Prdíky a bolest bříška

raduza123
3. kvě 2016

Maminky jsem bezradná. Malý má 12 dnů a asi ho trápí prdíky ovšem nechápu jakto. Bohužel jsme na UM. Malý kaká i prdí ale vždy na večer a přes noc to začne, jak kdyby chtěl tlačit ale nejde mu to, ale pokakany je nebo jak pije tak si i prdne 🙂 .. Používali jsme kapičky espumisan, fenyklový čajík a dokonce i mastičku pupík, ale pořád nic, už nevím co s ním dělat. Jsem i celkem dost vyčerpaná a unavená naspím jestli jednu hodinu za noc a celou noc a den funguju dál 😒

alboo
3. kvě 2016

Davat co nejvíce na břisko, nechat poradne odrihnout, koupel, polstarek na brisko. Nekdy taky nepomuze nic. A taky zalezi co mate ta um, některý to proste delat vice.

raduza123
autor
3. kvě 2016

používáme hipp combiotik , kakame prdneme si ale to tlačení jak spíra nožičky nechapu proč, když se vykaka i prdne 😒

xvitko13
3. kvě 2016

Taky jsme to měli. Pomohl jen čas 🙂

zlatkavlk
3. kvě 2016

Dcerka taky s prdikama hodne bojovala, nekdy to bylo divoke hlavne vecer, jak pisete. Taky jsme na UM, dostavala taky Hipp, i kdyz trochu pozdeji...Zacinaly jsme na Bio Gaie a rektalni rource, ale prave Hipp ty probiotika uz obsahuje, tak bych to s nimi neprehanela... ale vyborny je Hylak Forte a stoji tretinu co Bio Gaia...Pozdeji jsme davali Espumisan. Jak uz je psano prede mnou, pomaha nechat poradne odrihnout, davat na brisko a kdyz bylo nejhur, rozbalila jsem ji z plinky a cvicily jsme s pokrcenyma nozickama, taky jsem ji davala do klubicka... no a casem se to hodne zlepsilo, jak se zacla vic hybat, cca od toho 4mes, nyní v 7mes prdi jak drak porad, ale doted ji treba prd v noci vzbudi... Navic, vase mimco je malinke, nekde jsem cetla ze trva cca 3 tydny nez si travici trakt zvykne na UM. Tak drzim pesti at je brzy lepe...

raduza123
autor
4. kvě 2016

Už jsem uvažovala nad tím jestli to třeba není mlíčkem, ale dr mi řekla, že pokud kadí neublinkává a není osypaný tak že to mlíčko je v pořádku a sedlo mu to, přes den třeba trochu pochrupkáme, ale večer to začína i přes celou noc třebas. Říkám nožkama hybeme na bříško davame, ale jak se napije tak pak to začne, nevím jak bobkovi pomoct už jinak, nic nam nezabírá :(

iveta93
4. kvě 2016

Pomohlo nám dávat často na bříško (ikdyž se nosila) a nahřátou látkovou plenku na bříško. Čaj jsem dávala a dávám, ale nepřijde mi, že by fungoval až tak dokonale jak by měl. Opravdu pomohlo až to, že se začala trochu pohybovat. Kolem 3. měsíce. Ale přejdou prdíky a začnou zuby. To si nevyberete.

raduza123
autor
4. kvě 2016

@iveta93 na bříško dáváme taky, ale moc mi na bříšku nechce byt a začne plakat, ano nevyberu si když pa začnou zuby, ale maly je unaveny potom je i nepřijemny a ja kdyz nachvili usne si rychle udělám co potřebuji, takže jsem už i trochu vyřízená, přes ten den kdyby to bylo bylo by to lepší než v tu noc 🙂

eva7777
4. kvě 2016

máme syna 8 týdnů, používala jsem kapky espumisan, ty moc nepomáhaly, pak fenyklový čaj pro mě a pro malého a teplou plýnku na bříško, ale nic z toho nebylo ono, nakonec mi kamarádka doporučila BABYCALM - jsou to přírodní kapky, moc nám pomohly, malej prdí ostošest :o)), kapky se ředí kojeneckou vodou a dávají se cca 8x za den 10 kapek před kojením, jedna nevýhoda je, že se musí po měsíci co zbude vyhodit a koupit nové...., cena je cca 130 Kč

raduza123
autor
4. kvě 2016

@eva7777 Já právě nevím když používáme HIPP combiotik jestli mu davat další kapičky , espumisan nezabral a v tom mlíčku je hodně obsaženo co myslím, že maj i ty kapičky

iveta93
4. kvě 2016

@raduza123 My jsme to taky měli v noci. Úplně vás chápu. Bohužel jinou radu nemám. Jen to vydržet. Ikdyž se to zdá nekonečné uteče to rychle.

