Genitální opar a opar v těhotenství. Lze přenést ze rtu pomocí jiných rtů na genitál?

fialka103
6. únor 2024

Ahojky, mám dotaz.
Jde o to, že opar na rtech před těhotenstvím jsem mívala a mám ho i teď. Jsem v 9.tt ale genitální opar jsem ještě nikdy neměla a bojím se toho. Zeptám se třeba blbě, ale jde přenést opar ze rtu pomocí jiných rtů na genitál? Nebo když jsem už měla opar v životě, tak je jedno, kde už potom je? Máte některá zkušenosti? Moc děkuji… Je to moje první těhotenství a mám strach :(

1pomnenka
6. únor 2024

Opar na rtu není to samé jako genitální opar přenosný pohlavním stykem. Zbytečně plašíš.

janickaslepicka
6. únor 2024

@fialka103
Máte-li opar, neprovozujte orální sex. Přestože genitální herpes je obvykle způsoben HSV2, při orálním sexu je možný přenos infekce HSV1, která způsobuje opar na rtech, i do intimních partií. Dbejte na zvýšenou hygienu často si umývejte ruce.

janickaslepicka
6. únor 2024

S genitálním oparem HSV2 mam bohužel zkušenosti. I po dlouhé léčbě aktivně latentní. Jsem ve 34+5. Před porodem se budu muset přeléčit antivirotiky. Tak mi bylo sděleno lékařkou

fialka103
autor
6. únor 2024

@janickaslepicka a měla jste zkušenosti i před těhotenstvím?

lencaa11
6. únor 2024

@fialka103 Příčiny genitálního oparu
Genitální opar je přenášen přímým fyzickým kontaktem s postiženým místem osoby infikované HSV. To zahrnuje pohlavní styk, líbání, nebo dokonce dotýkání postižené oblasti a poté dotýkání se své vlastní kůže. Nemoc se může šířit i v době, kdy infikovaná osoba nemá žádné viditelné příznaky.. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...

fialka103
autor
6. únor 2024

@lencaa11 pokud pouze přímým kontaktem, tak ze rtů na rty líbáním na genitál nelze tedy přenést, chápu to dobře?

lencaa11
6. únor 2024

@fialka103 no pokud někdo má v sobě ten vir tak lze všemi způsoby v sexu orálně přenést a hlavně to chce řešit s lékařem a teď mít pauzu sex a vše kolem něj i ruce pryč atd .

fialka103
autor
6. únor 2024

@lencaa11 právě, že mám teď několikrát už po sobě opar na spodním rtu a příteli jsem řekla, aby mi dával pusinky na druhou stranu pusy, kde nemám ten opar, jelikož mě to hrozně bolelo, ale i tak se podle mě dotkl svými rty těmi mými a obavám se právě přenosu na genitál, jelikož jsem genitální opar nikdy v životě neměla a jen pouze tedy opar na rtech.

janickaslepicka
6. únor 2024

@fialka103 já to chytla od manžela na začátku vztahu. On trpí na opary na rtu. Já v životě žádný opar neměla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru