Nízké bílé krvinky

partyzanka91
31. říj 2014

ahojky ☹ tak tu máme další a hodně velké trápení, dokonce jsem včera moc brečela. Naše dcerka měla dlouho vysoké jaterní hodnoty, teď jí naštěstí začaly klesat, to je dobře. Včera jsem volala zase pro výsledky a játra opět nižší, ještě ne v normě, ale už skoro dobré. Jenže se vyskytl jiný problém a možná mnohem horší. Bylo mi sděleno že má strašně nízké bílé krvinky, skoro na spodní hranici. Už před měsícem a půl je měla snížené ale nevěnovala se tomu taková pozornost. Znamená to že teď nemá téměř žádnou obranyschopnost, kvůli játrům nemáme žádné očkování ani to základní, ani teď ho dostat nemůže protože by jí to ublížilo. V úterý musíme na další testy, asi jí budou doplňovat protilátky. Dokonce hrozí že bude mít špatnou funkci kostní dřeně, v nejhorším případě prý bude třeba transplantace. Jinak nás čeká nejspíš dlouhodobé sledování a trasnfuze. Vím to jen z informací od jiných lékařů kterým jsme volali protože v naší nemocnici nám po telefonu moc neřekli a ze zprávy toho moc nevyčtu. Jsem strašně nervozní a nevím co bude dál, strašně se bojím. A přitom se dcerka narodila úplně zdravá jen s kojeneckou žloutenkou a u nás a ni u manžela v rodině nikdo žádné problémy s kostní dření neměl ☹ ☹

nuggett
24. led 2017

@simca85 ano tato nemoc se objevuje u dětí do cca 16let?...jak jsem říkala je autoimunitní a projevuje se zánětem kloubů (různé vypotky, bulky, bolesti, špatná pohyblivost) vysoké horečky a víc si nevybavim.

simca85
27. led 2017

@nuggett Tak snad to nebude nas pripad, nevim jestli se to da u takhle malych deti poznat vubec. Mate neco takoveho v rodine? Preji vam hodne zdravi.

nuggett
27. led 2017

@simca85 nemáme...dělaly se pak nějaké testy bráchovi ale ten byl v pořádku.... Tak kdo ví 😉

mikjamo
17. čer 2017

@partyzanka91 jak to dopadlo s dcerkou prosim ??? Resime uplne tp stejne :(((( dekuji Moc

partyzanka91
autor
17. čer 2017

@mikjamo: jejda to už je doba. No každopádně u nás to začalo novorozeneckou žloutenkou, která se jí dlouho držela na hraně (takže jsme nebyli v nemocncici ale pouze jí čassto sledovala doktorka a dělala krevní odběry). Žlouženka se potom ztratila ale ještě zůstaly zvýšené jaterní hodnoty a proto se Míša nemohla očkovat, pak ta jatérka začala postupně klesat a najednou vyšlo že má ten pokles bílých krvinek. Nějakou dobu to tak trvalo ale nakonec se to srovnalo samo, bez léků. Akorád povinné očkování co má být už ve 3 měsících dostlaa Míša až skoro v půl roce

mikjamo
25. čer 2017

@partyzanka91 děkuji