Neštovice ano či ne? Vyrážka, průjem

evik19
22. čer 2015

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti s neštovicemi u dětí...Ve středu (pozítří) bychom měli odjíždět na dovolenou do Itálie. Syn měl od pátku do neděle horečky se zvracením a později průjmem. Dnes už je bez teplot, od včerejška bez zvracení, průjem už jen jednou a mírný, ale dnes mu vyskočila vyrážka (červené flíčky) na jedné tváři a vzadu na krku. Pár takových flíčků má ještě i jinde po těle. Nevypadají jako puchýřky, některé spíš potničky, jiné jsou jen malé červené skrvnky připomínající alergickou reakci. Myslíte si, že se může jednat o neštovice? Nepřijde mi to zrovna jako typický průběh, ale vím, že neštovice začátkem jara objevily v mateřském centru, kam chodíme a poslední dítě, o kterém vím, že je mělo, onemocnělo cca před měsícem. Vyrážka mi nejde moc vyfotit - na fotce nejde nic vidět. Předem děkuji za vaše zkušenosti - hlavně by mě zajímalo, jestli vaše děti měly před neštovicemi také horečku a jestli ano, tak jak dlouho? Ještě mě napadla šestá nemoc, ale u té se prý vyrážka v obličeji neobjevuje...

nov777
22. čer 2015

U nas ani u jednoho ze tri nebyly pred vysevem horecky, ani zvraceni apod. Horecku meli asi ctvrty den po vysevu. Jinak me ty pupinky taky pripominaly potnicky, puchyrky se staly jen z nekterych a to treba treti den. Moc jsem ti nepomohla 😉 Kazdopadne do tri dnu bude jasno - bud toho bude vic a vic nebo tp zmizne 😉

evik19
autor
22. čer 2015

@nov777 Díky za odpověď a hlavně za popis pupínků🙂....my bohužel tři dny na vyjasnění nemáme, protože bychom pozítří měli jet na dovču, takže zítra asi pomažem k doktorce, pokud to teda do rána zázračně nezmizí....

iluss
22. čer 2015

u neštovic jsou zpočátku pupínky maličké, až za pár dní se nalejou tekutinou a udělají se puchýřky.
My u neštovic neměli nic jiného než ty pupínky, žádné teploty apod.
Jinak horečky jsou k neštovicím normální, ale zvracení a průjem ne. Tak to spíš vypadá na něco jiného.
Každopádně pokud chcete jet na dovču, tak určitě zítra běžte k té doktorce, ať víte na čem jste.

nov777
22. čer 2015

@evik19 To bych zasla. Na druhou stranu je otazka, jestli ti k tomu vyrazne vic rekne 😉 Teoreticky uz zitra by tech pupinku melo byt vic, pokud ne, tak nadeje zije. Jinak se to projevi 14 dni po nakaze, takze pokud to v tom centru bylo pred mesicem, tak by to nemuselo byt ono.

evik19
autor
22. čer 2015

@iluss
@nov777
Holky, ještě jsem si všimla, že má malý trochu zduřelé uzliny, ty ale asi můžou zduřet v podstatě při jakémkoliv infektu, no...to není moc směrodatný příznak.
Pořád doufám, že to bude třeba jen alergická reakce na nurofen nebo tak něco (kupříkladu přece jen ta šestá nemoc), protože kdyby to byly fakt neštovice, tak je s dovolenou vymalováno, to je jasné...

emisekkk
22. čer 2015

kluci horečky neměli vůbec. Měli "vyrážku", na které se postupně opravdu tvořily ty puchýřky. Starší syn měl celkem 4 ks neštovic a ten mladší byl slitej od hlavy až k patě. Ten starší si nevytvořil dostatečnou imunitu a už měl i pásový opar. Inkubační doba je 14 - 21 dnů a fakt olezli až 21. den.
Já myslím, že zítra ráno uvidíš, co a jak...

nov777
22. čer 2015

@evik19 Tak je blby, ze jsou pak decka infekcni a nemuzou na slunko - na dovolenou na pytel. Jinak ale byli fakt v pohode, celou dobu litali po zahrade, asi dva tri dny spavejsi a v noci slabsi horecka, ale cekala jsem kdo vi co a pohodicka celkem. Treba se rano vzbudite a bude bez pupinku!!!

