Měsíční miminko má na rtu opar

gabdel
25. pro 2016

Dobre ráno maminky,
Mám doma měsíční miminko a dnes jsem si všimla ze má na vrchním rtů opar :( samozdrejmne jsem se hned podiVala na net kde jsem hledala jestli mu to necim mazat atd.Místo toho jsem našla ze to muže byt životu nebezpečné :( tak ted mam hroznej strach.Já na opary taky trpím už i před tehu.Ale malý je od začátku na um stravě tak asi nemá protilátky když ho chytil :((*

pabka
25. pro 2016

Podle fotky také nemyslím, ze jde o opar. Ale jen pro info - ja i první dcera od kojence trpí na opary a nikdy k němu teplotu neměla a to ho mela během svého 4 leteho života již nejmíň 10x. Takže není pravidlem, ze je při oparu teplota.

odula
25. pro 2016

@pabka pri primoinfekci u novorozence?

odula
25. pro 2016

@pabka ps - jop, esli by měla primoinfekci a bez teploty, tak je to tim pádem stejně asi na pohodu, ne? 😉

mrabbit
25. pro 2016

@gabdel Ahoj, už to tu psalo víc holek, ale opravdu se nemusíš bát, opar to není. Je to tzv. sací mozol 🙂 Naše malá to měla taky, měla jsem z toho hysterák, že má opar, ale bylo to od sání.

pabka
25. pro 2016

@odula no pokud je na pohodu vse, u čeho není teplota, tak asi jo no... Parkrat mela opar pres koutek až na bradu, velky, rozlezly, bolavý, ale teplotu neměla, takže pro me ani pro ni moc na pohodu ne, ale jestli je měřítkem teplota, tak tedy na pohodu.
Ja jen chtěla říct, ze jen podle teploty se opar poznat nedá. Ze muže byt i opar bez teploty.

odula
25. pro 2016

@pabka ja si fakt myslim ze primoinfekce u novorozence bez horečky nebude. Ale můžu se samozřejmě mýlit. Malá prodělala primoinfekci v necelym roce, projevilo se to jako herpeticka stomatitida a to tedy bylo něco... I s horeckama.

odula
25. pro 2016

@pabka tedy teď kdyz dostane opar, tak je to samozřejmě bez teploty

kariii
25. pro 2016

Syn tohle presne mel, doktorka to videla a bylo to ze sání

derinne
26. pro 2016

@gabdel Ahoj,můžu se zeptat,jak to dneska pokračuje,byli jste někde?

Malému se na pusince něco hodně podobného udělalo taky,ale já plně kojim,takže to z flašky mít nemůže. Napadlo mě že jedině z dudlíku,ale střídáme 3 různých tvarů už od začátku,tak mi to přijde nepravděpodobné. A ke všemu jsem včera měla hroznou střevní virozu,sice jsem mluvila s dr po tel. ale přišlo mi,že sám neví☹

mrabbit
26. pro 2016

@derinne Moje malá to měla od kojení, flašku neměla vůbec 🙂

tetta
26. pro 2016

@derinne To je určitě ze sání - jedno jestli z flašky nebo kojení

hanal
26. pro 2016

Je to ze sání. Dcera to měla taky, vypadalo to úplně stejně, na úplně stejném místě. Pamatuji si, že jsem tenkrát taky šílela, že by to mohl být opar...Nebyl.

derinne
26. pro 2016

@mrabbit
@tetta
Díky za odpověď. A ještě se zeptám,kdy to asi tak zmizí a má se to něčim mazat? Nevim, jestli si to jen nenamlouvám,ale přijde mi,že po kojení je to víc vidět,tak si říkám když to bude pořád dráždit,tak jestli sr to vůbec vstřebá.

mary.jane
26. pro 2016

@derinne nemaž to ničím. většinou se ten mozůlek jednou dvakrát sloupne a řekla bych, že tak kolem 3. měsíce ho už děti pak nemají (rty si na to sání prostě zvyknou).

tetta
27. pro 2016

@derinne Dcera to má pořád, a to jí je víc jak rok.

mrabbit
28. pro 2016

@derinne Já jsem to myslím mazala Bepanthenem, pak se to časem slouplo, v roce už to určitě neměla 🙂 Přesně si to už nepamatuju, ale měla to možná tak jen měsíc.

gabdel
autor
28. pro 2016

@derinne Ahoj nebyli jsme nikde,malý teploty nemá a papa v pořádku takže to zdrejmne opar nebude 🙂 ale četla jsem zase ze se to muže objevit az do 4 týdnů od nakažení.Snažím se Teda ne stresovat.Jinak me sestřička poradila to mazat sudocremem,bepanthenem nebo tekutym pudrem.A co jsem četla tak ten puchyrek muže bejt i s kojení 🙂 A i kdyby si ten opar mela tak mu dávas protilátky tak se neboj mámko 😀