Peklo jménem vši

sim244
13. lis 2019

Ahoj holky, co zabírá na vši? Ale jako fakt zabírá?

Mamina mi volala, že našla u ségry vši. Zajela jsem ji koupit nějaké 3 přípravky, vyplázla 1500 a dnes ji našla další a nové hnidy.

Máte něco fakt osvěčeného?

Děkuju.

editah222
13. lis 2019

@sim244 vyčesávat, vyčesávat a ještě jednou vyčesávat. Pramen po prameni, aby nezůstala ani jedna hnida. A taky vyprat všechno čeho se hlava dotkla, pozor na sedačky a autosedačky. Nejlépe je prý řádné odvšivit a na víkend opustit byt, za ty 2 dny bez hostitele budou všechny vši mrtvé.
Bohužel ani tohle někdy nezabere, protože pokud odvšivení neudělají ostatní rodiče tak zas může vši chytit ve škole/školce/herně znovu.

lucie1979b
13. lis 2019

vsivacek, hreben so zarezmi ktory vytiahne naozaj vsi. mam ho vyskusany. tiez som skusala alpu dat na hlavu a urobit na pol hodinuu zabal, nebude to tak drahe ako farma sampony...

jituli84
13. lis 2019

Jako už tu bylo nějakých diskuzí o tom, prej nejučinější hlavu oholit a vytřít alpou 😀, záleží kolik je dcerce některé maminky obarvily hlavu nebo používaly přípravky z lekarny a vyčesávat a vyčesávat, někdo dokonce požívaly přípravky pro psy .. Ono taky hodně záleží jak jsou na tom děti z kolektivu... Jinak vím, že jako malý když sme vši měly, tak automaticky se šlo k holičce a hotovo

pavlusak
13. lis 2019

@sim244 co my jsme se natrapili s tema mrchama, uz sem byla uplne silena, dcera s dlouhymi hustymi vlasy pravidelne ze skoly nosi vsi... nechapu jaktoze se to svinstvo v dnesni dobe porad nepodarilo vymytit... prala sem, prevlekala, dezinfikovala, plysaky do mrazaku, snad kazdy druhy tyden, hruza a des... za ma, jediny co opravdu pomaha je vlasy pravidelne zehlit zehlickou na vlasy na nejvyssi teplotu pri vyskytu opravdu kazdy den, staci jednu jedinou hnidu kdyz prehlednete a jede to nanovo...

betelgeuzz
13. lis 2019

U nás zabral tento zábal, stojí pár korun a po aplikaci jsem vyčesávala mrtvé vši a hnidy. Nejlépe po pár dnech zopakovat, převlíct postele, všechny hřebeny, čepice, sponky, gumičky buď vyprat, nebo hodit do mrazáku.
https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-vsi-do-dvou...

lv
13. lis 2019

U nás stačilo vzdy použít přípravek dle návodu, píši většinou po 8 dnech opakovat (to už jsou vylihle ty larvy z hnid, které přežily 1.osetreni, ale ještě nekladou), dělám to třeba po 5 a 8dnech, jedno ošetření navíc. Osvědčuje se mi dávat po umytí do vlasů tea tree oil. Moje zkušenosti jsou bohužel dalekosáhlé.

pink_unicorn
13. lis 2019

@editah222 U nás ve škole jsou od září pořád, neumím si představit, že bych tohle zvládla dělat pokaždé. Dcera má hrozně husté vlasy, nedokážu v nich najít jedinou hnidu ani veš,po těch přípravcích už měla úplně podrážděnou pokožku na hlavě. Pak jsem objevila kouzelný všiváček a jsem v klidu. Když se zase objeví, lehce je vyčešu a vím, že jsou pryč.

irena1111
13. lis 2019

@sim244 Hlavně nešílet, jsou to vši a ne kyselina.
U nás zabral zábal z alpy a oleje. Pak denně pročesat hlavu všiváčkem a po týdnu zábal zopakovat.
Když se vši objeví ve škole nebo ve školce, stříkám dětem preventivně ráno do vlasů roztok vody a pár kapkami Tea Tree olejíčku.

konidana
13. lis 2019

U nás zabral jedině zábal, který uvádí @betelgeuzz

bemo
13. lis 2019

@sim244 my jsme si tím prošli hned 3x za sebou. A bylo to fakt něco. Řádilo to ve škole a dcera seděla ve škole zrovna s jednou nositelkou, která sama říkala, že má vši a maminka nemá čas ji odvšivit. Tak prvně jsem odvšivila celou rodinu (máme 5 dětí, tak to bylo fakt na celý den) vyprala povlečení a plyšáky, do mrazáku jsem dala všechny gumičky, sponky a hřebeny a čelenky. Byla to práce na celý den. Ale pokud se na to nějaký rodič vykašle, tak je taková práce úplně zbytečná, protože se to ve třídě pak jen točí. Ve škole už nám řekli, že si klidně máme dítě nechat doma řádně ho odvšivit. Jsou i nějaké preventivní přípravky. Jinak, mě se zdál nejúčinnější přípravek Paranit, ale ta aplikace na celou noc, kdy to působilo celou noc, dítě mělo hlavu v ručníku a ráno se to umylo.