hancazivocich
22. čer 2015

@evik19 - aby to tak nebyla spála?

mandala
22. čer 2015

@evik19 Podle mne to neštovice nebudou, jde spíš o to, aby to nebylo něco jiného, s čím by nemohl odjet, ale já věřím, že je to jenom nějaké doznění nemoci. K doktorovi určitě, aby jste pak na dovolené neměli nějaké trable. 😉

terunka88
22. čer 2015

S největší pravděpodobností šestá nemoc..ty uzliny k tomu bývají dost často přidružené.. Co se týká průjmu a zvracení, tak to zrovna typický příznak není, ale třeba se s tím jeho tělo takhle vypořádává..

melodygirl
22. čer 2015

@evik19 průjem i zvracení k neštovicím být může

evik19
autor
22. čer 2015

@emisekkk Díky za zkušenost.
@nov777 Díky, to by bylo super.
@hancazivocich Spála mě taky napadla, ale to si myslím, že by ho i bolelo v krku, ale říká, že ho nic nebolí a v krku nic, co by vypadalo jako angína, není...

@terunka88 Kéž by to bylo tohle, to bychom mohli odjet třeba o pár dní později.

terunka88
22. čer 2015

@evik19 Malej to měl asi před měsícem, trvalo nám to celkem přesně týden - pátek - neděle horečky, pondělí nic, v úterý začala vyrážka, ve středu a čtvrtek ještě dost, v pátek už skoro nic a v sobotu už úplně v pohodě. Jinak co se ještě týká těch neštovic, tak měsíc je už fakt dlouhá doba, po 21. dnu od kontaktu se objevují už jen velice, velice vzácně.

rencatupa
23. čer 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

U nás teď hodně řádí šestá nemoc - vyrážka po obličeji, pak po těle, možná zvýšená teplota....

evik19
autor
23. čer 2015

Tak jsme se vrátili od doktorku, neštovice prý určitě ne, zřejmě to vypadá na šestou nemoc. Prý i když se píše, že vyrážka by v obličeji být neměla, tak prý to nic neznamená, že to hodně dětí mívá i v obličeji. Takže my asi počkáme, až vyrážka sleze a pak hurá na dovolenou. Díky všem za zkušenosti!

heduska82
23. čer 2015

@evik19 mladsi mel pri seste nemoci vyrazku vsude, i v obliceji a v chladu ma tendenci blednout az mizet. Pokud je u vas chladno, vystrc ho chvili ven a uvidis. Ja s nim jela na pohotovost, mel to az krvave rude a kdyz jsme tam dojeli, skoro to zmizelo. V teple zase vylezla. 😉

kvakuska
23. čer 2015

@evik19 tak to je super, mě napadla šestá nemoc hned při čtení tvého úvodního příspěvku, měly jsme ji se stejným průběhem a trochu vyrážka v obličeji také byla ... vlastně je to ta "nejlepší" z nemocí, co vás před dovolenou mohla potkat 😎

metallico_mondo
23. čer 2015

Ja nych se teda podle popisu priklanela k seste nemoci. Mala mela stejny prubeh ale nazvali to jako patou nemoc ale je to to same 😀 po vysevu uz bylo vse dobre

terunka88
23. čer 2015

@evik19 Jj ja taky znam deti,co mely pri seste nem.vyrazku i v obliceji.

evik19
autor
23. čer 2015

@heduska82
@kvakuska
@metallico_mondo
Tak to ráda slyším, že se taky všechny přikláníte k té šesté, to je teď v naší situaci snad to nejlehčí, co nás z těch dětských nemocí mohlo potkat. Můžu se ještě zeptat, jak dlouho vaše děti měly tu vyrážku, než zmizela? A dodržovaly jste klidový režim při té vyrážce? Malý je už v pohodě, takže tu lítá a je k nezastavení.

metallico_mondo
23. čer 2015

@evik19 malá pak už taky jen lítala a vyrážka do 3 dnů pryč

heduska82
24. čer 2015

@evik19 snad jen 3 dny a pak zmizela a dodrzovani klidu u mrnat me vzdycky rozesmeje....bych je musela zalit do betonu... 😀 😀 😀 jen jsme nechodili ven, pokud meli teploty.