Průjem u novorozeňátek. Máte zkušenost?

bramburka
16. pro 2007

Holky, jak se pozná, kdy je to nornoš stolice a kdy průjem, malá kaká po každém kojení a ted už 2x měla jen žlutooranžovou (trakže barva OK) vodu - bez kousíčků čehokoliv...nevypadá, že by se teda trápila, krom toho, že prdí - klasika - taky jedla v noci častějc než obvykle.

eatygrenee
5. čer 2009

dá se třeba i složením jídla omezit stolice u mimča?

annag
5. čer 2009

eatygenee - ako som písala, cudzorodými látkami, ktoré sa môžu do Tvojho mliečka dostať z Tvojej stravy sa dá niekedy podráždiť črievko - napr. alergén kravskej bielkoviny. Dojčené bábo má málokedy ozajstnú - infekčnú hnačku. Riedka stolica býva práve preto, že mliečko doslova preletí tráviacim traktom. Aby nepreletelo, potrebuje obsahovať veľa tuku - teda dostať sa k zadnému mliečku - teda dopiť prsník až do dna. 🙂

wild.horses
5. čer 2009

co je najlepsie dat, ked ma 2 mesacne babo hnacku?

nas nekakal 20 hodin a potom mal plnu plienky vodnatej oranzovej stolice s hrudkami mlieka. medzitym prdkal, ale nic z neho neslo. kojim ho, toto sa stalo prvy raz.

dnes uz kakal po dvanastich hodinach menej vodnate.

dala som mu trosku fenikloveho hipp caju a trosku probiotik a kojim ho kazde 2 az 3 hodiny.
teraz sa hra, vyzera v pohode. dufam, ze sa to bude uz len lepsie. 😅

annag
5. čer 2009

wild - žiaden čajík , taká stolica je v poriadku, toto hnačka nie je . Infekciu môže dosť ak mu budeš dávať fľašu. Aj preto deti , ktoré jedia z fľaše mávajú hnačky. Fľaše,cumle sú zdroj infekcií. Podstupuješ zbytočné riziko infekcie črievka, okrem iných negatív, ktoré fľaša a čaj bábetku prinášajú. 🙂

wild.horses
5. čer 2009

ten cajik som mu dala lyzickou, dostal tak maximalne 3, viac nie. aspon som vyskusala, ci lyzicka funguje 🙂 maly je uz v poriadku, stolicu ma uz ako predtym. boli sme kuknut v mojej praci, na vsetkych sa usmieval 😀

verimo
23. zář 2013

Podle toho, co tu čtu, asi nemá můj 1měsíční klučík vyloženě průjem, ale má vodnatou stoličku a hodně častou 5-7x denně, většinou po každém kojení -je plně kojen. Přibírá dobře-přes 500g týdně, ale dnes mudr. udělala výtěry na kontrolu rotavirů a bakterií a nařídila mi bezmléčnou dietu a malému dělat odvary z rýže nebo mrkve a po lžičce přidávat
před kojením. Není v 1.měsíci (právě dnes má měsíc) brzy na odvary? Nemá horečku,ani zvracení,jen ty řídké vodnaté stoličky,ale dobře prospívá.Zlobí ho prdíky nebo křeče v bříšku od narození.Já mám hodně mléka a tak uvažuji, jestli vše
není tím,že se nedostane k tomu zadnímu tučnějšímu mléku....
Holčinky, napište své zkušenosti,jsou nad zlato......

luthien.k
23. zář 2013

@verimo osobně bych odvary nedávala, ale zařadila sobě i jemu probiotika, to mléko bych též vyřadila (vše mléčné).

verimo
23. zář 2013

@luthien.k Díky, také myslím, že to mudr přestřelila, byla jsem v lékárně a lékarnice je téhož názoru,že to není
žádná akutní situace, když mimčo přibývá na váze, nemá teploty ani nezvrací - já jsem tedy vysadila mléčné výrobky a uvidíme, začala jsem dávat probiotické kapky - uvidím, co ukážou odběry stoličky - pak dám vědět. ještě jednou díky za reakci.

luthien.k
23. zář 2013

@verimo probiotika by měla brát hlavně kojící mamina, zdraví jejích střev nejvíc ovlivňuje složení MM a tím i střevní flóru prcka 😉

verimo
23. zář 2013

@luthien.k Jasně, probiotika beru a jím co nejzdravěji, jenže při stále větším omezení už pomalu nevím, co můžu.
Co je to MM?