Školkové dítě má opakovaně střevní chřipku

masajka87
11. bře 2017

Zajímaly by mě vaše zkušenosti. Malej má už po 3.v tomto roce, vychází to na každý týden jednou střevní chřipku. Nastoupil začátkem února, protože v lednu byl hodně nemocný a zotavoval se. Ve čtvrtek to chytl naposledy, v pátek 39teplota a dnes blije nejmladší. Jsem z toho zoufalá , hlavně mi nechce jíst, že má strach že bude zase zvracet. Máte to taky často ve vasich školkách a nebo je něco špatně v té naší? Na odběrech byl, ještě ho čekají další. Pokaždé mám strach ze to chytnu,protože jsem těhotná a čert ví jak by to se mnou zamavalo.

masajka87
autor
12. bře 2017

@sarkar ty ses neuveritelne utocnej člověk. A hlavně se mě PROSIM TE nesnaz pochopit. Bud tak hodná.

sarkar
12. bře 2017

@masajka87 a divíš se? píšeš úplný kraviny, obviňuješ někoho, kdo za nic nemůže, sama si hraješ na obět a ještě se divíš, když tě všichni neplácají po zádech, že jsi pašák? Google je plnej diskuzí na téma střevní chřipka ve školce, ale nebude tam žádná ženská, která by z toho vinila školku. Neboj, nesnažím se tě pochopit, to ani nejde.

masajka87
autor
12. bře 2017

@sarkar za to ty jsi odbornice sama přes hygienu, bacily, kuchařky, ředitelku, školnice, eko pripravky, moje děti, psychoanalýzu ...

sarkar
12. bře 2017

@masajka87 nejsem. Jsem pouze odbornice na selský rozum 😉

masajka87
autor
12. bře 2017

@sarkar no ten tady nestaci. Proto mě ani nemůžeš pochopit, protože na to nemas. A končím s touto diskuzi která mi stejně nic nepřinesla.

j.a.n.i
12. bře 2017

@masajka87 Jasně, všechny jsme natvrdlé a nemůžeme tvé geniální myšlenky pochopit 😀

leikkka
12. bře 2017

@masajka87 co vám měla přinést. Když napíšete příspěvek, tak jak ho napíšete, tak to vždy vede k diskuzní při. maminky vám tu odpovídají, že se střevní chřipkou se dítě ve školce každopádně setká, buď jí onemocní a nebo ne, to záleží na imunitním systému, že tyto nemoce nejsou problémem školky, ale problémem rodičů, které tam dávají nemocné děti. Pokud máte podezření, že jídlo, kterým se děti stravují je nakažené, tak zavolejte hygienu a ta k tomu zaujme už zásadní stanovistko. Nemyslím si, když vaše dítě tam začalo chodit v únoru, zrovna v období, kdy se střevní chřipka vyskytovala v celé republice, tak to svalovat na MŠ a její jídlo je zrovna správné. Proč se nechcete zamyslet, jak to že vaše dítě v lednu nemocné, šlo v únoru do MŠ a onemocnělo střevní chřipkou, že to může být taky důsledkem jeho oslabené imunity. Proč dáváte dítě po střevní chřipce hned zase do školky, když ta nemoc stále tam ještě trvá - je jasné, že je opět oslabené a zase to chytne. TO že to chytlo 3x za 3 týdny není problém MŠ, ale problém vás jako rodičů.
a co se týká mononukleózy - tak to neřádí v MŠ, ale mezi dětmi, které do MŠ chodí, v MŠ tato nemoc nevzniká -přečtětě si více o této nemoci. Mám za sebou 3 měsíce,když žák mé třídy tuto nemoc prodělal. Tuto nemoc mohl chytit kdekoli - rodiče taky nevinili ZŠ....
Příjde mi, že nejste spokojená s MŠ celkově - hledáte na ni chyby a útočíte na ni. Tak si dítě do MŠ nedávejte, když ho chcete mít stále pod kontrolou.
@sarkar neútočí - jen je to zdravě přemýšlející maminka, která to má v hlavě srovnané, a pokud vídí problém u svých dětí, tak se nejdříve zamýšlí sama nad sebou, kde udělala chybu, než jen slepě následovala dnešní trend, útočení na MŠ a dělá vše proto, aby než zaujme takové stanovisko jako vy, měla k tomu podklady apod. a jak ji znám, tak přemýšlí než něco napíše a pokud zde něco napsala ostřeji, tak ji za to fandím, neboť mě někdy přijde, že zde je tu velká obliba zakládat témata, která jasně vedou k tomu, aby když někdo napíše svůj názor jiný než zakladatelka, tak se na něj sesypou a raději diskuzi opustí a ruší si svůj účet.
Co vlastně tedy chcete slyšet? není normální, aby dítě během tří týdnů prodělávalo stejnou nemoc - není to ale vina MŠ, ale vás rodičů, že jste nedokázali ho správně vyléčit, že jste ho posílali do MŠ ještě oslabené. To si jako myslíte, že když do MŠ rodiče dávají děti hned po prvním dni kdy dítě nezvrací a nemá průjem normální? že je úplně zdravé. KDyž to takto udělá každý rodič, tak je jasné, že se této nemoci MŠ nezbaví..... to že váš syn prodělal tuto nemoc vícekrát během tak krátké doby neznamená, že to má z jídla MŠ. Pokud prvopočátek té nemoci byl u všech dětí z jídla, tak už dávno to řeší hygiena....
Nemá to tu cenu rozebírat dál.....
a já jsem na hygienické prostředky - bio nereagovala. Mám na to svůj názor a ten jsem tu nepsala. Jen vím, že MŠ vše přísně hlídá a jsou velmi přísně hlídany a jak vy vůbec můžete vědět, jaké prostředky používají?

