Mast. Jakou doporučíte na opruzeniny?

msgracia
7. srp 2022

Holky jaký krém používáte u mrnousku na opruzeniny? Já u syna používala Bepanthen. Ale kamarádce dr za něj vynadala, že ten ne, že raději Sudocrem.
Já Teda mám nachystané oba a ještě od značky Bubchen od Naturproduktu. A dárek jsem dostala krém od Musetely. Díky za postřehy

felixfelicis
7. srp 2022

Preventivne nic, pri problemech mesickovou mast od Weledy.

lenerka1
7. srp 2022

Nic, až když je problém, tak taky weledu.

tasimia
7. srp 2022

@msgracia preventivně nic, při problémech Weledu nebo Bepanthen ;)).

xxx3d
7. srp 2022

jestli máš možnost jet do německa, rakouska, tak mirfulan - stopro a krásně na vše
u nás se koupit nedá, u sousedů ho mají v (skoro) každé lékárně.

z dostupných českých lékáren určitě můžu doporučit vitella ictamo pasta
(v případě, že už ty opruzeniny jsou)

krisstina93
8. srp 2022

Bepanthen se používá max preventivně, ten dávám tak 2x do týdne po koupání, ale na opruzeniny to není. To mi sedělo u každého dítěte něco jiného, u nejstaršího byl v pohodě ten sodocreme, mladší syn ale nesnesl nic se zinkem, takže tomu to ještě zhoršovalo a pomohla rybilka. U dcery nepomáhalo ani jedno, u té došlo k zlepšení až, když jsem koupila v lékárně Imazol.

nikishkaaaa
8. srp 2022

@msgracia při menším začervenání větši vrstvu sudocreamu. Při horším opruzení imazol krémpasta (na doporučení lékaře)

jjasmina
8. srp 2022

@msgracia preventivně nic, na zadek Sudocrem, pokud má chytlou pipku tak Bepanthen baby, samozřejmě jsem musela odstranit vlhčené ubrousky, pro nás to bylo největší zlo. Jinak vcelku rada, kdo máte holčičku, tak jsem ji tot dala Sudocrem i na pipku a praskla jí u pysku kůžička, tak raději nedávat, skončili sme na pohotovosti

jannym
8. srp 2022

Ja pro deti pouzivala bepanten nebo calciovku, obe deti jsou atopici, takze u nas to byla ochrana pred zhorsenim, takze jsem mazala denne, kdyz uz se oprudily pri zubech, nemocech atd tak imazol krem pasta, po sudocremu dceri praskala kuze, nemuze masti se zinkem… kazde dite je jine, ma jinou pokozku a plosne uplatnovat co rekla kamaradce doktorka muze skoncit blbe, a to ani nemluvim o tom ze i doktori jsou jen lidi…zubarka mi minule tvrdila ze ibubrufen nema protiznatlive ucinky…