Intimní problém u tříleté dcery. Setkala jste se některá s takovou věcí?

16. dub 2021

Ahoj, maminky, omlouvám se za anonym a budu ráda, když mi napíšete, co si o tom myslíte. Koukala jsem dceři do pipky, jestli je vše ok a zda dělám dobře hygienu a došlo mi, že vůbec nevidím klitoris. Vše je jinak jak má být, ale tam, kde se spojují malé stydké pysky, nic není, jen ten spoj. Nikdy jsem se na to nezaměřovala, všimla jsem si toho až dnes. Na prohlídkách u dr. nikdy nebyl v tomto ohledu žádný problém, dr. kontrolovala v miminkovském věku a nijak stav nekomentovala. Setkala jsem se na jiných fórech s tím, že při špatné hygieně může zarůst, ale jak jsem pochopila, týká se to spíše miminek a jako doprovodný příznak je obtížné močení. Nic takového ale v našem případě není. Budu určitě konzultovat s lékařkou, ale vrtá mi to hlavou. Je možné, ze ještě vyroste? Setkala jste se některá s takovou věcí?

Moc děkuji.

malenka3
21. dub 2021

Takže to jsou synechie? To bude dobrý, to oddělení je rychlovka, držím palce, ať to je v pořádku.

meronym
21. dub 2021

@veronicka89 Nemuzete na to hledet optikou dospeleho. Pro dite je to osetreni, jako kazde jine.

alexkisss
Autor odpověď smazal
Zobraz
meronym
21. dub 2021

@alexkisss Interpunkce (tečky, čárky) moc pomáhá, aby byl text čitelný. Zkuste to.

anve77
21. dub 2021

kdybys chtěla pošlu ti kontakt na známou v Praze, která se specializuje na dětskou gynekologii ( moc odborníků není) když tak do SZ.😉

alexkisss
22. dub 2021

@meronym jo koukám to píše někdo kdo má to samé napsáno na profilu i sebe zkuste háčky a čárky u sebe nejdříve jo děkuji

malenka3
22. dub 2021

@alexkisss víš, že je rozdíl mezi diakritikou (háčky a čárky nad písmeny, jejichž absence porozumění textu moc nebrání) a interpunkcí (tečky a čárky ve větách), jejichž absence může i změnit význam psaného slova? Meronym ti psala o interpunkci a tu, jak se dívám, používá 😉

alexkisss
22. dub 2021

@malenka3 Ježíši,napsala sem zde jen svou zkušenost bez háčků a čárek je mi to celkem jedno,chtěla sem jen sdělit své zkušenosti a je mi úplně jedno ze sem tam nedala čárku nebo háček svůj účel sdělení to splnilo.

malenka3
22. dub 2021

@alexkisss dostala jsi dobře mířenou radu, aby tvé zkušenosti mohlo rozklíčovat víc lidí. Jak s ní naložíš, je tvoje věc.

alexkisss
22. dub 2021

@malenka3 ano moje věc

esmeralda11
14. kvě 2021

@veronicka89 a vy snad nechodíte na gynekologii? Nebo chodíte, ale vadí vám to? Pohlavní orgány jsou přece součástí těla a doktor je tu od toho, aby v případě, že je něco v nepořádku, problém odhalil a pokud možno vyřešil. Denně vidí desítky, jak vy říkáte, pipek a s mnohem horšími nálezy, než je nějaká malá synechie. A určitě je pro holčičku lepší, když se problém vyřeší teď, než když by to musela řešit v dospělosti.

veronicka89
14. kvě 2021

@esmeralda11
Ano chodim a nevadi mi to... Nevadi mi ani zena ani muz neni mi to neprijemne nic...

Ale myslim ze 3leta hilcicka tak nejak vi ze se pipka neukazuje na potkani a zaroven si uplne nedokaze vysvetlit ze tenhle lekar potrebuje jeji pohlavni organ videt ptz ji chce pomoct...
Nevim jak vase deti ale syn neni rad kdyz musi vyplaznout jazyk na dr natoz neco takoveho...

autor
14. kvě 2021

@veronicka89 Takže mám nechat svou dceru třeba se zánětem, nebo s nějakým jiným problémem jen proro, že se pipka neukazuje nikomu na potkání? Já ji přeci nenutím pipku ukazovat cizím lidem, ale lékaři, když je tam nějaký problém.
Jinak moc děkuji všem, byla jsem s dcerou na pediatrii a všechno je v pořádku. Klitoris je tam, kde má být, srůsty nejsou. Dr. mi říkala, že se mi nediví, laika to mohlo zmást a že každá je tam dole originál. Jsem ráda, že se nic neděje.

veronicka89
14. kvě 2021

Ja vam napsala vyse at tam jdete... Prece 😉tady na me uplne nesmyslne reaguje
@esmeralda11

veronicka89
14. kvě 2021

*

te_reza
14. kvě 2021

@veronicka89 chápu jak to myslíš, ale nedá se nic dělat, doktor nedávno vyšetřoval holku přes konečník, taky mi ji bylo líto. Je jí 5. Já si dodnes pamatuju vyšetření na gyndě, kdy mi bylo 11.

veronicka89
14. kvě 2021

A nikde se o zanetu nepsalo... Jen jsem rekla ze nez bych tahla dceru na vysetreni ujazala bych dr fotografii popripade zeptala bych se...

Boze co to tu je 😅.. Za hon...

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
14. kvě 2021

@veronicka89 Nemůžu přece posílat fotky pohlavních orgánů svých dětí mailem. 🤦

malenka3
14. kvě 2021

@veronicka89 hele, u vás pediatr genitálie nekontroluje? Mám s pětiletou už několik prohlídek a na každé preventivce genitál zkontroluje.

Jinak moje dcera ví, že pipku nikomu ukazovat nemá. Že maximálně mně nebo tátovi, když má nějaký problém a pak paní doktorce, která se může jediná kouknout, kdyby problém byl, ale to tam jsem vždycky já nebo tatínek. Nikdy nikomu jinému. Je jí 5 a tohle už ví dlouho.

te_reza
14. kvě 2021

@malenka3 hele divila by ses, ale Eleně se tam podívali jednou a to nedávno, když měla podezření na slepák na pohotovosti, dětská snad NIKDY

malenka3
14. kvě 2021

@te_reza tak to naše teda byť telegraficky, ve vteřině, kontrolu udělá.

veronicka89
14. kvě 2021

@te_reza
Jasne ja to uplne chapu... Kdyz se musi musi se 🙂

Jako prave myslim ze i 3 leta uz tak nejak chape ze neukazuje ucho...

veronicka89
14. kvě 2021

Muzu se zeptat proc me tu resite? 😂

veronicka89
14. kvě 2021

Ja bych sve doktorce pipku dcery vyfotila zasla ukazat.. Pokud by to neslo videt prisla bych na vysetreni... Co je na tom tak k reseni porad 😵....

autor
14. kvě 2021

@veronicka89 Tak bys pravděpodobně spáchala trestný čin.

luciina
14. kvě 2021

Dcera měla synechii cca ve 2letech. Byla na rozrušení na gyn na Bulovce, byla to vteřina, malinko si brekla a pak, když ten den čůrala tak občas kníkla a druhý den už vše v pohodě.

veronicka89
14. kvě 2021

Priste se takoce diskuze ani nezucastnuju 😂jenom nervy tady mam..

Podivejte se super ze jste pipju dcery vyřešila... Snazila jsem se pomoct... Coz asi i vyslo.. Ale ted se tu budu resit ja 😅nebo co...
To MB ate nejake trauma ted z toho ze me tu musite resit?