Jak podat sirup kojenci, aby ho neplival?

veru181
20. črc 2020

Jak prosím podáváte sirup takhle malým dětem? Paní doktorka nám doporučila po očkování preventivně paralen, ke kterému je stříkačka, ale i když dávám po kouskách (máme dávat dávku 2,5 ml), teče mu to z pusinky ven. Nemyslím si, že to dělá úmyslně, ale že si s tím spíš neví rady 🙂

rickym
20. črc 2020

Dala bych čípek..😉

jjasmina
20. črc 2020

My nedávali třeba nic, dokud neměla teplotu

amazonkajanik
20. črc 2020

@veru181 jak píše @rickym . Čípek. Sirup jsem začala dávat až někdy v půl roce a to že je kluk šikovný a od narození zvládl mini lžičku s espumisanem.

eithelwing
20. črc 2020

Dávala jsem do koutku a nějak to dopadlo. Každopádně preventivně jsem spíš dávala čípek viburcol.

veruuu_kubesovic
20. črc 2020

preventivně když už tak čípek

miba10
20. črc 2020

@veru181 preventivně bych nedávala nic. Až když mají děti přes 38,tak dávám čípky. Zabere rychle, spolehlivě a nejsou u toho takové boje. Navíc třeba u nás, mi dcera po tehle sirupech zvrací, takže efekt veškerý žádný

jana_zofie
20. črc 2020

@veru181 Čípek to řeší. Ale preventivně... to slyším poprvé. Pokud vím, tak preventivní podávání paralenu je naopak u některých očkování vyloženě na škodu. Co jste očkovali?

veru181
autor
20. črc 2020

Děkuju všem. Zatím se přikláním taky k vyčkání, jestli se teplota objeví.

@jana_zofie První dávka hexavakcíny a pneumokoka.

me_druhe_ja
20. črc 2020

Musíme dávat léky od 2,5m. Ze začátku toho byla hromada. Všechno dávám od začátku stříkačkou. Napřed polykal hezky, pak bojkotoval rozmíchaný v čímkoliv, to byl boj, ale musel. Jsem do něho 5ml tlačila i 10min aby to polkl a nenechal vytéct. Teď už zas polyká v pohodě, rozmíchaný v džusu. Takže to třeba nějak naředit, polykat určitě umí, třeba mu to nechutná. Teď už papá i klasickej prášek v jídle.
Ale dávat mu léky preventivně je blbost.

veru181
autor
21. črc 2020

@me_druhe_ja A to přímé podání se prosím povedlo jak? Plnou dávku najednou až dozadu do pusinky, nebo? 🙂

Preventivně jsem nakonec nedávala a zatím zvládá "jen" se zvýšenou teplotou. Zpětně mě napadlo, že to asi paní doktorka doporučila v domnění, že se bojím teploty, protože jsme se dlouho rozhodovali ohledně nepovinných očkování. Šlo mi o trochu jiné důvody než o teplotu, ale to by byl zase jiný příběh 🙂

me_druhe_ja
21. črc 2020

@veru181 On si to skoro sám vysaje. 😀 a když měl to období, kdy to odmítal, tak jsem dávala hodně do boku do pusinky a dávala pak o trosickach.....a vždy jsem mu držela zavřenou pusinku v zákonu, aby to pokud možno nevyteklo koutkem pusy.

slunickovm
23. črc 2020

@veru181 těsně pred jídlem, kdy mel hlad davali jsme do dudlíku,savicky nebo jak se to jmenuje od flašky na mléko a sam si to vypil,vycucnul. Pri kojeni jsem si dávala na prso.