Kampylobakterie u malého dítěte, setkaly jste se s tím?

kaimic
2. kvě 2017

Děvčata, chci se zeptat setkala jste se s Kampylobakterii u malého dítěte? Mému malému ji zjistili. Měl před 12 dny vysoké teploty a hlenovitou stolici. Dr zjistila, že je to tato bakterie...Už 5 den je bez teploty a průjmu. Stolice zhoustla. Stále dokola dáváme brambor, rýži,těstoviny,mrkev, banán, jablko....A k tomu dávám i laktobacily...Zajímalo by mě pokud jste to některá u dítěte měla, tak jak jste postupovaly s jídlem..co jste dávaly...vidím u malého, že už mi moc toto jíst nechce..Děkuji za rady

lv
2. kvě 2017

Dieta týden, pak pomalu zařazovat ne tučné, ne dráždivé potraviny. Maso, polévky..

kaimic
autor
2. kvě 2017

@lv no ted jsme posledni tri dny zaradili polevky,bile jogurty..ale zacal mit bobkovitou stolici..

lv
2. kvě 2017

@kaimic myslela jsem týden od vymizení průjmu, což už skoro jste.

kamila297
3. kvě 2017

Syn měl tuto bakterii v 6,5 letech. V restauraci měl nedopečené kuřecí maso, čehož jsme si nikdo nevšiml a bylo to. Do 2 dnů měl silný průjem, pak to za další 2 dny chytnul i manžel, který po něm to maso dojídal. Do toho mu vyrazila Henoch-Schonleinova purpura, skončili jsme na 3 dny v nemocnici. Dieta byla jako při průjmu. Musí se holt počkat, až tělo bakterii zcela vyloučí, což trvá cca 14 dní. V té době nesměl mezi děti, byl infekční.

dvorka100
5. kvě 2017

Malé to našli už po druhé vůbec nevím z čeho protože u nás se kuřecí maso nejí, dietu jsme dodržovali jen týden a dáváme probiotika nic víc

kamila297
7. kvě 2017

@dvorka100 Krajskou hygienickou stanicí nám bylo sděleno, že je to z "rodiny" bakterií, jako je salmonela apod. Zkuste si to najít na internetu.