masajka87
autor
12. bře 2017

Tak pro zopakování. Pred Vánoci tam střevní chřipka byla. Byl ale doma, protože měl kašel,rýmu, zduřelé uzliny, pak zánět středního ucha od toho krku. Na konci prosince už byl dobrej ale nechala jsem si ho celej leden doma aby se právě zotavil. Nastoupil první týden v únoru, dostal kašel a rýmu znova. Další týden blil ale pouze na 2h a vycházelo to na středu, takže do konce týdne byl doma, nastoupil a za 11dni blil znova. To bylo pondělí a prázdniny, takže byl celý týden doma a navíc, špatně mu bylo pouze 3h. Ted ve čtvrtek blil opět po 11dnech a má to horší průběh i s teplotou. Navíc to tentokrát chytl i mladší. Před tím ne. Samozřejmě než někoho obvinim tak patram i s dr co za tím může být. O těch prázdninách to mělo víc děcek. V ten ct mi učitelka rekla že bliji i jiné deti ve třídách. Doma si ho každopádně zase nechám měsíc a nejspíš bude dostávat laktobacily a nebo jiný preparát od kravicek. Je to nějaká novinka , nemůžu si vzpomenout jak se to teď jmenuje. Ty přípravky používají. Říkala to ředitelka a je to i na nástěnce. A nemám důvod ho tam posílat hned co mu zmizí příznaky. Jsem doma s mladším a nespěchám. Ale učitelka mi řekla že dítě odmítnout nemůžou když ho tam matka dovede. Ale pokud má teplotu a zvrací, volají rodiče ať si pro ně přijdou. Ale to už jsou v kolektivu. Nevím jestli za to může to jídlo, napadlo mě to když se to šíří i o prázdninách, že by se to v tom třeba zaparilo než to dají na talíř. Stávalo se to v domově důchodců kde to chystali dopředu a pak z toho lidi měli katar.

leikkka
12. bře 2017

@masajka87
to je už jiný přístup, jinak napsané informace a jinak hodnoceno.
Je taky možné, že malý se s tou nemocí pral, pokud mu bylo zle jen takto vždy chvíli, tak se s tím snažil imunitní systém poprat sám, podařilo se tělo nějak dát zase do kupy, ale virus v něm zůstal, až to teď holt už neunesl a rozjelo se to ve velkém. Každopádně je důležité, aby vše lékařka i tak hodnotila, vyšetřila, aby se něco nezanedbalo.
U nás to naštěstí propuklo 2x za sebou a pak už to bylo oki
Stále ale problém je i v ostatních dětech a jejich rodičích, že děti do školky dávají už s prvními příznaky, a pak je to stále koloběh, mezi dětmi se takovéto nemoce šíří velmi rychle.
Já dělám v tomto případě to, že si vždy po nějaké nemoci zavolám do školky, jaký je stav dětí, abych měla jistotu, že mé dítě zvládne když tak to tam ustát.
Podpořte mu imunitní systém - laktobacily jsou fajn, rozhodně po této nemoci jsou na svém místě, kefír apod. též.
A co se týká jídla - odkud jim jídlo vozí - ze ZŠ, MŠ nemá svoji jídelnu? Co vím, tak jakmile to dorazí do MŠ musí se to hned dětem dát, takže si myslím, že zde by problém nastat neměl.
Každopádně hodně sil s boji s touto nemocí, ať je vašemu dítěti co nejdříve dobře.

masajka87
autor
12. bře 2017

@leikkka tak psala jsi mi slušně a já ti slušně odpověděla. Asi jsem ten úvod psala moc ve skratce ale i tak jsem to tu od určité osoby nepobrala. Nezna všechny souvislosti a ani se na ně nezeptá.

