Kombinace sirupu. Můžu jej vyměnit?

7. únor 2024

Ahoj mamci
Aktuálně dávám malému sinupret na rýmu + prospan na odkašlávání ovšem prospan ani po týdnu vůbec nepomohl.Muzu ho vyměnit za stoptusin?🤔nerada bych syna nějak něčím předávkovala...u doktora sme byli konkrétně nic neřekl je prostě nachlazený a zahleneny je chřipkové období tak co bych chtěla že jo...Průdušky má prej čistý ale ten kašel po nocích je prostě peklo...

zmrzlinka
7. únor 2024

Sinupret a Prospan jsou bylinky.Tim jo asi nepredavkuješ.Muzes je dát přes den a na noc Stoptussin .

klokanka31
7. únor 2024

A nedoporučil vám doktor na noc dávat něco na zklidnění? My jsme teď čerstvě po chřipce, a přes den jsme měli dávat např.stoptussin, nebo bromhexin, a na noc na zklidnění levopront, a 100% spokojenost.

autor
7. únor 2024

@klokanka31 řekl že mu můžu dát fenistil kapky ale ty teda nepomáhají ani náhodou...

autor
7. únor 2024

@zmrzlinka ok zkusím mu ho teď na noc dát..mě děsí právě ta představa že bych mu dávala 3 sirupy bojím se abych to nak neprekombinovala...

klokanka31
7. únor 2024

@zmrzlinka Stoptussin pomáhá vykašlávání a to se prý podle doktorky nesmí dávat na noc...

klokanka31
7. únor 2024

Já taky zkoušela nejdřív fenistil a nic, až pak ten levopront, a to spala v noci krásně klidně, bez kašle.

krisstina93
7. únor 2024

@klokanka31 stoptusin naopak kašel tlumí a je na noc vhodný. Na noc se nemají dávat sirupy jako je treba ambrobenne, mucosolvan apod, co podporuji vykaslavani.

Zakladatelko, prospan je bylinka, to nemusi zabrat. Nepises jaký kašel dítě má. Suchý nebo je zahleneny?

autor
7. únor 2024

@krisstina93 momentálně takový kombinovaný ale spíš vlhký zahleneny..kolikrát mám pocit že se v noci až pozvrací jak kašle...😔zároveň bych řekla že už za chvíli bude suchý protože k ranu zas kašle tak jako kdyby ho dráždilo něco v krku...

prejeta_zaba
7. únor 2024

Na noc Levopront, Sinecod, Tussin, pripadne Robitussin. K tomu můžeš ten Fenistil. Tlumí kašel, vyspíte se. Přes den, nejpozději do 16. hodiny Ambrobene, Mucosolvan, Hedelix nebo právě ten Prospan. Nutí kaslat = zbaví se hlenu, ale na noc je to nesmysl. Máš v tom chaos... Stoptussin je nesmysl, má v sobě obě látky (na suchý i na vlhký), čili pusobi i bůhví jak.

xxx3d
7. únor 2024

kolik je dítěti?
my dáváme synovi (6let) na takový ten dávivý kašel na noc půl tablety dithiadenu, je na předpis
aby se v noci vyspal a nabral sílu, protože když ho budí kašel tak si neodpočine, žejo

autor
7. únor 2024

Já hlavne potřebuju dostat tu rýmu z hlavy...doktor pořád říká stříkat mořskou vodu odsávat...to dělám od pondělka plus teda nos stříkám otrivine...ale je to marný...vždycky když s ním jdu k Dr mám pocit že ho akorát otravuju protože nastydlej je teď každej druhej že jo...

martt
7. únor 2024

Kolik je malému? A ma teplotu? Pokud ne na rýmu můžeš zkusit Urbanovy koupele. Ruce a nohy do co nejvíce teplé vody co vydrží a pak na půl hoďky zabalit do deky nebo rovnou do postele pod peřinu. Nebo můžeš udělat i cibulový sirup a čaj.

autor
7. únor 2024

@martt jo to sem ještě nenapsala jsou mu necelý 3 roky...teplotu už nemá měl dva dny vždycky po ránu lehce zvýšenou což je divný že ji mel ráno a ne večer ..

klokanka31
7. únor 2024

A udělali mu nějaký testy co mu je? Myslím CRP, testy jestli má chřipku, covid atd?

autor
7. únor 2024

@klokanka31 ne crp a i test na covid mu nedelali

xxx3d
8. únor 2024

sinupret je na rýmu super, akorát se musí zvýšit příjem tekutin.

martt
8. únor 2024

Tak to všechno může co jsem psala. Jinak ten cibulovy čaj pokud by jste dělala tak do něj dejte i trochu majoránky ta je na kašel dobrá.

petrasipkova1
8. únor 2024

na zahlenění funguje inhalace Vincentky, naučit proplachovat nosní konvičkou, Mucosolvan z chemie, přírodní Sinupret ci Prospan dávám jen jako podporu při mírné viroze. Potom záleží jestli už to má na průduškách, tak dávám olejový zábal a případne Ventoliber sirup.

teate
8. únor 2024

Prospan je jen takové “polechtání”. Přes den dávej třeba Bromexin nebo Amprobene atd. Max. do 17h. Nám teď dala na recept i Ventoliber - to je asi silnější. A důležité je zklidnit na noc - ideálně Levopront. Má účinek v podstatě jako Kodein.