Odmítnutí testu COVID u kojence. Máte zkušenost?

4. led 2021

Chtěla bych se zeptat, zda mate nekdo zkušenost s odmítnutím testování miminka na covid? Moc nechápu, proč bych měla jezdit s půlročním dítětem někam na testy? Partner je pozitivní, mně bylo dobre, ale už mě také bolí svaly, hlava a v krku, takže negativní asi také nebudu. S malou jsme měli jít na prohlídku. Nenapadlo mě, že by mě dr posilala s malou na testy, když sem ji volala, že nemůžeme přijít, protože jsme kvůli partnerovi v karanténě. Kdybych to věděla, snad bych si raději vymyslela něco jiného, proč nemůžeme přijít. Známá měla úplně stejnou situaci doma a jeji pediatr jí řekl, ať (se stejně starým miminkem) na testy nechodí a to mělo její dítě i dva dny teplotu. Ať podá něco na teplotu a pokud to bude ok tak ať to neřeší. Proč má každý pediatr jiný přístup? Je tu nějaká maminka co má podobnou zkušenost, že test dítěte odmítla, i přesto, že mudr vystavila do systému žádanku? Něco jiného by bylo, kdyby chodila už do školky, do jeslí,... Kdyby partner potřeboval už do práce a nechtěl delší karantenu, apod. Ale on ma homeoffice, já na mateřské, nikam nechodíme, nikoho tím neohrožujeme a v karanténě jsme tak či tak. Postrádám prostě smysl u tak malých dětí. (Píšu anonymně, kvůli některým útočným komentářům a prosím jen zkušenosti k věci či slušné názory). Děkuju.

hasara33
4. led 2021

Já se přidávám, protože budu asi řešit stejnou situaci 🙄 oba s manželem máme příznaky a na testy jdeme tedy zítra, ale předpokládám, že budeme oba pozitivní nicméně máme 15ti měsíční dceru a té naštěstí nic není, ale také jí odmítám nechat testovat zvlášť když jí nic není a myslím si, že nutit tě do toho nikdo nemůže 🤷‍♀️ zvlášť když se s nikým nestýkáme, já na mateřský, manžel na homeoffice

martiniquest
4. led 2021

Jak te tam posle hygiena, tak musis, jinak muzes mit pruser. Ale se zadankou od doktora bych se na to vykašlala. Pokud v tom neni KHS, tak na to kasli

rencinka87
4. led 2021

Pokud jste ochotni od tveho pozitivniho testu zustat dalsi sva tydny doma, mate nekoho, kdo vam donese nakupy apod., abyste nevylezli z domu, tak pak je to v poradku.
Jen upozornuju, ze pokud budete vsichni tri mit potvrzenou pozitivitu, nemusite nasledujicich 90 dnu do karanteny ani kdybyste se potkali s nekym pozitivnim. Pokud nedate dite testovat, tak v pripade setkani s pozitivnim bude muset nastoupit opet karantenu.
My treba chodime ven a podobne, takze by nas to zbytecne omezilo (jinak mame taky homeoffice a ja na RD, nikam nechodime, ale na nakup do pekarny a do reznictvi jdu, ven z baraku na prochazku taky atd.)
A jeste posledni - nas 15 mesicni byl na testu a ani si nevsiml, ze mu neco delaji (a to jinak jeci i u obycejneho cisteni zubu), ctyrletak byl trikrat a ani se nepohnul, takze zas takova hruza to neni. Deti maji jinak a anatomicky staveny dutiny a ta tycinka se jim nezavadi az tak hluboko, takze to pro ne skutecne nic neni. Treba u ockovani malej rval jak na lesy 😉

hojda
4. led 2021

Mrkni na video Markéty Frank, taky to s miminkem absolvovala, tak třeba ti pomůže její zkušenost.

https://www.youtube.com/watch?v=FRQ_5cUY_O8
anita003
4. led 2021

Já jsem se s dcerou z testu před chvílí vrátila... Taky se mi tam nechtělo, původně jsem volala pediatře, jestli stačí, že jenom budeme doma a ona nás hned aktivně zapsala do systému... Každopádně dceři brala vzorek jenom z pusy, takže žádná tragédie...

