Malý penis u miminka - může být nemocný?

domca1991
10. srp 2018

Milé maminky, omlouvám se za poněkud možná trapný dotaz, ale velmi mě trápí jedna věc. Mám 6 týdenního synka a všimla jsem si, že má nepoměrně malý penisek oproti zbytku (kuličkám)... má tak 1 cm, četla jsem ale že by to mělo být více, i 4 cm. Tak mě to trochu zneklidnilo, protože jsem se dozvěděla že by mohl mít endokrinologický problém. Jinak co se týče genetiky, tak tatínek ho měl podle fotek podstatně většího. Prosím Vás jak jsou na tom vaše děti? Máte někdo zkušenost? Nedej bože aby měl pak i problém v dospělosti, víte jak to myslím...:( Pokud by měl tady někdo nějaké rýpavé kecy, že řeším blbiny tak předem moc prosím, zdržte se komentářů. Potřebuji především poradit, ne se tady s někým dohadovat, jak někdy mívají některé maminky zvykem. Předem moc děkuji za odpovědi i pochopení.

majdamixova
10. srp 2018

Urcite neni nemocný. A 4cm? Tak ho mel syn v 5 letech...a kamaradka ma dva syny... jeden ma pindu docela dlouheho.....a ten druhy opravdu mini ma 2 roky. A je to v poradku. V sesti tydnech velmi brzy delat ukvapene závěry. A prosim....negooglujte....opravdu to nepomuze naopak znervozni. ;)

pasiba
10. srp 2018

@domca1991 Počkej a ty čekáš radu? Na to rada neexistuje. Doufám, že tě nenapadlo mu s nim něco dělat 😨 a kde jsi četla, že by měl mit 4 cm? To je psycho ....

lolam10
10. srp 2018

@domca1991 pediatr to urcite kontroluje pripadne se zeptejte pri pristi navsteve.u naseho prcka uz v porodnici kontrolovali zda je pindik v poradku a pediatr taky nekolikrat takze bych se nebala ze by si nevsimli nejake abnormality.a taky mi laicky prijde ze u takhle maleho miminka nejde porovnavat s ostatnimi. sama vite jak moc se lisi uz jen ve vaze novorozenci pri porodu tak natoz tohle..ale jak rikam pro klid se urcite zeptejte dr. ale nebala bych se☺

majdamixova
10. srp 2018

Jeste dodam....kdyz mu stal ;) takze opravdu klid....ted uz si zmerit nenecha 🙂

zofinecka
10. srp 2018

@domca1991 nás Daneček měl a má taky menší ho a žádný probkem v tom nevidím.

domca1991
autor
10. srp 2018

@majdamixova dekuji za odpoved... to víte, člověk neví... mám první dítě, tak jsem si dělala starost a doufám že zbytečně. Někdy je lepší fakt nečíst, to je pak člověk zblblý ještě více.

domca1991
autor
10. srp 2018

@pasiba doporučuji si můj dotaz přečíst ještě jednou nebo lépe i dvakrát ;)

domca1991
autor
10. srp 2018

@lolam10 snad ano... trochu jsem se polekala. Děkuji Vám tza odpověď 🙂

pasiba
10. srp 2018

@domca1991 čtu pořád to samé. Někde jsi četla že by měl mit penis miminka 4 cm. Masakr! A pak prosiš o radu kvůli strachu z malého penisu. Nebo se pletu? Troufám si říct, že i kdyby mělo tvoje miminko nejmenší penis u nás v republice tak je jediná rada. Nevšímat si toho. Mě se narodil syn a ani ve snu mě nenapadlo tohle řešit a už vůbec ne se ptát na internetu na radu 🙂 a je vidět, že svojí pediatričce nedůvěřuješ. Ta už ho viděla a nic neříkala. Tak bych asi změnila doktora 😉

martinakosnerova
10. srp 2018

@domca1991 oni to dost opticky zmensujou i ty kulicky, nebo aspon teda syn je mel oproti zbytku veliky. Ted je mu 20m a vsechno se mu krasne srovnalo. Zkus min cist, chapu ze ho pozorujes a pak mas strach, ale zbytecne se nervujes.

majdamixova
10. srp 2018

@domca1991 urcite zbytecne....a hledani na netu zapricini jen jedno....100% budete mit vsechny nebo vetsinu priznaku, z kazde nemoci ci anomalie a věřte, ze to veci jeste zhorsi...chapu vasi starost, ale jsem mama od trech deti....a spousta veci vas jeste vydesi, ale nebojte....vzdy je pobliz pediatr nebo maminy na modrym koniku :D a nebo a to je dulezite....vas instinkt ;) ze to je v pohode

eldrag
10. srp 2018

nechat na pediatrovi, ten jich videl /a urcite stovky... do dospelosti stoprocentne povyroste

domca1991
autor
10. srp 2018

@pasiba přečti si to ještě po čtvrté ;)

linee
10. srp 2018

@domca1991 Na 6 tydnu ho ma urcite v poradku, az bude rust, poroste i jeho prirozeni, v 18-ti na 1cm urcite nezustane🙂 Uzivej mimco a nestresuj se😉 a pokud se ti to preci jenom nebude zdat, zeptej se na pristi kontrole pediatra. Je to preci jenom lekar, ma zkusenosti a urcite pri "kontrole na miste" pozna vice, nez my tady z popisku....😉

luckavolosyn
10. srp 2018

Ja bych to taky neřešila, případně se jen zeptala MUDr. My máme zase opačný problém, syn je od miminka dost vybaveny a ve dvou letech má 5 Cm v klidu takže asi tak, každý je jiný

suzanna123
10. srp 2018

@pasiba ten konec si hlavně přečti - přínosnost tvé reakce je nulová, jen se navážíš. Navíc dost hloupě.

