí pokročit nohy v kolenou takže je má nataženy a kroutí s nima a ruce rozhazuje kolem sebe. Mám obavy, aby mu to takhle nezůstalo. Dekuji

maminkaha
13. lis 2017

@simca85 ahoj, mam syna s centralni hypotonii, chuze od 19 mesicu, taky behal s nepokrcenymi koleny a maval rukama, ted ma 2 roky a 9 mesicu, nedavno zacal pri behu krcit kolena, rukama mava porad, ale uz ne tak moc jako driv

korin
13. lis 2017

@simca85 Bohužel jsem otázku postřehla až dnes, jistě už máte po obavách 🙂 Už si moc nepamatuju synovy běhací začátky. Vím, že chodil jak Forrest Gump (taktéž moc nohy nekrčil), takže v běhu to měl nejspíš podobně. Dnes bez problému.

simca85
autor
15. lis 2017

@korin V pondělí měl dva roky, už se snaží behat, trochu mu to i jde, ale stále mu to nejde jako jeho vrstevnikum. To už neřeším, doufám, ze vše dozene.
Akorát pořad chodí trochu zesiroka mi prijde, chodí 7,5mesice.

simca85
autor
15. lis 2017

@maminkaha
Dekuji za povzbuzení. Zatím je to 7,5mesice co chodí a snaží se tak nějak behat.

maminkaha
22. lis 2017

Ahoj, mám syna s centrální hypotonií, bude mít 3 roky. Má valgózní - vpáčené - kotníky a nohy do X. Nemáte s tím někdo zkušenost? Co pomáhá? Vložky do bot ano nebo ne? Zatím máme nějaké cviky, uvažuji o tejpování, ale s botami a vložkami nevím...