Jaký je rozdíl mezi sondou a obřízkou?

luckabatlalova
24. říj 2021

Dobrý den, poradíte mi jaký je rozdíl mezi sondou a obřízkou a co je pro kluka lepší ? Dětská nás poslala na chirurgii, protože kluk má v určitých situací bolesti a tam řekli, že jsou jen ty dvě možnosti. Mám teď výčitky, protože doktorka říkala, že je to špatnou hygienou. Ale koupe se skoro každý den. Není ještě jiná možnost ? a která je teda lepší ?

gruyerre
24. říj 2021

@luckabatlalova no tak sondou se ta předkožka jenom odlepí od žaludu, obřízka je definitivní odříznutí předkožky, což by se nemělo dělat, pokud to není naprosto nezbytně nutné, ale téměř vždy je jiné východisko. Ale pozor, tou sondou to většina doktorů dělá bez znecitlivění.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@gruyerre aha, popravdě jsem v tom úplně bezradná. Nikdy jsem s pindíkem nic neřešili a teď najednou mu hned chtějí něco dělat. Čekala jsme mastičku nebo něco takového. Bojím se, aby pak neměl problémy :( Takže ta sonda je lepší řešení ?

gruyerre
24. říj 2021

@luckabatlalova řekla bych, že všechno lepší než obřízka. Doporučila bych vám mudr. Libora Janečka, nevím odkud jste, ale my jsme za ním jezdili (teda s jiným problémem) přes půl republiky.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@gruyerre Jsme z Prahy, koukám že ordinuje i v Praze, tak to asi zkusíme jako další názor. Chudák kluk už se trošku stydí, ale je to pro jeho dobro.

gruyerre
24. říj 2021

@luckabatlalova no zkus mu zítra zavolat, on je moc milej. V Praze bývá jen málokdy a je to soukromá placená klinika, my jsme za ním jezdili do Kolína. Držím palce, ať má malý brzy po problému.

bublinkakocicka
24. říj 2021

@luckabatlalova dite se koupe skoro kazdy den to je co?jako treba 3 do tydne?kolik me je

bublinkakocicka
24. říj 2021

Kolik mu je*

zuzkasim
24. říj 2021

@bublinkakocicka Já myslím, že počet koupání v týdnu na tohle nemá žádný vliv, pokud mu nejde předkožka stáhnout, tak se ta hygiena těžko udržuje, i kdyby se koupal 3x denně, je to o pomnožení bakterií, na to má mimo jiné vliv stres, skladba stravy (jako u holek, že jo) atd. Pokud je předkožka přilepená nebo zúžená, tak s tím prostě nic nenaděláš, a když se potíže opakují, jediné řešení je ten zásah.

xleni
24. říj 2021

Kontaktujte mudr. Libora Janečka. Je to opravdu obdorník, syn byl u něj na operaci.

leniczka23
24. říj 2021

Kolik synovi je? Má nějaké problémy?

xleni
24. říj 2021

Klidně napište panu doktorovi mejla hned, komunikace je skvělá.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@bublinkakocicka Bude mu teď deset.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@zuzkasim rozumím. Problémy dosud žádné neměl, ale začal ho bolet při stáni.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@leniczka23 Bude mu deset. Začal si stěžovat na bolest při stání , dosud žádné jiné problém s tím neměl.

guliii
24. říj 2021

Zkuste napsat dotaz do téhle skupiny. Můžou poradit co a jak a také případného odborníka. Poradili nám tam užitečné informace.
Předkožka u chlapců a její přirozený vývoj, nejnovější vědecké poznatky
https://m.facebook.com/groups/287707875971747?v...

zelenaesmolda
24. říj 2021

@luckabatlalova
Ja bych teda kluka obriznout nenechala pokud k tomu neni zavazny duvod,tohle by si mel rozhodnout sam az bude dospely,je to docela velky zasah do jeho zivota.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@zelenaesmolda Kdyby nepřišel, že ho bolí tak neřeším vůbec, ale přišel sám

barmil
24. říj 2021

@luckabatlalova tak desetiletý kluk už by si s ním měl už dávno sám hrát a v pohodě to přetáhnout, to doteď pediatr nekontroloval? Tohle se řeší při nástupu do školy, v 10letech je dost pozdě.

petrasipkova1
24. říj 2021

Tak ale napíšeš jaký problém má, jde mu predkozka přetahnout ? Existuje pindamast nebo nějaké masticky s kortikoidy. Uvidíš co ten pan doktor Janoušek.

leniczka23
24. říj 2021

@barmil na úplné přetažení je čas až do 12 let.😉

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@petrasipkova1 Bolí ho při stání, nikdy jsme nepřetahovali, dětská to nikdy neřešila , nic neříkala. Jsem z toho teď vedle všeho.

zelenaesmolda
24. říj 2021

@luckabatlalova
nerikam neresit,mluvim o tom,ze o obrizce by si mel rozhodnout sam

barmil
24. říj 2021

@luckabatlalova nepřetahovali? A doktorka se neptala?
Nám od narození pediatr říkal, jemně mnout ve vaně, a pak kdyz začal chodit na nočník, tak koukat, zda cura proudem a ne, že by se mu nejdřív nafukovala právě ta kuze kolem.
Obřízka je velky zásah do intimity. Představ si, že by to někdo udělal Tobe a nedal Ti na výběr. Určitě bych se ptala na neinvazivní řešení a chirurgicky zásah nechala jako poslední možnost.

luckabatlalova
autor
24. říj 2021

@barmil Bohužel ne :( mám pocit, že mu snad nikdy na preventivce na pindíka nekoukala.

maxulekapcule
25. říj 2021

Syn ma pet a taky to pretahovat nejde, obcas si stezuje na bolest v klidu a spicku ma cervenou, lecime atb masti. Zadny masti typu pinda nam nepomohly. Doktorka to ale taky nijak neresi. Ted jsem ji to rikala na petiletce a nic. Koupe se nebo sprchuje denne, kdyz je problem, pomaha maceni v hermankovem caji, ale to pouze uz resi nasledek..