Jak zvládat práci s věčně nemocným dítětem ze školky?

bylinka36
11. říj 2018

Maminky jak zvladata s vecne nemocnym ditkem praci? Jsem za tim na rodicaku a mala chodi 2x tydne na dopoledne do soukromeho klubu, ale letos byla jen 4x. 2x mela rymu, takze zari tyden skolka, tyden doma a ted v rijnu byla tyden u babicky na druhem konci Moravy kvuli me angine, tento tyden ji mam opet doma, vychazky mam kolem poledne, rano ven nesmim at se mi nevrati angina a nemam nikoho kdo by vozil. Od vcera navic chrci, tak je opet nemocna, tak zase skolka nic, vubec netusim jak to budu za rok delat, preci nemuzu byt doma s ditkem pul mesice a nebo ho porad vozit k babickam a pak ho videt obcas?. Jak to prosim zvladate? Jsem z toho bezradna, muz mi pomahat nemuze, konci nsjdrive v 5 a ma tolik prace, ze ani volno nehrozi..

marketa11112
11. říj 2018

@bylinka36 budu za cas resit to same..zatim jsem na rodicaku s dcerkou..syn nebyl nikdy nemocny..letos nastoupil do skolky a je doma potreti...prvni vec je ta,ze tam lide davaji chudaky nadopovane chrcici deti..chudak dite, ale samozrejme i ostatni.....druha vec,kterpu ted budu resit je,ze ucitelky deti na ven neoblekaji...v ranech,kdy bylo 5 stupnu ,mi nechali syna jit ven ve slabych teplackach, sedet v mokrem pisku...nejake softshelove kalhoty v satne je nezajimali...a to je na ne upozornoval manzel kazdy den....a opravdu to neni tim,ze by na deti nemeli cas dohlednout..jsou tam tri na 14 deti...pokud tedy nejake nechybi..proste na to kaslou...takze az syn opet pujde do skolky, chte nechte jim to budu muset vysvetlit...

bylinka36
autor
11. říj 2018

@marketa11112 s tim oblecenim to mam stejne, naposledy zima, ja male nabalila do satny teple obleceni a oni vzali malou ven jen v tom co mela v aute, lesni klub! Malou mi vratili uplne modrou, zabit. Ja ji navlekat nemuzu, jedeme autem s garaze, kde mam 18 stupnu...

jhoki
11. říj 2018

@marketa11112 Ahoj Market, jak píšeš..moje cácorka nebyla nikdy nemocná před školkou, protože jsem asi úzkostlivá matka a vždycky jsem jí dobře oblíkala, nechodila ven v nečase a né mezi nemocné lidi. Teď chodí do školky 3.-tím rokem. První rok byl masakr, byla vždycky týden ve školce a 2 týdny doma a tak se to cyklilo celý rok. Minulý rok už lepší. Co mě štvalo asi nejvíc bylo to, že to roznesla doma, chytl to od ní syn a pak já a někdy i manžel. Učitelky sice opakovaně vyzývají rodiče, ať tam nedávají nemocné děti, ovšem, každý má definici nemoci jinou...třeba matka, která musí do práce a nemá hlídání a dítě má "jen" rýmu nebere toto za nemoc. Ovšem každé dítě na bacily reguje jinak a moje dítě má třeba vždycky 40-ty horečky. Je to velká školka 4 třídy po 24 dětí, takže se tam ty bacily super mixují. S oblíkáním myslím není až takový problém, to nemohu na nich nic říct. Pediatr ti řekne, že ta nemocnost u školkového dítěte je naprosto normální a vyvíjí se imunita. Nějaké virozky už tak nějak přecházím a pomalu jsem si zvykla, spíš se děsím neštovic a rotavirů a podobných chuťovek.

