Ploché nohy u 4 letých a starších dětí, máte zkušenost?

ia.
5. únor 2013

Máte zkušenost s plochými nožkami u svých dětí? dr mě poslala na rehabilitaci, tam zjistili, že má vysokou plochost nohou, když něco dělá, tak nezapojuje břišní svaly, takže má postoj do "s", musíme cvičit a posilovat břišní svaly a pomoct tak plochým nožkám. Synovi kupuji zásadně kvalitní obuv, hodně sportuje, jsem z toho celkem špatná 😔 máte některá podobnou zkušenost?

blanka.k
27. led 2015

ahoj holky, obnovuji diskuzi. Syn má od mala vpáčené kotníky , první boty měl v 10m, a tehdy i teď, 4 roky poté, nosí jedině kotníkovou obuv. Před rokem nám na ortopedii navíc řekli, že má ploché nohy, udělali vložky, ty nosí ve školce, včera mu diagnozu zpřesnili na stupeň 3, což jsem se koukla na net, že je ten nejhorší... Na ortopedii je vyšetření cca 30 sek, napíšou zprávu a finito..... naštěstí vedle zrovna byl pán, co vyrábí vložky, tak nám dal nějaké cvičení, plus jsem si zaplatila další vložky, ať má i na doma (přenášet je ze školky a domů mě fakt nebaví)...
Kamarádka fyzioterapeutka mi doporučila balanční plošinu a sbírání malých věcí nožkama, ale syn je fakt vzteklý a neposeda...ho nic nebaví dlouho, tak hledám tipy na "hravé" cvičení nejen nohou, ale i celého těla. Pohybu má dost, hodně cestujeme (nemám auto), takže 20- 25km pro něj na Šumavě ve 4 letech nebyl problém problém 😀

@ia. Jak jste vy bojovali?