lady742
4. led 2021

U nás byla pozitivní babí,která s námi žila v dome,na testy jsme museli všichni,včetně tehdy 5mesicni dcery,jak hygiena tak Mudr potvrdili že musíme,taky jsem se chtela tomu vyhnout,odběr proběhl úplně v pohodě,stěr byl dělaný u malé jen ze začátku nosíků,protoze hloubeji mají strach kvůli nedovivinute nosni přepážce,takže odběr ve výsledku i kdyby pozitivita byla vlastně může vyjít negativně,takže trošku saškarna🙆

veroniqess
4. led 2021

Zajímavé, prodělali jsme, když byly malýmu 4 měsíce, a na testy nemusel... Je to cca měsíc a půl zpět

cherie24
4. led 2021

Já byla s roční holčičkou a to z důvodu toho, že jsme měli naplánovaná očkování, tak abychom věděli, jestli je odložit nebo může dorazit. Očko bylo pár dní po skončení mojí karantény, ale kdyby to prodělala, stejně by na očko neměla, tak nás poslala. Jinak vyšetření probíhalo úplně v klidu. Já byla vystresovaná, jak jí budou šťourat tyčkou až bůh ví kam a jak bude šílený řev a oni jí jen polechtali v nose, ani si toho nevšimla malá 🙂 paní povídala, že u malých dětí stačí jen takhle kousek a pak nám i dr sama volala a odložila očkování až na další měsíc.

surikata131
4. led 2021

Jedině ukecat pediatra, ať žádanku smaže, jinak pokud už je v systému, tak asi budete muset jít. Stejně by měla manžela kontaktovat hygiena, ptají se na kontakty, takže by měl uvést i dceru...já jsem hygienu ukecala, ať malá nemusí, ale musí být pak v karanténě ještě 10 dní po skončení té naší, což je docela dlouho

bucifalek
4. led 2021

Nám dr. sama řekla, že buď můžeme jít s malým na testy nebo místo karantény 10 dní nám ji prodlouží na 14 dní.. tak jsme byli 14 dní doma a na test nešel

katule1990
4. led 2021

Řešila jsem teď přes Vánoce. Měla jsem pozitivní test (žádný příznaky) a doma 6 týdenního syna. Hygiena mi řekla, že na testy nemusí, ale musí být 15 dní v karanténě, takže dýl než já. To je ale vše.

lenatko91
4. led 2021

Já jsem malou hygieně prostě nehlásila. S manželem oba pozitivní, malá teplotu, takže to bylo jasné. Ale když už by žádanku měla, tak bych s ní šla.

felixfelicis
4. led 2021

Ja v tom smysl vidim, v dobe, kdy jsme se nechavali testovat, jsme meli jit puvodne na ockovani, kdyby bylo miminko pozitivni, tak budu chtit nechat po nemoci nejaky vetsi odstup, kdyz je negativni, tak po skonceni nasi karanteny muzu s klidnym svedomim nechat naockovat. Nevim, jak to mate s ockovanim vy, ale vzhledem k veku miminka se vas to muze tykat taky...Test probehl ok, kdyz bude potreba, pujdeme s detmi znova, za me na tom nic hrozneho neni.

marti89
4. led 2021

Odmítla jsem test já i obě děti s tím, že jsem se ale domluvila na tom s hygienou a zapsali si mi na dobrovolnou karanténu, na které jsme byli 3 týdny, jim by stačilo 14 dní. Neměli jsme žádné příznaky, ale byli v kontaktu s mým tatím, který měl horší průběh.

