Může za to očkování MMR?

janinaklinku
31. črc 2020

Dobrý den,
syn byl minulý čtvrtek očkován na mmr, bylo mu 15 měsíců. Dneska jsem si všimla, že si v chůzi jakoby přisedá a podlamuje se mu nožička. Myslíte, že to může mít souvislost? Doktorka říkala, že může mít maximalne horečku nebo vyrážku, mezi 6 a 12 dnem od očkování, o ničem podobném se nezmínila. Ani o tom,že je to pro děti nebezpečné. Toale asi doktoři neříkají.. Vím, jsem blbka, že si tohle nehlídam sama ☹ ale doufala jsem, že naše doktorka mi to třeba vysvětlí a poradí.

jednaholkaa
1. srp 2020

@veronikav31 Ano, priusnice jsem mela.
@lora1987 Ani hexu, nema nic a mit nebude.
@lucka662006 Ono, vsechny nemoci nezmizely.. Napriklad tetanus se da chytit, cerny kasel take. Mohou byt i potencialne nebezpecne. I tak me ovsem porad vychazi co se tyka zdravi proste neockovat. Ale to si kazdy musi spocitat sam..

lora1987
1. srp 2020

@jednaholkaa a ty na tetanovku chodis?

jednaholkaa
1. srp 2020

@lora1987 Nevim proc se ptas, ale nechodim

veronikav31
1. srp 2020

@jednaholkaa a dítě bude chodit do skupiny nebo soukromé školky? protože ve státní školce je hexa povinná

nekiaxy
1. srp 2020

@jednaholkaa Promiň za reakci, ale to je hustý. Bez obdivu, bez výčitek. Jen údiv, ale na to jsi asi zvyklá. Sama mám rizika vyhodnocená jinak, hlavně po navštěvách Indie, Vietnamu a třeba i Rumunska. Nejvíc mě překvapila ta tetanovka, tetanus je pro mě opravdu velký strašák.

kackakastanka
1. srp 2020

@nekiaxy tak ono, z tech nemoci, proti kterym se ockuji trimesicni mimina je tetanus asi jediny opravdovy strasak..., mne kdysi jedna lekarka rekla, ze pokud se rozhodnu neockovat, jedine, co by dala, je tetanovka, ale treba az v roce, kdyz zacne lezt, chodit venku... do te doby je v kocarku a nema to kde chytnout...

veronikav31
1. srp 2020

@kackakastanka no,nevím,ale nám obě děti lezli na hřišti venku v 6m,hodně času trávili mimo kočár.ja nechala obě děti očkovat i na Tbc, byť je to už nepovinné.a kdy ti doktorka poradila očkovat hexu?bez ní ti dítě do školky nevezmou

kackakastanka
1. srp 2020

@veronikav31 tak asi i zalezi, kdy se narodili, ve smyslu rocniho obdobi, ale v pul roce jsem je na hriste na zem tedy nedavala..., doktorka mi nic neradila, a hexu jsem neockovala 🙂, byly jeste jine vakciny, ktere sly davkovat postupne, ted uz je asi tri roky jen hexa... coz je brutalni...

veronikav31
1. srp 2020

@kackakastanka teď je Hexacina(nyní je schéma 2+1),předtím byl Infanrix hexa(bylo schéma 3+1) a to už byla v roce 2015-2016. Jinak já mám zimní děti (prosinec a únor).

kackakastanka
1. srp 2020

@veronikav31 ja ockovala schema 2+1, to mi poradila doktorka a pan doktor Petras na jeho webu, to bylo mimo jine odvisle od zacatku ockovani... a ockovat jsem zacala az v roce, tbc bych dobrovolne nedala... nic bych detem dobrovolne nedala... dokud nebudou cestovat s batohem na zadech....krom te tetanovky tedy... a tech spalnicek... pokud by byla monovakcina...

veronikav31
1. srp 2020

@kackakastanka no,jenomže my s nimi cestujeme,zatím po ČR,za rok se chystáme do Turecka nebo Tuniska,s výlety.a jelikož se u nás dost vyskytují cizinci,kde se neockuje,tak to fakt nechci riskovat. Já taky očkování na Tbc mám