marketa11112
11. říj 2018

@jhoki i u nas to chytla dcerka..a pri pouziti odsavacky je mi ji hodne lito..u nas nastesti nejsou teploty....ja sice chapu pracujici maminky, ale je mi moc lito tech nemocnych deti...musi to byt silena zatez pri tom,co vsechno ve skolce delaji.....nedavno jsem videla diskusy pediatru, dle nich dite do sesti let nema vyvinutou imunitu a prakticky do kolektivu nepatri...mozna to byl i jeden z duvodu,proc do skoly deti zacinaji chodit v sesti letech....drive skolky nebyly a deti byly s matkou....
i ja budu muset po dcerky tretich narozeninach do prace....tesim se a bojim zaroven...do me puvodni prace se vracet nebudu, budu hledat praci na ranni...prave kvuli detem a jejich vyzvedavani....takze me bude cekat zkusebka...zatim jsme s manzelem mluvili jen o tom,ze zrejme budu hledat praci az od ledna ..a doufat,ze se za dobu od zari do prosince dcerka trochu aklimatizuje.....a bude mrznout , a nemoci litat mene. Dcera je cervencova,takze do zari to preklepeme v pohode..navic. Maji zvysovat a dorovnavat do dane castky rodicaky, takze to ani nevidim jako problem..od zari si pak budu hledat na dopoledne brigadu jen po dobu,co deti budou ve skolce....

marketa11112
11. říj 2018

@bylinka36 oo,taky blbi teda..a zrovna tam bych rekla,ze vedi....u nas jde o klasickou statni skolku..na malickem meste ..malo deti....za skolkou les..to je super...ve tridach maji teplo,nemohu tam syna posilat v softkach...proste je nutne ho doobleci....ted to budu resit kombinezou...tak si rikam,ze jen v teplackach a triku ho ven snad neposlou...a pomohou mu doobleknout se.....sam to proste jeste neda

vecerinka
11. říj 2018

Doporučuju vitaminy Imunoglukan. Dcera když nastoupila do skolky mela také často rymu. Dr. prave doporučila tyhle vitaminy. Denně má ovoce a zeleninu. Ale i tak to nestačilo. Synovi je dávám také. Začala jsem už v červenci. Ten nejí vůbec ovoce a zeleninu. Do školky chodí už měsíc a od segry nic nechytil 🙂

marketa11112
11. říj 2018

@vecerinka urcite mohou pomoci..bohuzel asi ne v situacich,kdy dite v peti stupnich, sedi ve slabych teplackach dve hodiny v mokrem pisku...☹

vecerinka
11. říj 2018

@marketa11112 ano souhlasím, v tomto případě je dobré dávat vhodné oblečení 🙂

marketa11112
11. říj 2018

@vecerinka syn vhodne obleceni mel v satne ,ale bohuzel ucitelku to zrejme nezajima. Jak ma deti ve tride,tak je vyzene ven....☹(

vecerinka
11. říj 2018

@marketa11112 aha, tak to jsem ráda za naše učitelky, všechny děti se na ven převlékají, prckum pomůžou, přeju aby se to u vás zlepšilo...

marketa11112
11. říj 2018

@vecerinka vubec se mi do toho nechce,ale nezbyva nic jineho,nez ucitelky k takovemu kroku vyzvat...

zmrzlinka
11. říj 2018

@marketa11112 to je ale strašný že je neprevliknou. Venku se válí v pisku a pak se v tom hrají ve třídě? 😬

rousse
11. říj 2018

@vecerinka za mě je teda Imunoglukan vyhazování peněz - dávala jsem víc než měsíc před nástupem do školky vloni a docela se držela týden až 2 ve školce a 2 týdny doma... přes prázdniny jsem nepřestala dávat, takže skoro celé balení padlo jen za to, abych jí udržela hladinu a vydržela 2 dny a už byla doma😀 další týden 3 dny, další až do čtvrtku....no v pondělí nastupuje, tak doufám, že klapne celý týden konečně 😀 ale imunoglukan jsem už vysadila....