Jinak je imožnost požádat o odběrovou sanitku, která vám to přijede odebrat domů.

misulkaa1
4. led 2021

Resime dnes, manžel dnes test pozitivní, já už od středy příznaky (ztráta chuti, cichu, zimnice, kašel, rýma, bolest zad, nohou, rukou) , dnes test negativní 🤦‍♀️ takže já testování už ani nevěřím, díky tomuto se nám protáhne i karanténa, protože musím na testy znovu, kdyz jsem s pozitivnim v jedné domacnosti. Dětský lékař nás chtěl s dětmi na test posílat, ale nechci je nechávat testovat, takže oni budou mít karanténu těch 14 dní místo 10 dni, jak už píšou holky výše 😊

marketa2016
5. led 2021

V listopadu to řešila švagrová s novorozencem, hygiena řekla, že na testy musí poslat všechny, ale že chápou u novorozence to není úplně vhodné a že má zkusit zavolat pediatrovi, zda se nedomluví jinak, že oni na test musím poslat každého. Nakonec dětská lékařka rozhodla, že testování pro tak malé miminko (mělo 14 dní) není přínosné (nemělo žádné příznaky) a že stejně bude s matkou doma v karanténě. Myslím, že tenkrát zadala do systému (nebo napsala na hygienu), že testování nedoporučuje, protože to není pro dané dítě vhodné a už je hygiena nijak nenutila a ani miminko pak neposílala na další test, i když byl další člen domácnosti po těch testech pozitivní a ostatní museli znova na testy kvůli tomuto novému kontaktu.

alcar
5. led 2021

Na test s ni proste nechod a hotovo. Pokud bude volat hygiena, tak rekni, ze male nebylo dobre a ze jsi ji nikam tahat nechtela. Test se musi provest do 10 dnu od vaseho pozitivniho testu. Po teto lhute ti mozna (opravdu jen mozna 😃) bude volat hygiena. Jen nahlasis, ze jsi tam nebyla a duvod, oni vas vykliknou ze systemu, reknou, at sedite jeste 4 dny doma a je to. Zadna socialka apod. te nikde popotahovat fakt nebude. Hygiena i operatori na drate toho maji plne brejle. Mne onehda volala hygiena (primo prazska centrala, odkud volaji vsem, pani zmatena jak lesni vcela, pochybuju, ze byla nejaky odbornik...spis dobrovolnik), rekla jsem ji, ze vola pozde, ze uz synove na testech x dni zpet byli, at si to tam poznaci. Vubec nechtela vedet, kde byli, kdy byli, proc byli a jaky je vysledek testu. Zeptala se me, jestli vim, do kdy maji karantenu, tak ji rikam, ze to by mi snad mela rict ona, ne? 😂 Poznacila, rekla ok a polozila telefon. 😃 Takze vylozene amaterismus. 🙈

zelenaesmolda
5. led 2021

Ja jsem covid mela,zadanku mi vypsala moje obvodacka a i kdyz vi,ze mam malou dceru tak ji na testy neposlala.

zuzekk
5. led 2021

Měli jsme to stejně @zelenaesmolda

cherie24
5. led 2021

@alcar taky nám volali z hygieny dokonce 3x. V prvním případě mi řekli, že mám být doma do 20. A domluvit se s obvoďákem a dětskou. Pak volali za týden, že bych měla jít do karantény a na testy, tak jsem jim nahlásila, že mě do karantény už dali a do kdy v ní jsem a 2 dny na to stejný telefonát, tak jsek jim opět řekla datum do kdy že to teda jsem zavřená doma. No celkem jsem se pobavila teda, mají v tom lehce zmatek 😂

alcar
5. led 2021

@cherie24 😃 A to si predstav, ze ja to mela taky vsechno 2x, protoze mam dvojcata a kvuli kazdeho kluka mi volali zvlast. Hned u toho prvniho jsem jim hlasila rovnou i jmeno toho druheho, at to vse poznaci i k nemu. No prdlajs. Za 20 min dalsi telefonat a znovu vse zopakovat. 🤦‍♀️😃 Pritom to v tom systemu musi mit a musi se k tem informacim dostat. Ono uz je zvlastni i to, ze ja jsem z MSK a vola tel. cislo s 2 na zacatku a ozve se jihoceska hygiena. Jsou v tom dobre zmatky. 😂