kackakastanka
1. srp 2020

@veronikav31 toto je velmi individuální a zcela osobní rozhodnutí, já tomu věnovala mnoho hodin studia a i diskusi s několika lékaři, dětskými, i alternativními typu ajurvéda, čínská medicína, zabývat sem se tím začala ještě, než jsem měla děti, protože mne na to upozornila kolegyně, jejíž syn měl jako tříletý epilepsii a v nemocnici jim vlastně naznačili, že to má vazbu na očko, a totéž tam řešila napřímo s dalšími rodiči i miminek, kteří se tam dostali s různými problémy v návaznosti na očko...., takže jsem studovala i výskyt nemocí v hexe celosvětově, léčitelnost či riziko podle věku u černého kašle nebo hemofila b, včetně jejich výskytu... atd. atd., toto si musí každý rozhodnout sám, čeho se bojí, či nebojí, na co vsadí, zda na imunitu a sílu organismu, nebo na zdánlivou ochranu proti šesti, podle mne minimálně ve třech možná ve čtyřech případech zbytečných nemocí, které jsou v hexe..., už nemluvím o oslabení imunity po očku, o možných souvislostech se spuštěním třeba i cukrovky u malých dětí atd. atd. naprosto v tomto prosazuji svobodu rozhodnutí, a respektuji ty, co to dělají jinak... vadí mi restrikce na nepřijetí do školky... ale to by bylo na dlouhou debatu a tu vést nechci....

veronikav31
1. srp 2020

@kackakastanka no,ty restrikce chrání především ostatní děti,co jsou očkované. ať si každý očkuje/neočkuje jak chce. ale podle mě by bylo nejlepší,kdyby neočkované děti kdyby něco takového chytby(samozřejmě,že nemluvím o genetických problémech) tak by měli léčbu platit rodiče,nikoliv pojišťovny.když je něco povinné,tak to povinné je,to už je na riziku rodiče zda tomu vystaví dítě a pokud ano,musí za to nést odpovědnost

kackakastanka
1. srp 2020

@veronikav31 to mi prosim vysvetli, jak to chrani ty deti, ktere jsou ockovane, ty jsou preci chraneny tim ockovanim, ne? a jinak si myslim, ze do toho jdes zostra, kuraky a obezni bys take nelecila, protoze delaji to, co nemaji a tim si nici zdravi... u toho ockovani je to spise naopak, neockovane deti jsou zdravejsi a maji silnejsi imunutiu, takze nemusis mit obavu pres zahlcenim systemu, a premyslela jsi nekdy, proc je zrovna techto sest nemoci povinnych?

veronikav31
1. srp 2020

@kackakastanka ale očkování není proto aby neonemocněli,ale aby příznaky nebyly horší.a ano, kuřáky, obézní,kteří si za svůj stav můžou sami bych taky nechala léčbu platit,pak se bohužel peníze nedostávají na důležitou léčbu.vim,proč je zrovna těchto šest nemocí.tak s neockovanym dítětem bych se chtěla v jeho 10 letech setkat

kackakastanka
1. srp 2020

@veronikav31 tak to se zkus pres lekare doptat, kolik stoji lecba tech deti, kterym zpusobilo ruzne trable to povinne ockovani.... a jinak se omlouvam a koncim debatu, nemam za potrebi se tu dohadovat a obhajovat, co ockovani miminek dela s jejich imunitou...

nekiaxy
1. srp 2020

@kackakastanka no nevim, cerny kasel prochazka ruzovym sadem taky neni. Ale tetanus je zlo, rozhodne souhlasim, ze je z toho vseho nejhorsi i co se pravdepodobnosti nakazy tyka. Jen moje letni deti uz na jare lezly po venku a zkoumaly, takze rok je podle me dost pozde. Mozna tak pul roku, kdyz zacinaji s pohybem a dostanou se i kn tomu, k cemu nemaji.

kackakastanka
1. srp 2020

@nekiaxy pokud se bojis vice ockovani, nez tech nemoci, nebo lepe receno das si bacha, aby tetanus ci CK nikde nechytil, je lepsi zacit ockovat po roce veku, mimo jine kvuli zralosti hematoencefalicke bariery, CK je u starsich deti zcela lecitelny, jen velmi neprijemny

jednaholkaa
1. srp 2020

@veronikav31 Ano, do statni skolky chodit nebude. Mimo jine, napriklad hned u sousedu v Nemecku ockovani povinne neni, to jenom u nas je tak “dulezite”... Business no..

jednaholkaa
1. srp 2020

@kackakastanka Cerny kasel je smrtelny hlavne prvni tri mesice, coz je stejne jeste pred ockovanim hexy. Nejcasteji se chyti od rodinnych prislusniku, takze pokud chcete fakt ochranit miminko, lepsi naockovat rodice. Co se skolky tyka, tak personal ockovani neni, je to za me totalne nesmysl a buzerace.. no nic..to je na dlouhou debatu

kackakastanka
1. srp 2020

@jednaholkaa jj, přesně tak, ale ta masirka rodičů, kteří netuší, co netuší, ale co nadelas, já dekuji tomu, ze vím, co vím a podle toho konam

anuliinka2013
1. srp 2020

@jednaholkaa, @kackakastanka Holky, mohly byste prosim dat odkaz na nejake relevantni zdroje, kde se dobre informovat? Myslim to uprimne... informace mi prave chybi, odrazuje me mnozstvi nepodlozenych diskuzi... moc diky!