@marketa11112 já se málem vyvrátila, když jsem přišla pro malou po obědě a ona ve třídě, kde mají skoro saunu (je orientovaná na jih, prosklená celá stěna) v podšitých softshellkách a ještě k tomu zadkem dopředu 😀 nechápu, co je za problém děcko poslat do šatny převléct si gatě.... takže řešíme hodně podobné záležitosti....

marketa11112
11. říj 2018

@zmrzlinka ano , presne tak
..neprevleknou....maji opravdu jen par deti..a v satne nachazim boty ci cepici na druhem konci..zrejme je vubec nekontroluji...ale hlavne,ze maji cas se starat o veci,do kterych jim nic neni.....

marketa11112
11. říj 2018

@rousse taky dobre...ja treba prvni dny zjistila,ze syn ve skolce vubec nepije..byla horka...piti jsme davat nemeli s tim,ze ve skolce maji na vyber.....upozornovala jsem ja a asi dalsi tri maminky se mnou,ze syn nepije nic slazeneho, jen vodu...vzdy dostal jen slazeny caj,takze nepil...ve 12 hodin se vrhal na me a tahal z tasky piti..nosim ho i kvuli dcerce....zadala jsem nekolikrat,aby mu davali jen vodu...ted to vypada,ze se povedlo......ale zacala jsem mu davat s sebou i lahev..jenze ta musi zustat v satne..tedy je jen na ven...
Jinak obleceni vyresim takto..dovnitr bude mit slabe teplacky a tricko..na ven jen pres to navlekne kombinezu....ve velke zime + mikinu....a budu doufat, ze az bude zase jen neco malo nad nulou, neposlou ho ven naheho.....jenze..to je obleceni na dobu,kdy se vic ochladi...ted trosku tapam a budu muset trvat na softshelkach a bundicce....a zrejme kazdy den i kontrolovat a vyptavat se prcka,zda ho opravdu prevlekli...tedy pomohli mu..a doufat..

123jana123
11. říj 2018

@marketa11112 tak to oblékání je určitě na místě řešit s učitelkou? Jak je Tvé ditko staré? Syn 3,5 roku vždycky ví, co si má obléknout ven a co do třídy na hraní. Ráno mu to vždy u skříňky 3x zopakuji a dam na jeden vesacek s bundickou i ostatní věci, které si má vzít pokud jdou na procházku nebo na zahradu. Samozřejmě Te chápu, taky by mě tohle ze strany učitelek stvalo. Na druhou stránku, i teď když už je po ránu chladno a syn běžné nosí softshellky a čepici ( a to jezdíme autem) vídám v satnsch děti, které přijdou s rodiči v tenkých leginkach a mikine. Takže ty učitelky to taky asi pak nemají lehké se v tom vyznat.

zmrzlinka
11. říj 2018

@marketa11112 asi bych změnila školku. To jsem zažila ze synem v soukromé skolce ze im nedali napít aby se im venku nechtělo čůrat.

rencinka87
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa11112
11. říj 2018

@zmrzlinka hm..nevim,zda je sance k prijeti jinde..spadame pod tuto skolku..jsme na vesnici...ve meste jich je vic,ale zda berou nevim..ted clovek vsude slysi,jak maji skolky plno. Ale uz jsme to doma resili..zmenu skolky ci odhlaseni..jsrm zatim doma s dcerou......jenze synovi se tam libi,tesi se tam, ma rad deti i ucitelku....hur navazuje vztahy a zde se uz chytl....nerada bych udelala nejakou chybu....ted to zkusim resit s ucitelkou a kontrolovat a uvidime,co dal..

marketa11112
11. říj 2018

@123jana123 synovi je 3,5 ...
Bohuzel neni schopny si obleceni pohlidat sam...ci se zcela bez pomoci prevleknout..to samozrejme ucitelka vi..take mu opakujeme,ze na ven musi mit kalhoty,mikinu a bundu...ale on je ze skolky jak v divicich a mam pocit,ze ani nevi,co mu rikame.....kfyby mrla ucitelka na starost 40 deti,chapala bych to..ale u nas jsou tri ucitelky na 14 deti...manzel kazde rano ucitelce pripomina,ze syn ma kalhoty na ven v satne....ale zrejme to nevnima ani ona
Jinak co u nas koukam,deti chodi docela oblecene,tedy alespon v dobe,kdy je vyzvedavaji rodice.