No to jídlo dováží ze ZŠ a vydávají před 12h ale pokud jim to dovezou už v 10 tak je to problém. Ale to nevím kdy to vozí. Musela bych se zeptat.

Jinak díky. Dnes už mu je lip, sice je ještě zelený jak sedma a nechce jíst ale vidím na něm zlepšení. Ještě ho čeká odběr stolice až bude tuhá. Dr brala stěr z konečníku když to bylo akutní, základní krevní odběry, taky měla podezření na lepek a pak na nějaký parazity. Takže ať ho pořádně prošetří tak se uvidí. Samotnou me to zajímá co mi řekne. Je jí ale taky zvláštní že by se to tak vracelo. A když vidíš jak to dítě trpí, tak už hledáš příčiny úplně všude.

anlek
12. bře 2017

@masajka87 U jídla jsou hodně tvrdé předpisy a věř tomu, že nikdo si je netroufne porušit. Školky jsou pravidelně kontrolované hzgienou, zda dodržují všechny pravidla. Navíc jídlo v hromadném stravování se schovává, právě pro případ, že by bylo podezření, že bylo kontaminováno.
Blicí virózy bych spíš přičítala tomu, že pokud nějaké dítě mělo tak lehký průběh jako tvé dítě, tak ho rodiče druhý den klidně dají do školky, a ono je při tom infekční. :/ A popravdě nevěřím, že ikdyby celou školku vzali savem, tak se toho zbaví, přenáší se to vzduchem, pokud je infekční člověk přítomen. Takže pokud máš možnost a tak moc tě to štve, tak si dítko nech doma. Nebo holt se skřípěním zubů očekávej, zda si vybuduje imunitu na blitíčko. :(

hojda
12. bře 2017

U nás se to tu motá od října mezi školkou a školou (kamarádka už to měli 2x), naše děti teprve až teď v únoru, ale trvalo to týden, dát jim zažívání jakžtakž do pořádku.

leikkka
12. bře 2017

@masajka87 určitě to bylo hodně ve zkratce, s tím jídlem to tak je, i v bývalé MŠ to tak bylo, během 11 hodiny šlo jídlo ze ZŠ do MŠ, ale u nás se obědvalo kolem 11:30 hod., každopádně, kdyby byl problém v jídle, tak to hygiena zjistí.
Uvidíte, jak dopadnou všechny výsledky, u nás nakonec všechny testy dopadly dobře a malý se z toho dostal, jen to trvalo trochu déle. Běžné to není, že by se to dětem vracelo, ale výjimky taky jsou, těžko můžeme vidět do dětského tělíčka a opravdu střeva když onemocní, tak je to pak náročné je dát zase dokupy, stačí málo a může to být pryč.
Dodržte hlavně přísně dietu - ta se vyplatí, ať střeva se uzdravují, ať hodně pije - slazené čaje - ne hořké, to je chyba a nasaďte laktobacily už teď, zvyšte dávku a pak postupně ubírejte 🙂 nechte ho doma ještě déle, ať získá imunitu a bude už lépe. Ono je to s těmi dětskými nemocemi vždy složité 🙂 Hlavně doma vše dezinfikuj, per oblečení a i povlečení, naše rodina to chytla v intervalech velmi rychle, tomu jsme ani zabránit nemohli 🙂Brzké uzdravení 🙂

masajka87
autor
13. bře 2017

@leikkka jj bude doma a léčit se. Těžko mu ale vysvětluju že nemůže mastné a smažené jídlo. Mladšímu dnes ráno naskakaly nějaky fleky v podpaží a má ještě 37,2. No a psala mi kamarádka , její syn chodí do stejné třídy s mojim a že už taky blil včera dopoledne a hned teplota 39,5

leikkka
13. bře 2017

@masajka87 toho je mi líto, ale bude to muset ještě delší dobu vydržet, my jsme se odhodlali až po hodně dlouhé době 🙂 mastné jídlo se nevyplatí, nemos se ráda vrátí. Co se týká fleků těžko říct, pak to v té školce se stále drží, a je na zvážení, jestli neupozornit paní ředitelku, že tato nemoc se tam stále točí dokola, aby raději na týden třeba MŠ zavřela..... pokud vám ale za to ještě takovéto kroky stojí, když už ho tam dát nechcete.

