Opruzeniny. Co na opruzeniny? Pomůže nějaká mast?

Zodpovězené
7. srp 2019

Dobrý den,

už měsíc se trápím s opruzeninani v plenkové oblasti u svého 3měsíčního syna. Používala jsem na oplachy po každé výměně plenky heřmánek anebo řepík, myju ho jen čistou vodičkou, používám mast Bepanthen a snažím se ho, když to jde teď v létě, nechávat hodně bez plenky. Plenky používám jednorázové, nenechám ho nikdy příliš dlouho v počůrané anebo pokakané plínce, ale i přes toto všechno se mu opruzeniny v této oblasti nezlepšují.

Máte prosím nějaký postup, tip anebo návod, jak na opruzeniny? Popřípadě vhodnou mast na opruzeniny anebo krém na opruzeniny?

Děkuji.

Dobrý den,

opruzeniny se většinou objevují jako důsledek zapaření a nevhodně zvolené pleny, zkuste ještě vyměnit značku, například bamboo nature, nebo zkusit pleny látkovky.

Dalším faktorem výskytu opruzeniny je chemická péče, komerční prášky na praní, drogerie.
V neposlední řadě se vyskytují vyrážky jako projev imunitní reakce na růst zubů nebo virózy.
Stav opruzeniny zhoršuje také cukr a mléčné produkty ve stravě.

Na potírání můžete vyzkoušet měsíčkový krém Weleda pro kojence nebo zinkovou mast v non toxic verzi, seženete na NT eshopu www.prirodaregeneruje.cz nebo www.netoxickadomanost.cz

Přeji Vám krásný den.
Pavla