lucka662006
1. srp 2020

@jednaholkaa Slyšela jsem o chlapečkovi, který chytil tetanus, z rezaté baterie, se kterou si hrál, a byl upřímně téměř na umření, lékaři si s ním nevěděli rady. Můj prapradědeček na tetanus zemřel. Dcera chodí ke koňům a tam očkování na tetanus vyžadují. Prababička měla jako dítě černý kašel, dusila se, měla hroznou horečku, zhubla nevím kolig kg jako dítě, přestala chodit, a skoro nepřežila, museli se dokonce přestěhovat - doktoři doporučili v rekonvalescenci lepší vzduch na půl roku. @jednaholkaa měla jsi prosím nějaké problémy s úřady, když neočkuješ? Co na to doktorka? Prostě Ti řekla "ok, je to Vaše rozhodnutí" ? Očkování mi také vadilo, dnes jsem ale ráda, že ho mají, že se nebojím, že chytnou tetanus, černý kašel, když se teda vyskytuje 🙂, apod. Dcera zcela bez reakcí. Syn měl po MMR opravdu ošklivou horečku 4 dny. Tenkrát jsem se proklínala, že jsem ho nechala očkovat. Pokud ale chytne dítě černý kašel nebo tetanus, tak průběh nemoci bude určitě srovnatelný s vedlejšími účinky hexy, ale pravděpodobně daleko horší, rozhodně si pobyde v nemocnici a průběh nemoci bude opravdu nepříjemný, i s následky do budoucna, o obrně ani nemluvě.

kackakastanka
1. srp 2020

@anuliinka2013 to bohužel, to už vůbec nemam u ruky, něco bylo i v angličtině, určitě to nebyly diskuse laiků, ale studie, názory lékařů, oficiální údaje výskytu, ale není to včera, musíš pátrat, hledat, ptát se lékařů, kteří se zajímají

jednaholkaa
1. srp 2020

@lucka662006 Ano, strcil si rezavou baterii do nosu, ale dostal se z toho. Prarodice resili jine zdravotni problemy nez my..dnes rapidne rostou chronicka onemocneni, alergie, ekzemy apod, autismus, adhd a atd take na vzestupu. Je hezke, ze si rada, ze deti jsou ockovane, to ovsem jeste neznamena, ze meli nebo maji protilatky. Velka cast ockovanych deti si po vakcine protilatky nevytvori a nebo je to stejne jenom na par let..Je to takovy falesny pocit jistoty, ale lidi maji jistoty rady, i kdyz se za ne nekdy draze plati. To, ze dite bylo bez reakce jeste neznamena, ze nedoslo k nejakemu poskozeni zdravi, ktere se muze projevit treba az po letech, to uz nikdo nevi. Problemy s tim zadne nemame, je to tvoje pravo ockovani odmitnout, jenom diskriminace ze skolky.
@anuliinka2013 Doporucuju precist Varovne signaly ockovani od Dr Strunecke, tam je veskere info.. Pripadne web Rozalio..

veronikav31
2. srp 2020

@jednaholkaa první hexa se dává v 6 týdnech...u nás třeba personál očkovaný je.

veronikav31
2. srp 2020

@lucka662006 ale neřekla jsi to podstatné,chlapeček očkovaný nebyl.a odmítnout očkování není jen tak, podepisují se papíry

veronikav31
2. srp 2020

@jednaholkaa ekzémy,autismus mají společného jmenovatele a to je DNA,ci-li geny. Očkování s tím nemá nic společného.kamaradka syna nechala očkovat až v nejzazším termínu a stejně ekzém měl už od narození a jaký...to bych nepřála ani nepříteli,teď má sem tam když se zpoti,jinak nic. A teď otázka pro vás,jste postižená,máte zdravotní problémy?vy očkovaná určitě jste a většími sra.kami než dnešní děti

wahu
2. srp 2020

@veronikav31 A jakým způsobem jste získala informaci, že personál je očkovaný na všech 9 nemocí (hexa + priority)?

veronikav31
2. srp 2020

@wahu bavili jsme se o tom.a hlavně i Prevenar chrání i starší lidi,moje babička (81) taky zvažuje očkování.A u dcerky ve třídě máme starší učitelky,kde z toho syn jedné z nich je doktor