krucis
13. lis 2019

Mám s tím hoooodně zkušeností a nejlepší a nejlevnější řešení je antiparazitni šampon na hafany. Měli jsme Arpalit Neo a také Orthosan. Fungovalo to spolu s vyčesáním spolehlivě. A nemusíte se bát o vlasy, dokonce mi je chválily, prý co používám, že se tak lesknou 😁 A myla jsem s tím i děti a nikdo žádný problém. Vyšlo mě to na 100,- kdežto nejlevnější "lidský" odvšivovač mi nabízeli za 350,-. Zkoušeli jsme dva, když měla dcera vši poprvé a moc nám to nefungovalo...Tak jsem se naštvala, koupila psí a bylo po problému...

arianka
13. lis 2019

Hreben vsivacek a sampon na zvirata 😀 znacku uz nevim, byla to oranzova lahev asi litr, ale komu jsem poradila, ten na prvni dobrou byl bez vsi a hnid 😉

veronika8808
13. lis 2019

Moje dcera má dlouhé a husté vlasy. Nedovedu si představit že bych ji kvůli vším měla nechat stříhat.Drahe přípravky proti vším byli naprosto k ničemu.Nakonec pomohl až psí šampon a denní vycesavani a vlasy vyzehlit zehlickou. Vší jsme se takhle zbavili během tří dnů

sisivo
13. lis 2019

Vyzkoušeli jsme kde co a nakonec nám pomohl přípravek Paranit šampón, sprej. Mají i přípravek na dlouhé vlasy stačí nanést a za nějakou dobu smýt. Pak už jen použiješ jejich šampon a je to. Všechny vši po jedné aplikaci jsou pryč. Na hnídy, kterou jsou ve vlasech, ale už se nevylíhnou jsme použili žehličku na vlasy. Pozitivní pro nás bylo, že se to dá používat stále. Vlasům zdar 😀

fiiif
13. lis 2019

nečetla jsem celou diskuzi, ale podle toho kolik slecne je.. pomaha barva na vlasy, chemie je zabije a jdou pak vyčesat, pak je ještě fajn Paranit řada, nebo pak zehlicka na vlasy =) ne vždy je nutne vlasy strihat =)

llluckaaa
13. lis 2019

Nejlíp nám funguje recept, co sem dala @betelgeuzz , poradila mi ho kamarádka. Jen nedávám přesné poměry, prostě nanesu hodně oleje, dost slivovice, nastříkám Tea trea, zabalím to do igelitu a nechám dvě hodiny. A jinak každou volnou chvilku vyčesávám všiváčkem. Preventivně dělám zábal i sobě a ostatním v rodině, ty mrchy jsou hrozně chytlavý ☹ No a samozřejmě měnit čepice, oblečení, povlečení, plyšáky a polštáře dát na pár dní někam stranou... A pokud mohu apelovat, rozhodně to oznámit ve škole nebo školce, bohužel se setkávám s tím, že rodiče mlčí a posílají dítě po ošetření zpět do kolektivu, pak se ty vši točí pořád dokola ☹

sim244
autor
13. lis 2019

Holky děkuji za rady. Mamka zkusila zábaly, zítra prej zajede i pro psí šampon. Je teda fakt, že na mě vždy používala Ortosan, za pár kaček byly pryč. Ten už se ale bohužel nevyrábí. Četla jsem i vyjádření výrobce, že musel stáhnout produkt z prodeje, kvůli jeho používání na vši u dětí i dospělích. No pak se neprodávaly ty drahé srajdy co nepomáhají, což se nelíbilo zas jim... no, hrozné škody, vim, že byl skvělý. Takže na vaše doporučení češou, dělají zábaly, koupí šampon na psy. Barvu ne, ségře je 7, to jen v krajním případě, naštěstí se to lepší.
Tak děkujem moc. 🙂

@llluckaaa neboj, mamka by ji do školy nedala. Zavolala to hned třídnímu i ředitelce a ségra bude doma dokud to nedostanou pryč uplně.

sisivo
18. lis 2019

@llluckaaa má to jen jeden menší problém jak ty zábaly budeš dělat často tak už to není účinný. Taky jsme je dělali a najednou to přestalo fungovat. Nám pomohl ten paranit.

llluckaaa
18. lis 2019

@sisivo Tohle se říká o všech prostředcích proti vším 😉 Jen píšu, co u nás teď účinkuje nejlépe a stojí to proti přípravkům z lékárny pár kaček 🙂