Jaký úklid provádíte po větší nemoci?

annapans
1. únor 2016

Dámy, ráda bych se zeptala, jaký úklid provádíte po větší nemoci (chřipka, nachlazení včetně rýmy teplot i kašle, angína, apod.). Já převlékám postel, peru plyšáky, měním zubní kartáček, desinfikuji wc, apod. Četla jsem, že někdo i desinfikuje kliky a tak. Co všechno uklízíte vy?

loafeer
1. únor 2016

tohle dělám po střevní chřipce- postele, kliky, wc,....Po klasické tak možná povlečení....

zuzineckah
1. únor 2016

@annapans vzhledem k tomu, že jednou dotáhne něco mládě ze školky, pak dcera ze školy, pak manžel z metra, nedesinfikuji nic, protože to absolutně nemá smysl 😉 Převlékám peřiny a hoooodně větrám, ale to je tak vše. Desinfekce wc je pravidelná úklidová záležitost, to nepočítám. Nicméně leštit kliky to je z mého pohledu už lehká paranoia, to už rovnou může vydat rozkaz, aby nemocný používal doma na vše jednorázové rukavice a roušku 😅

ivular
1. únor 2016

@annapans Já uklízím spíš v průběhu nemoci, aby se to co nejrychleji zlikvidovalo. Desinfekcí umývám všechna místa, na které se nejvíc sahá (např. ty kliky). Po nemoci převléknu postel. Co se zbytku týká - pouze standardní úklid - ten je snad dostatečný 😉

katharinka4222
1. únor 2016

Prosimtě neblázni. Když budeš přílišnou dezinfekcí vytvářet sterilní prostředí, tím víc budete doma nemocní. Děti potřebují tak nějak rozumnou špínu a přiměřené množství bakterií, aby se jim vytvářela přirozená imunita. Dcera má 3 roky a zatím kromě rýmy byla jen jednou nemocná. Mazlí se se psem, nechává se olizovat, dělí se s ní o jídlo a nic jí není. Rozhodně to s úklidem nepřeháním, ani po nemoci. Na wc používám Domestos, kartáček měním po 2-3 měsících, postele 1x za měsíc.

lu777
1. únor 2016

@annapans nikdy jsem nic zvláštního nedělala... 😉 max. po opravdu velké nemoci měním kartáček...

to, že člověk chytí nachlazení nebo chřipku je otázka viru nebo bakterie a nastavení imunity uvnitř těla, ne toho jestli je doma dokonale uklizeno...
naopak, příliš velké dezinfikování není pro imunitu dobré!
dnes je to už i podloženo studiemi 😉
imunita je jako sval, musí se trénovat přiměřeně...
takže hygiena ano, ale nepřehánět...

převlečení postele nebo vyvětrání nepočítám, to děláme běžně i když jsme zdraví 🙂

madrilena
1. únor 2016

Po těchto nemocech nedělám specifický úklid a nemyslím si, že by byl potřeba. Speciální úklid bych dělala po spále, žloutence, svrabu a podobných lahůdkách...

madrilena
1. únor 2016

Jinak obecně si myslím, že během nemoci a vlastně obecně je dobré si mít ruce.

zuzineckah
1. únor 2016

@madrilena to snad patří k základům běžné hygieny, tedy aspoň u nás určitě 😉

annapans
autor
1. únor 2016

Nemyslím teď desinfekci celého bytu aby jsme snad nebyli nemocní. Jsem názoru, že dítě má pro správné vytvoření imunity sníst do dvou let 2 kila špíny😉 Šlo mi teď čistě o nějaký "úklid na víc" po velké nemoci. To, že běžně převlékám postel každý měsíc je samozřejmostí, navíc to dělám ještě po nemoci. Tak jsem to myslela.... Jde mi jen o to, aby se to doma nedrželo a nerozlézalo pak na ostatní členy.

lv
1. únor 2016

uklízím úplně běžně, jen po prvních vších to byla deratizace, ne úklid.. 🙂 🙂 🙂 a po 4 už rutina 🙂

pkolin
1. únor 2016

Nedělám nic z výše uvedeného. Uklízím běžně jednou týndě kompletně celý dům (navíc denně luxuju, dle potřeby vytřu rozmatlané jídlo po dětech 🙂 a když je někdo nemocný, nijak zvlášt pak neuklízím, prostě v daný den (u nás většinou čtvrtek) uklidím a jeslti je to po nemoci 1 den nebo 6 dní, to neřeším... Ženy neblázněte, běžné viry stejně žijí mimo tělo jen několik hodin a pak je po nich... děláte tímto z dětí jen skleníkové kytičky!

adelinkkaa
1. únor 2016

taky nak víc neuklízím po nemoci.Vše dělám podle potřeby...Nak mě nenapadlo drhnout kliky atd... Pokud lidi nejsou čunata a myjí si ruce a dodržují základy hygieny tak to není potřeba🙂

madrilena
1. únor 2016

@zuzineckah to sice ano, ale hodně lidí nemá základní hygienické návyky

frantiska85
2. únor 2016

Nikdy jsem kvůli nemoci žádné zvláštní úklidové opatření nedělala.

mrskato
2. únor 2016

To slyším poprvé, že by někdo takhle sterilizoval barák kvůli nemoci. Já teda převlíkám akorát postele, protože povlečení je většinou propocené. Myslím ale, že když člověk převlíká postele cca 1x za 14 dní, normálně luxuje, vytírá a umývá záchod a koupelnu pravidelně, není třeba po nemoci dělat velký úklid. ...Ale třeba když dcera měla střevní chřipku, převlíkala jsem povlečení i 4x za noc 😀 😀 Vši nebo blechy jsou samozřejmě něco jiného, ale k tomu se přistupuje taky trochu jinak.