Opruzeniny - co na ně zabírá?

suzanne_capulet
9. čer 2019

Ahoj, poradte prosim co na opruzeniny. Nikdy na ne muj syn netrpel, ale ted je to casteji. Mokre uterky jsem vyradila, jenom voda, menim plinky casteji a i tak. Sudocrem mam pocit uz poradne nezabira, bepanthen nezabral vubec. Chápu, že je vedro, no dá se necim pomoct? Cetla jsem nekde o Imazolu. Diky predem za Vase zkusenosti.

olga_
9. čer 2019

@suzanne_capulet Nejvíc pomůže nechat větrat.

merope
9. čer 2019

level 1 - Imazol
level 2 - Cavilon
level 3 - genciánka

Stran mytí řepíkový odvar místo vody a neutírat, spíše tak jako poťupkávat.

A ideál je nechat větrat - záeží, jak je to dítko staré a zda to jde. Mně třeba teď přišlo mrně trošku červené, tak jsem hodila na gauč pratelnou přebalovací podložku (má to z jedné strany hadr, docela příjemné) a nechala ho po tom lozit "naostro".

Jinak na neonatologii byl můj mrňous permanentně v "obrácené plíně" - prostě dáváš na břichno a zapneš plínu jakoby naopak - na zádech dáš jenom proužek a zepředu má plínu, zadek úplně volný. Čůrá do plíny pod sebe, kadí plus-minus taky (pokud se moc nevrtí). Zadek natřený genciánkou nebo tím cavilonem (pozor - dost to vysušuje, cavilon vytvoří na kůži neprodyšný "filtr", takže nelze používat nějak dlouho - jen dokud se to nespraví). Tohle může fungovat, dokud se mrně neumí otočit.

suzanne_capulet
autor
9. čer 2019

no prave on je hodne aktivnej,, pretaci se a lozi v jednom kuse.jeste nelozi ale splha na nabytek a pod. takže neumim si predstavit jak vetrat, ale ta obracena plinka je dobrej nápad, dekuji, vyzkousim.

ivannka92
9. čer 2019

Krem na opruzeniny Weleda. I kdyz to mel syn fakt rudy a bolestivy, prez noc se to ztratilo ;)

simirek1
9. čer 2019

@suzanne_capulet Jaké používáte prosím plenky? U našeho syna způsobovaly opruzeniny Pampers Premium care, takže vysoká cena není jednoznačným ukazatelem kvality. Pleny jsme ihned vyřadily a opruzená místa jsem potírala asi 3xdenně GENCIÁLOVOU VIOLETÍ- FIALKOU. Lze volně koupit v lékárně. Určitě se snažit nechat postižené místo maximálně větrat, aby nemělo tendenci k mokvání. Držím pěsti, at je vaše dětátko zase v pořádku a raduje ze z každého dne 🙂

suzanne_capulet
autor
9. čer 2019

@ivannka92 na weledu jsem koukala už a libi se mi jejich produkty diky 🙂

suzanne_capulet
autor
9. čer 2019

@simirek1 od narozeni mame Bella happy a nebyl vubec problem, od rodiny jsme jednou dostaly pampers a ti letely protoze hneď byl rudej na prdelke. A už mu to práve mokva :( trhá mi srdce jak plače kdyz ho prebaluju.. a dekuji moc, snad se to zlepsi

simirek1
9. čer 2019

@suzanne_capulet Naprosto vás chápu a je mi to taky líto, ale zkuste tu genciálku, nám velmi pomohla, dříve si jí ženy v porodnici potíraly popraskané bradavky v porodnici, je to stará babská rada, nestojí moc peněz a je většinou účinná, jen se o ní nemluví.... při přebalování jen lehce poklepat, netřít kůži a pořád přes den větrat, hlavně v tomto období s vysokými teplotami se zadeček rychle zapaří...

kepu
9. čer 2019

Tak u nás když se někdy objeví tak ho mám pokud to jde nahateho samozřejmě místo ubrousku sprcha a na noc mažu sudocremem... A na nahatou prdku je dobrý dát zasyp... 😊

kepu
9. čer 2019

@suzanne_capulet a nejvíc se mi oprudil právě z happy plenek v nemocnici... Byla jsem z toho nešťastná protože tam nic jiného neměli... 😊

suzanne_capulet
autor
9. čer 2019

@kepu chápu, no nevim jestli je to plenkama.. kazdimu ditku sednou jine 🙂 uvidíme, kdyz tak vymenime i je

simirek1
9. čer 2019

@kepu Zásyp určite s opruzeninami nepoužívat! Kůži zabarýkádujete, nedýchá a to je ideální stav, aby se potíže zhoršovaly !!!

tynatyna89
9. čer 2019

@suzanne_capulet Imazol, píšou 2krat denne, ale doktorka říkala ze mám mazat u kazdyho prebaleni. Asi za dva dny dobry a teď už nemazu ničím. Bepanthen mi přišlo ze to spis zhoršuje.

