Kašel a vysoká teplota. Poradíte?

elisaela
28. bře 2020

Prosím o radu dcera 1 rok a 4 měsíce. Ráno se probudila s kašlem po obědě začala mít teplotu 38,6°C dala jsem paralen čípek 100mg. Teplota dále nestoupala, ale byla vyšší jedla a pila méně, ale stále dostatek... Teď večer kašel horší a teplota vyletěla nahoru podala jsem čípek Nurofen 65mg. Večerní mléko vypila skoro celé. Je to moje první dítě co dál jsem docela vyplašená co když teplota neklesne. Chápu, že večer je to vždycky horší. Nikdy nemocná nebyla a ještě k tomu je víkend na kašel doma nic nemám samozřejmě zítra koupím. Kašel má jako by suší, ale je tam hlen slyšet. Co koupit??

lennus
28. bře 2020

@elisaela A kolik měla nejvyšší teplotu? Řada dr radí srážet až nad 38,5 protože horečka je léčivá a má svůj význam. Záleží na celkovém stavu, dcera měla v necelém roce necelých 39 a klesla jí díky nošení tělo na tělo. Velký strašák jsou febrilní křeče, ty jsou ale z rychlého nástupu ne ze samotné vysoké horečky, stejně tak když se snižuje a horečka litá. Kamarádky dcera křeče měla a měla jen zvýšenou teplotu. Já sama nikdy horečku nesnižovala, syn měl vždy do 38,5 a jednou 39, ale to měl už asi čtyři roky, prospal den, najedl se, napil a vše ok. Mám i skvělý článek z knihy od amerického pediatra o horečce, můžu poslat, vždy mě uklidní. Držím palce!

marcicek84
29. bře 2020

No...dite bych bedlive sledovala...zavolala detske ts by te mela odkazat na konzultaci na hygienu...

mamio
29. bře 2020

@lennus toho se není dobrý držet u malých dětí..!! Tuhle blbost jsem si taky myslela,a malej dostal febrilni křeče, když mu to z 38 vyletělo skoro na 40 za půl hodiny! Pak uz nebylo co srážet...

lennus
29. bře 2020

@mamio Není to blbost, konzultovala jsem s pediatrem, četla doporučení od pediatra z knihy a kamarádky tchán je také zkušený pediatr. U dětí do roku je třeba být opatrný, jinak je to o pocitu, na co se rodič cítí, ale při 38 bych tedy nesrážela, horečka má svůj význam. Samozřejmě dítě sledovat a být s ním. Opakuju - FK nejsou z vysoké horečky ale z rychlého nástupu i když se rychle sráží, může mít vliv. Nemám negativní zkušenosti naštěstí, děti snášejí teploty dobře, nejde toto říct paušálně, že platí pro všechny děti. Nejlepší rada od našeho pediatra byla - nesrážet dokud to rodiče psychicky vydrží. Je rozdíl, když dítě při nižší teplotě trpí a naopak má vyšší, spí, pije, dobře dýchá. Je to hrozně individuální!

lennus
29. bře 2020

@mamio Horečka je zbytečný strašák všech rodičů. Kamarádky malá měla FK při relativně nízké teplotě a rozhodně nesráží po těch zkušenostech hned, jen jí hodně hlídá. Je to sice nepříjemný pohled, ale FK nebývají nebezpečné. A z dětství si rozhodně pamatuju, že žádné sirupy nebyly, jen obklady a zábaly.

Opravdu ráda pošlu naskenované info z té knihy.

mamio
29. bře 2020

@lennus samozřejmě věřím, jen mluvím z vlastní zkušenosti, a známých co mají děti co trpí na febrilky... Malej mel po 13 měsících první křeče, seděla jsem u něho neustále, pil, spal, přesto mu to extrémně vyletelo a následovali křeče , a to bych právě neriskovala... Člověk první křeče u svého dítěte nečeká, a o tom to pravé je, raději tomu předejít... Muj názor...

lennus
29. bře 2020

@mamio Jenže FK nemá zas enormní množství dětí a fakt nevidím důvod do toho procesu zasahovat, když nemám negativní zkušenosti. Syn při 39 v klidu spal, když se vzbudil, najedl se, napil a spal dál, já neustále u něj a večer bylo po teplotě. Ale chápu, že po takové negativní zkušenosti se člověk bojí.

lennus
29. bře 2020

@mamio Jinak já krom té kamarádky nikoho v okolí neznám, jehož díle by FK mělo a ani ta kamarádka hned nesnižuje

michaela_2
29. bře 2020

Holky, nechci tady některým brát iluze, s tou hygienou, ale kamarádka (aktuálně v 5. měsíci těhotenství), zkoušela několik dní obvolávat svého lékaře i hygienu, z důvodu vysokých teplot a bolesti v krku (u sebe a za dva dny i jejich 2leté dcerky)
Několikrát jí řekli, že má prostě být doma a vyléčit se. Ona vždy odpovídala, že teda jako fajn, ale co třeba její manžel? potřebuje jaksi vědět, jestli on může do práce, když jemu nic není a nebo má raději držet karanténu. Prej to jí poradit oni nemohou 😀

No, nakonec si žádanku na test vyprosila u své gyndařky (ale jen z důvodu těhotenství).....

hojda
29. bře 2020

Tady je online dotazník, ale nevím, jak moc užitečné to bude:
https://koronavirustest.online/