Opruzeniny. Jaké plenky?

dyechampion
22. únor 2023

Ahoj,
Vytvorili se nam opruzeniny, ale uz hodne cervene a vidim natrhlou kuzicku. Nikdy jsme na to netrpeli, meli jsme to jednou asi v 6 mesicich asi jen tyden, a ted to ma ve 2 letech.
Sudokrem/bepanthen moc nezabira, sebmed na opruzeniny s panthonelom docela jo. Pujdu koupit jeste Rybilku a Phytiol. Vlhcene ubrousky ted nepouzivame, jen perlan.
Jake konkretni plenky byste doporucily pouzivat pri leceni?
Jsme verni Pampers Pants klasiky, ale mozna jsou parfemovane, tak je radeji pro ted asi vysadim.
Mate nekdo tip na dobre neparfemovane plenky, nejlepe pants?
Dekuji!

j.a.n.i
22. únor 2023

@dyechampion Nám na opruzeniny nejlíp zabírala látka, ale to chápu, že v tomhle věku nechceš řešit. Když už muselo mít dítko papírovky, tak jsem brala tu nature řadu v DM, už ji přejmenovali, dříve to bylo ALANA, teď tohle: https://www.dm.cz/babylove-nature-nature-plenko...

alpakovo
22. únor 2023

@dyechampion ano, po Pampers jsme začali na opruzení trpět opravdu hodně, vypadá to že změnili složení. Teď máme z Lidlu a máme klid

palja
22. únor 2023

@dyechampion my máme obyčejné pants z Alberta a na opruzeniny imazol krempasta

daasqua
22. únor 2023

Jediné plenky, po kterých se mi kdy děti oprudily, byly Pampersky, ty jsou snad jediné parfemované, většina ostatních ne. My používáme hlavně Dada, vychází nejlépe cena/kvalita (máme tedy klasické, ne pants, ty my nikdy nepoužívali). Z DM taky docela dobré. A vždy jsme omývali rovnou vodou a nešmrdlali to ničím. Na opruzeniny Imazol.

pakeros
22. únor 2023

Dada plenky.A nejlíp na opruzeniny malému zabírá imazol krempasta

xnikax1
22. únor 2023

Já bych taky volila imazol, je to zázrak.

lucina90
22. únor 2023

Zkusila bych zinkovou mastičku a pokud možno tak větrat. Umývat vodou, osušit, namazat/větrat. Plenky teď aktuálně zkušenost nemám.

veunka17
22. únor 2023

Používala jsem dada a babylove a obojí v pohodě ale u dvouletého dítěte bych zkoušela co nejvíc být bez pliny 🙂 vím že na to se neptate ale za zkoušku to stoji

jjasmina
22. únor 2023

@dyechampion perlan, voda, vysusit a dost pomohlo odplenkovat, 2r jsou na to ideal. Jinak zinkova mast. Plenky Dada nebo obyc Albert

dyechampion
autor
22. únor 2023

@veunka17 jojo k tomu uz spejeme, ale jeste to neni na ven bez 🙂 a cekam az bude trocha tepleji. Zatim mi nedava zadne znameni ze je pocuranej a bojim se ze nastydne😫

veunka17
22. únor 2023

@dyechampion to chápu, ven to není idealka. Tak ať se toho brzy zbavit 👍🏻

dyechampion
autor
22. únor 2023

Holky, mockrat vsem dekuju!!!

lenerka1
22. únor 2023

Větrat, mazat zinkovou od Weledy, zkusit oplach černým čajem či odvarem z řepíku a z plenek je třeba zkoušet, co sedne, syn snesl jedině Naty, dcerky Bobila, Monperi Eco, ale dají se najít i jiné značky nebělené chlórem a neparfemované. Neklube se třeba nějaký zoubek? To bývají děti častěji opruzené.

exbordelar
22. únor 2023

Na to je nejlepsi vzduch. Doma volna bavlnena katata a misto plenky menit obleceni. Na ven samozrejme s plinkou, ale doma bych to resila takto. A treba se i odplenkuje.

cherie24
22. únor 2023

@dyechampion Pampers jsou parfémované. My jsme bojovali dlouho a dlouho a zabralo jen látkování. 🙈 Jinak velmi jí pomohla zinková mast od Medárka. A na po💩 zadeček jejich mýdlo pro nejmenší. A že jsme toho mazání na zadek vyzkoušeli a vyházeli ... A co třeba nějaké tréninkové látkové kalhotky? Pliny už bych v tomhle věku fakt nekupovala, ale ty tréninkové kalhotky by se třeba vyplatili. 🙂

dyechampion
autor
23. únor 2023

@lenerka1 je fakt ze nas a ruzne hracky hodne kouse, ale zatim nic pri cisteni zoubku nevidim, ale to jsem nevedela, ze se muze byt kvuli tomu :O

dyechampion
autor
23. únor 2023

@exbordelar jojo, uz jsem zkousela, akurat je na to u nas jeste zima a nedava mi signal, ze ma mokre gatata, takze pockam na duben 🙂

kopretina32
23. únor 2023

Dcera mela taky opruzeniny z Pampersek, jak tu zminuji ostatni, skvely je na to Imazol a jeste Pythiol Neo. Dceri jsem vyzkousela po tech Pamperskach snad vsechny plinky a porad to bylo spatny az jsme dosli k Bobilo a u tech zustali, jsou nejlepsi. Tak treba mrkni.

muhehehe
23. únor 2023

Tak snad nemusí dávat signál že má mokrý gatě ne, s takovou bude mít pleny ještě v pěti, to přece vidíš 🙂) a pak mu dej signál ty, kde je nočník a.k čemu je 🙂 taky bych jako ideální viděla nechat ho doma prostě bez plen, ať se mu to dobře hojí, a rovnou odplenkovat, zabiješ dvě mouchy jednou ranou. Jinak s těma plenkama je to těžký, to je fakt případ od případu. Zde zmíněné Nature z DM byly třeba u nás jediné, ze kterých měl syn okamžitě úplně rudy zadek, vysloveně je nesnesl, zkusila jsem je asi 3x ve velkých časových odstupech a různé šarže (že nám třeba kamarádka nechala zbytek po svém dítěti) a výsledek pokaždé katastrofa. zatímco všechny ostatní v pohodě. Nejvíc v oblibě jsem měla Bella happy.

dyechampion
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
squezy
23. únor 2023

@dyechampion my jedine pampersky, ale premium care.