sarkar
11. říj 2018

@marketa11112 hlavně v 5ti stupních si děti hrajou na písku??? 😲 A to pití je taky hustý...vaše školka by se mi asi moc nelíbila 😞

Ale jinak, moje děti vždycky lítaly venku polonahý...čepici dávám teď občas synovi, ale jen v dny, kdy si říkám, že mě by v krátkých vlasech byla zima. jinak na čepici trvám jen v mrazech, kdy jí sama nosím. Děti lítají po domě polonahý...ve školce nemají přezůvky (a syn má třídu v přizemí), i doma na dvoře nebo na zahradě často lítají bez bot (teď už tedy ne, ale ještě třeba před měsícem ano). Respektuju jejich pocity, pokud to jde, ale jasně, v posledních dnech ráno trvám na přioblečení se (prostě tak nějak intuitivně). Jak jste psaly o dětech, co jezdí do školky v legínách...i dcera ještě nosí jen legíny, hlavně posledních pár dní, na procházku chodí až po 10.h a to už bývá celkem teplo. Obě děti jsou ve školce naprosto v pohodě a z důvodu nemoci zameškají ani ne deset dní v roce (vlastně kecám, vloni měli oba neštovice, tak to byli doma 14 dní 😝)...žádné rýmy, nic. Dávám akorát Vironal, teď aktuálně mají ještě pomerančový sirup Sanostol a jinak je cpu miso polévkama, kysaným zelím, hodně zeleniny a snažím se přes zimu eliminovat mléčné výrobky (a samozřejmě cukr) a ochlazující potraviny (jogurty a exotické ovoce nekupuju vůbec přes zimu). Já pracuju jako průvodkyně venku (i přes zimu) a jsem daleko nemocnější než děti, tak si říkám, že to je tím otužováním. Protože já jsem zmrzlina a v práci už jsem tenhle týden občas měla rukavice a zimní bundu 😞

1anetta11
11. říj 2018

@bylinka36 Prví rok až dva jsou v tomto ve školce nejhorší, děti budou pořád nemocné než se jim ustálí imunita. Kamarádka má malou ve školce první rok od září a je říjen a už byla dva týdny doma, týden v každém měsíci, ale prostě se nedá svítit no, ale mají super babičku v důchodu, takže ta pohlídá než příjde domů.

ninive211
11. říj 2018

Já mám teď čerstvě čtyřletou a taky jí vždy opakuji, že ven si má vzít na legíny ty softshelový kalhoty, co má ve skříňce. Tak teď trošku začíná kašlat, chytilatoodladšího syna, který to asi chytil odtoho, jak se mi ráno (hned po hození dcery do školky) proběhl v mokrý trávě, straná sranda. Pls jsme dělali asi velkou chbu, že dcera měla v úterý narozeniny akdyž jsme šli ze školky, tak na hřišti před barákem jsme potkali holčičky-sestry s babičkou, co chodí s malou do školky dnes chyběly -že mladší "trochu" kašle". Eli jim chtěl dát kokinka.No tak na nás možná něco za tu chvilku stihla asi přenést (samozřejmě ani ne tříletý dítě kašle tak, že nějaká ruka před puusou ho vůbec netankuje). Ještě ten večer malej začal kuckat a do rána rýmečka.

ninive211
11. říj 2018

@sarkar Jaký mají mléčný výrobky vliv na imunitu dětí??? U nás jedou jogurt a pod. ve velkým, denně každej má min. jeden, i já je miluju.Polívky a zeleninu samozřejmě cháp, taky s úderempodzim začínám vařit častěji polévky, jinak je normálně nikdo moc nemusíme. Ale denně je fakt nemáme (to akorát starší v té školce).

