Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Může dítě ven se spálou?

aviv
20. kvě 2014

Dceři zjistili masivní výskyt spálového streptokoka, nakazila se ve školce, byla již 15. Průběh měla ovšem takový, že kromě lehké vyrážky jí nebylo a není nic. Doktorka také na první pohled spálu nepoznala, až z výtěru. Dcera vyfasovala ATB na 10 dní, dva dny po 6 pak po 8h. a přísný klidový režim, což je - vzhledem ke jejímu stavu, téměř nemožné dodržet. Jediné místo, kde vydrží ležet v klidu je zahradní houpačka, dcera si zatáhne střechu a je tam jak ve stanu a leží nebo si u toho maluje Dneska jsem ji tam pustila na hodinu a vrtá mi hlavou, zda ji pobyt venku nemůže uškodit. Ikdyž doma máme stejně okna dveře dokořán. Poradte prosím, nerada bych něco zanedbala ( příčina návratu spály je nerozpoznaná spálová angína cca před měsícem, kdy měla ATB pouze 8 dní, byla léčena na normální angínu a chodila již od 4. dne na vycházky a krátce po dobrání šla do školky).

zanet2009
20. kvě 2014

Podle mě se spálou by měla být doma v temnu(tudíž i doma mít zataženo)-ale možná se pletu.

mysonek
20. kvě 2014

Ahoj, nemyslím si že pouze 8 denní léčba ATB způsobí návrat spály, ona spála se může vyskytovat 3x, existují 3 podtypy toho streptokoka (nebo spíš toho toxinu co způsobuje spálovou vyrážku). Ale jinak samozřejmě léčba streptokoka má trvat 10 dní (nebo 7 dní a na konci pendepon) to je pravda (kvůli event. pozdějším komplikacím jako revmatická horečka, problémy s ledvinami...). Takže je dobře, že máte ATB na 10 dní.
Jinak k tvé otázce. Vzhledem k tomu jak užíváte ATB tak předpokládám že se jedná o obyčejný penicilin (na spálu lék první volby) a u toho myslím nejsou časté toxoalergické reakce po pobytu na sluníčku. Nicméně raději ať na slunce nechodí. Jinak venku je teplo, takže čerstvý vzduch jí neuškodí. Takže když bude dcera pobývat ve stínu tak v pohodě. Ten klidový režim by byl dobrej, no ale chápu, že je těžké dítě udržet v klidu, zvlášť pokud jí už je dobře.

eiculka
20. kvě 2014

Ahojky, tak co se tyka spalove anginy bych mohla vypravet,koncili jsme i pendeponem a nekolikrat a nejlepsi byla ta s nestovicemi soucasne bez ATB.
Nic mene, bez teploty se ven muze,ale s ATB urcite ne na slunicko! Takze potrvrzuji to co tu bylo jiz psane!A o klidovy rezim se pokuste,zadne litani a tak,ale pobyt venku muze.
Tak at jste brzy fit!
L.

hojda
20. kvě 2014

U některých antibiotik sluníčko nevadí, ale záleží na druhu.

jmisa
20. kvě 2014

Syna s ATB pouštím ven, spálu měl vloni a venku byl. Nesmí lítat, nesmí do kolektivu, nechodí na přímé slunce.
Ale když nemá teplotu a vypadá OK, tak ven jde. V našem případě většinou sedí na pískovišti, které mu děda udělal ve stínu a něco kutá. Nebo obejde s dědou hospodářství apod. Venku je ve větším klidu než doma, kde by minimálně skákal na posteli nebo na gauči. 😝

pisisvori
20. kvě 2014

Nechápu jak se na něco takového může někdo ptát. Ne dítě se spálou ven nemůže a mělo by v klidu ležet i doma, žádné lítání.

Sem začni psát odpověď...

Odešli