kepu
9. čer 2019

@suzanne_capulet jestli je používáte celou dobu tak je to nepravděpodobné ale my s plenkama od happy máme problém... Poprvé je měl v té nemocnici a byl opravdu strašně opruzeny a včera dostal balík od mojí babičky takže od včera má happy plenky a dneska večer jsem koukala že má opruzenou prdelku... Na druhou stranu je nemocný má antibiotika a z těch to může mít taky.. . Někdy stačí i když něco sní.... 😊

kepu
9. čer 2019

@simirek1 tak u nás to funguje celkem dobře... Když je bez plenky tak mu tu prdku jen projedu aby se půlky nelepily k sobě... Opruzený byl jen párkrát a naštěstí jsme to dali vždy rychle do pořádku...

miba10
10. čer 2019

@suzanne_capulet Imazol. My ho také používali a super. Stačilo párkrát namazat a rozdíl byl vidět perfektně. Pak už stačí sudokrem.

pitrisek87
10. čer 2019

Neophytiol eventuálně již zmíněný imazol. Syn měl prvních 5 týdnu takove opruzeniny že jsem byla nešťastná. Zkoušela jsem vše možné a zabral až ten neophytiol. Mazala jsem tenkou vrstvu při každém přebaleni a do druhého dne měl klid. Ještě jsem omyvala zadeček repikem. Pak hodně měnit plínky i jen trochu pocurane protože to dráždí. Preventivně jsem mazala weledou a vším co jsem měla po ruce a když se začalo něco objevovat hned jsem mazla neophytiol a dobrý. On byl hodně kadici miminko a zlepšilo se to až po šestinedělí. Každopádně přeji ať máte brzo klid a syn se moc netrápí 😉

zmrzlinka
10. čer 2019

Hodně větrat a neophytiol.

j.a.n.i
10. čer 2019

U nas pomahaly latkove pliny...

153lenka
10. čer 2019

U nás to vyřešily látkové plíny. Chtěla jsem jednorázovky alespoň na cestování, ale po všech vyzkoušených značkách se oprudila. Stačila hodina v jednorázovce a léčila se z toho 2 týdny. Od té doby jenom látkové. Jsou bez chemie a prodyšné. Nemusím ani ničím mazat.

j.a.n.i
10. čer 2019

@153lenka Jojo, s prvnim stejny problem. Druha kombinaci zvladala.

merope
10. čer 2019

@153lenka Já mám s látkovkama problém, že mládě "nehlásí" počůranou látkovku a přijde mi v tom víc zapařený než v jednorázovce ☹

j.a.n.i
10. čer 2019

@merope Moje taky nehlásily, holt jsem kontrolovala. Plus používala prodyšné svchnaky.

153lenka
10. čer 2019

@merope když nehlásí počuranou plínu, holt se musí častěji kontrolovat. To dcera zase hlásila hned a přebalovala jsem ji 20 - 25x za den 🙂 Docela mazec. Ale večer zase hezky spinkala i v počurané plínce a to jí kupodivu nevadilo. Zapařená mi v látkovce nepřišla, ale taky hodně záleží na svrchních kalhotkách. Koupila jsem jedny levnější pro případ nouze a ty mi přišly jakoby "pogumované" a v těch teda zapařená byla, tak jsem je hodila hned do koše.

merope
10. čer 2019

@153lenka A jaké jiné? Já mám ty jakoby "pogumované" všechny, vím pak už jen o vlňácích, které mi přišly na omak tak nepříjemné, že jsem je ještě ani nevyprala, co je mám. Jinak teda kontrolovat a kontrolovat - to nějak zapomínám (většinou zapomínám včas i odstříkat mlíko a jíst 🙂 ).

153lenka
10. čer 2019

@merope Já mám Pop-in a za mě teda spokojenost. Jsou taky nepropustné, ale zevnitř mají ještě látku, ne neprodyšnou gumu jako u těch levných. Zvenku je nějaká nepropustná, ale prodyšná vrstva. Malé sedly hned, tak jiné značky nemám vyzkoušené.

merope
10. čer 2019

@153lenka Tak to, co mám já, vypadá jako šusťák. Nevím přesně, co to je.

veronikakn
10. čer 2019

@suzanne_capulet Mala trpi na opruzeniny po ovocnych prikrmech a nejvic ji pomohlo vetrani, tak jsk tu nekdo psal, mam z Ikei prebalovaci podlozku, ktera se da vyprat, pak mazat imazolem a hodit do kose vlhcene ubrousky. Kupuji velke baleni perlanu, nastriham si ho na velikost vlhcenych ubrousku a davam si je vzdy namocene vodou do krabicky a parada 🙏🏻😊

marketanova
12. čer 2019

Ahoj, já mám pocit, že na to trpíme teď přes léto moc, co vy?

suzanne_capulet
autor
12. čer 2019

@marketanova stále to není dobrý, mazeme imazolem tak snad bude videt zlepšení brzy 🙂