pasiba
11. srp 2018

@suzanna123 jako že potřebuje poradit? Hele mě je to jedno. Tady se pořád dokola píše, jak si tu honěj uchylové svoje penisy nad diskuzema tak bych tu rozhodně do detailu nepopisovala penis syna, ale jinak ať si děla co chce. Ještě, že nejsem její dcera a neznám se ji příliš plochá ☺

pasiba
11. srp 2018

@domca1991 hele klidně sem hod fotku mě je to jedno. Když jsem si to přečetla i po šesté tak jsem cítila lítost a vztek, že si tu nějaký úchyl možná dobře uzije. To je vše. Mnoho štěstí s penisem tvého syna 🙂

hanih
11. srp 2018

@pasiba Maminka se bojí, zda by nemohlo jít o nějaký endokrinologický problém. Nejsem odborník, ale v tom případě by šlo o hormony a s tím by asi bylo třeba něco dělat, tzn. léčit. Proto se ptá na zkušenosti ostatních, stejně, jako se tu jiné maminky ptají na zkušenosti s různými onemocněními a léčbou čehokoliv. To je snad pochopitelné, ne? Každá chceme, aby naše děti byly zdravé a v pořádku, a když se nám něco nezdá, snažíme se o tom něco zjistit, buď abychom to mohly řešit, nebo abychom se uklidnily, že je vlastně všechno ok.

pasiba
11. srp 2018

@hanih no ja bych se na tak intimní věc zeptala doktora. Je nulova šance, že mi tu dá diagnózu nějaká maminka 🙂

pasiba
11. srp 2018

Dejte si do vyhledávače malé penisy. To je XY diskuzí pro uchyla. Je něco jiného sem dát problém s nohou a s tímhle. Já sem dam taky osobní informace ohledně mého života, ale dát sem tohle tak asi nespím 🙂 ale jinak je mi to jedno

domca1991
autor
11. srp 2018

@pasiba přesně jak napsala suzanna123, na nepřínosné a rýpavé komentáře nejsem zvědavá... tak nevím kdy už ti to docvakne 😃 😃 😃 ale evidentně to s tebou ani nehlo. Halo? Tak už ti docvaklo? Když ne ani po šesté, tak holt musíme napovědět 😉 takže si to zkus přečíst po sedmé a pak třeba budeš tak taktní a laskavá, že se zdržíš dalších komentářů a odejdeš z této diskuze za což bych ti byla velice vděčná a předem ti děkuji.😉
@suzanna123

domca1991
autor
11. srp 2018

@hanih děkuji ti za přibližení a vysvětlení iživatelce pasiba ... 🙂 já už většinou na to nemám nervy, a nerada diskutuji s lidma kteří nic nechápou.

domca1991
autor
11. srp 2018

@suzanna123 ahoj děkuji ti za příspěvek 🙂 jsem si říkala, že to by v tom byl čert aby to někdo nechápal 🙂 díky

domca1991
autor
11. srp 2018

@luckavolosyn uvidíme, jak píšete, zkusím se na to zeptat. na prohlídku jdeme až v září. To víte, mi to nejdříve vůbec nedošlo. Tak jsem nejdříve psala sem, zda nemá nekdo zkušenost. Takže děkuji i vám za vyjádření.

domca1991
autor
11. srp 2018

@eldrag doufam, že ano. To víte, každá maminka je starostlivá. Já se bála abysme to nemuseli třeba nakonec řešit na té endokrinologii a nedej bože abych něco zanedbala.

domca1991
autor
11. srp 2018

@linee já vím, je mi jasné že z popisku nic tady nepoznáte a o to ani nejde. chtěla jsem vědět zda nemá někdo zkušenost, nebo něco podobného neřešil. Neříkám že to bude 100% náš případ. Jen jsem potřebovala vědět zda se s tím někdo nesetkal... že by třeba o tom pověděl více. Takže tak no. ALe děkuji za tvůj názor 🙂

beduna1
11. srp 2018

@domca1991 muze jit i tzv zanoreny penis. Na to uz tu jedna starsi diskuze je, zkus vyhledat... 😉

elinkal
11. srp 2018

Nevím, proč se do maminky navazite, některá genetická onemocnění mají jako průvodní znak extrémně malý až zakrnely genital. To, že nedůvěřuje na 100 % pediatrovi nesvědčí o její hlouposti, ba naopak, lékaři se mohou také mýlit, takových případů už bylo, kdy se na něco přišlo jen kvůli neodbytne podezřivavé mamince.
A že to řeší tady? Je to web pro matky a děti a tohle prostě k dětem patří, mají rýmu, kašel, ale taky opruzeny zadek nebo zánět predkozky, proboha, či je na tom?
Nedává sem žádné fotografie, prostě se anonymně ptá na zdraví miminka, úchylne je spíš to, že na tom někdo hledá něco pohorsujiciho.

domca1991
autor
11. srp 2018

@elinkal děkuji za zastání, naštěstí jsou všechny maminky taktní a chápavé a opravdu odpovídají a radí a nerýpou... byla tady jen jedná taková expertka, která byla fakt dost sprostá na všechny (můžeš si přečíst předchozí komenty, schválně jsem je tam nechala, aby si ostatní udělali obrázek) , a ještě mě dotyčná nahlásila a byl cenzurovám můj příspěvěk adresován jí....:D jako neuvěřitelné...