jujatko
11. říj 2018

Můj názor - nemá cenu teď řešit. Třeba to vychytáte teď a za rok bude dítko v cajku. Já se toho hrozně bála, protože nemůžu být na OČR každý měsíc. Všichni mě děsili. A ejhle, dcerka nastoupila vloni ve třech letech do školky a za celý rok marodila 2x - jednou chřipka a jednou hnusná rýma. Byla ve školce i v době, kdy jim kvůli chřipce z 90 dětí zůstalo ve školce 15. Ovoce ani zeleninu moc nejí. Vitaminy nedavam. Akorát od narození do cca 14 měsíců spala každý den za každého počasí přes den venku - nevím, zda to může mít nějaký vliv. Dle mého je to ale dáno možná i "geneticky". Já s manželem jsme taky držáci a k doktorce chodíme jen pro nutná razítka, ani jako děti jsme nijak moc nemarodili.

jujatko
11. říj 2018

@ninive211 Mléčné výrobky hodně zahleňují. Cituji z webu: Mléčné výrobky zahleňují. Tvoří tedy hlen, zejména v dýchacích cestách. Hlen poskytuje „domov“ různým mikroorganismům, které se v něm ukrývají před našim imunitním systémem. Ten pak musí vynaložit větší úsilí, aby skryté bakterie rozpoznal a mohl je zneškodnit. Rýma i nachlazení tak mohou trvat déle nebo se častěji opakovat.

Navíc většina mléčných produktů (jogurty, tvarohy, kefíry) působí v organismu ochlazujícím účinkem, takže místo aby zahřály, mohou nás „prochladit“. Imunitní systém tak v období chladné zimy trpí dvojnásob.

jujatko
11. říj 2018

@ninive211 Jeden jogurt denně je v pohodě. Ale třeba kamarádky malá sní 4 lipánky nebo bobíky denně - i více. Na někoho to nemusí mít žádný vliv a někdo to na sobě pozná, že je mu lépe, když mléčné výrobky vynechá.

michaela_2
12. říj 2018

@bylinka36 Třeba to tak hrozné nebude 🙂 Děti většinou po nástupu do školky promarodí těch prvních pár měsíců a pak si většinou tu imunitu taky ,,utuží" a nechytnou vše co kolem nich proletí. To, aby chodily do kolektivu až v 6 letech je nesmysl - naopak, před nástupem do školy, si musí tu obranyschopnost právě trošku vybudovat, aby pak ve škole nechyběly. A kde jinde po světě je 3-4 letá rodičovská? 🙂) patříme k zemím s tou nejdelší.
Poradila bych hlídat přísun vitamínů, dostatečně dlouhý spánek, pak nám v zimě také hooodně pomáhají návštěvy solných jeskyní - na ty dýchací cesty je to pecka! No a úplně nejlepší je to co děláte - ještě před nástupem do školky ,,na ostro" a do práce, zvykat na ten kolektiv postupně.
Za rok už tak často nemocný být vůbec nemusí 🙂

syrinxka
12. říj 2018

Malá nastoupila taky teď v září do školky, už teda ve 2letech a 8měsících. Chodili jsme do dětské skupinky aby si zvykala na ty dětský bacily a utužovala imunitu. Nebývala skoro vůbec nemocná. Teď s nástupem do školky, je to týden ve školce, týden doma. Posledně měla anginu, tak 2týdny doma :( díky bohu ještě nemusím do práce, jinak bych si to opravdu nedovedla představit být co týden doma. Začali jsme užívat Imunoglukan, ale prej poznáme účinek až na jaře. A navíc vitamin c - bonbony. Tak snad tu zimu nějak přežijem. Myslím, že chytá víc bacilů i tím počátečním stresem z nástupu do školky a tím, že byla zvyklá více spát po obědě než dovolí ve školce. S oblékáním problém nemáme, sice má občas naopak ponožky nebo leginy, ale když jdou děti ven, jsou oblečené řekla bych adekvátně. Do písku je teda už nepouští, spíše jen skluzavka a běhání po dvorku, odrážedla apd.

frenny
12. říj 2018

co změnit školku?