raduza123
autor
4. kvě 2016

@iveta93 jak dlouho to u vás trvalo přibližně?

iveta93
4. kvě 2016

@raduza123 do těch 3. měsíců, potom začala kopat nohama a pomalu se přetáčet sama tak to bylo lepší

monikagurthova
4. kvě 2016

@raduza123 zkus si ho na noc položit bříškem na sebe pokud se bojis zaduseni doporučuji monitor na plenku. Nam to trochu pomáhá....jinak jeste tepla plinka. A on pije UM z lahve?

mejan
4. kvě 2016

Bohuzel, jak pisou nektere maminky nekdy pomuze jen cas. My jsme vyzkouseli snad vse a nic nezabiralo. A taky malej prdikoval a kakal a stejne se mu neulevilo. Doktorka nam rekla, ze jsme vyzkouseli vsechno a tak pomuze jen cas. U nas to preslo ve 4,5 mesicich ( a zaclo 2 tydny od porodu). Bylo mi malyho hrozne lito.

naomi6
4. kvě 2016

@raduza123 Tak tohle dobře znám a chci tě povzbudit. Přejde to, neboj. Dcerka trpěla na prdíky první 4 měsíce. Řvala prakticky pořád. Celé dny i noci. Zkusili jsme všechno možné, ale nic nepomáhalo. Jediné, co trochu uklidnilo, bylo pevné zavinutí v zavinovačce. Držím palce. 😉

pratensis
4. kvě 2016

U nás velmi podobně jako @mejan, skončilo to začátkem 6. měsíce se zavedením příkrmů (nevím, zda to s těmi příkrmy souviselo, ale časově se to krylo). Cvičili jsme nožičkama, masírovali bříško, vždycky jsem těmito aktivitami s křičícím synem trávila večery, ale nezabíralo nic. Vím, jaká je to bezmoc. Každý večer jsem vyhlížela s obavami, co zas bude. ☹ Nakonec nám od nejhoršího trochu ulevila rektální rourka, kterou jsem ca po dvou měsících začala používat i přesto, že mě někteří varovali, že si na ni dítě může navyknout a ztratit schopnost samovolně uvolňovat větry. U nás se nic takového nestalo, ale opravdu to synovi při největších záchvatech hodně ulevovalo... No a nedávno jsem se bavila s kamarádkou, která mi říkala, že u nich souvisely koliky s používáním Vigantolu. Prý našla zkušenosti maminek na netu, vyzkoušela sama u syna Vigantol vysadit a do 2-3 dní bylo po největších kolikách. Prý existuje alternativa Vigantolu, jmenuje se Swanson, a ta je z hlediska kolik šetrnější (nebo aspoň té kamarádce to fungovalo). Jediný rozdíl je ten, že Vigantol je certifikovaný jako léčivo, zatímco Swanson má jen status potravinového doplňku, ale to je prý jen administrativně-právní záležitost těch certifikátů, jinak by ten Swanson měl být plnohodnotná alternativa. Tyhle informace předávám dál, jak si je pamatuji, sama jsem si k tomu ještě nic dalšího nezjišťovala, ani je neověřovala. Ale čekáme dalšího kloučka a určitě to zavčasu udělám a pak i v případě potřeby vyzkouším. Za zmírnění toho martyria by to určitě stálo... Přeju hodně sil a trpělivosti! I když se to nezdá, opravdu to uteče rychle, jak tu někdo trefně napsal. Akorát když v tom člověk žije, zdá se to nekonečné, protože jsi nevyspalá a zoufalá, že tomu drobečkovi nemůžeš ulevit.

michelette
4. kvě 2016

Zdravim, taky se pripojim. Malá má 4 týdny a každý večer rachot, kroutila se, plakala. Používala jsem na radu mudry espumisan a biogaiu. A pořád žadná změna. Na radu kamarádky jsem změnila mléko z Beby na Hipp a koupila kapky Babycalm a malá prdí jako hrom. Krásně kadí, prdí, spinka. Najednou spokojené mimčo. Takže za mě určitě Babycalm. Jinak vigantol bych nepouživala. Většina dětí mých kamarádek z toho měla koliky. My používame Baby D od Jamieson. Přeji hodně trpělivosti a sil. A fakt zkuste Babycalm, je to zázrak 😊

kaci11
5. kvě 2016

Ahoj nam pomohli kapicky Sab simplex. Taky jsem zkousela vsechno. U dcery zase zabral espumisan. Jinak to chce cas.

zlatkavlk
5. kvě 2016

@raduza123 On ten Baby Calm je smes bylinnych oleju - mata, anyz a nevim co vse jeste, my jsme zkouseli ale nevidela jsem moc zadny efekt... ☹