masajka87
autor
13. bře 2017

@leikkka byly jsme na koznim. Oba mají svrab. Řešit to rozhodně budu ... Si říkám kam ty decka vůbec posílám. Jinak nic jíst nechtějí ani jeden , zatím jen pijou.

leikkka
13. bře 2017

@masajka87 pane jo, tak to je síla ..... tak to pak určitě řešte..... dejte když tak vědět, jak jste v MŠ dopadla, zajímala by měl jejich reakce....

leikkka
13. bře 2017

@masajka87 tak to vás čeká doma pořádné rodeo ☹ ať se to hlavně zadaří zaléčit.

masajka87
autor
13. bře 2017

@leikkka no tak namazala jsem je, všechno vyprala, díky bohu za sušičku a ráno se vykoupou. Taky jsem uklízela , naštěstí máme všude lina a plovoucí a sprejem jsem vzala jen sedačky .. ale udělalo se mi dost špatně. Jednu chvíli jsem myslela že sebou svihnu. Decka porad polehavaji. Nechtějí jíst. Starší že chce rohlík se šunkou a když mě teda přemluvil tak si nakonec jen 3x kousl @ šel spát. A to chtěl ven na kolo..Nechápe že nemá sílu. Totok je nějakej hnusnej bacil.

j.a.n.i
13. bře 2017

@masajka87 No, mě by jen zajímalo, co má svrab společného s blitím a horečkami... a pak by mě zajímalo, jak to hodláš řešit jinak, než nahlášením, že ho mají tvoje děti, protože promiň, tohle fakt z jídla není, tedy házet odpovědnost na školku je dost mimo. Ano, netvrdím, že to tam nemohl chytnout, ale pokud ano, tak jen protože to tam někdo další přinesl a stejně tak to mohl tvůj chytit někde jinde a do školky přinést on.

masajka87
autor
17. bře 2017

@leikkka tak jsem skončila včera v nemocnici na kapackach. 3dny jsem zvracela, prujmovala, teplota byla taky, tak jsem volala obvodakovi ať mi napiš kapacky domu a ten hned volal sanitku a odvezli mě do nemocnice pro riziko selhání ledvin u plodu a následném potratu. Nalili do mě hromadu kapacek a léků a snad by mě dnes mohli poslat už domu. Ale včera jsem ještě měla teplotu tak uvidíme.

rubika
17. bře 2017

Davam deti do skolky ctvrtym rokem a nikdy mi strevni chripku nedonesli a to se tam cas od casu vyskytuje. Az letos. Radila tam cely prosinec i leden a nektere deti ji chytly opakovane. Prosli jsme si tim vsichni ja manzel i vsecky tri deti. I personal v mš to skolilo. Dodrzovala jsem maximalne hygienu a desinfekci doma protoze jsem byla v patem mesici a nepomohlo. Rozhodne me ani nenapadlo ze by byla na vine skolka. Protoze ji meli i deti co nemaji se skolkou nic spolecneho, dospeli. Ve zakladni skole to skolilo take hodne lidi...
Co vim tak v okolnich mestech a vesnicich to bylo podobne...
Rekla bych ze na vine jsou nezodpovedni dospeli...
Do skolky privedla pani ctyrletou holcicku ktera si hned lehla na lavicku. Tak se ptam "Nikolko tobe se chce jeste spinkat?" a maminka odpovi. Ne ona rano zvracela ale uz je to dobre....
Takze asi tak.

baris
17. bře 2017

@masajka87 to je mi líto, že jsi nakonec skončila v nemocnici. Ale rovněž si nemyslím, že je to vina školky. Spíše bych to viděla na nějaké nezodpovědné rodiče, kteří neustále posílají své nemocné dito (a očividně i se svrabem) do školky. Co si budeme nalhávat - když malé dítě kýchne - tak ze zásady do "prostoru" a ne do ruky, soply se utírají do rukávu, pak tě obejme, chytne při hře za ruku ....

A pokud mají tvé děti sníženou imunitu - tak to nekonečný kolotoč. Já to znám - holky - než ve školce byly častěji doma. Ve škole se to zlepšilo - přece jenom už starší děti ví k čemu slouží kapesník 🙂

leikkka
17. bře 2017

@masajka87 tak to mě mrzí, díky za zprávičku, doufám, že už bude vše lépe a pustí Vás brzo domů. holt tato chřipka řádila ve velkém v celé republice a vždy to chyli všichni členové rodiny. Te´d už bude lépe. Hodně sil a zdraví 🙂