Srostlá pipina u roční holčičky. Máte zkušenost?

15. lis 2021

Prosím vás, máte s tím některá zkušenosti?
Moje roční dcera má srostlou pipinu. Tedy dírku má normální, ale malý pysk má srostlý s velkým.
Hrozně si to vyčítám, vždy jsem dbala na dostatečnou hygienu, pipinu jsem čistila poctivě vždy po koupání, ale teď poslední 2 měsíce koupal tatínek (byla jsem po operaci a sotva stála na nohou) a ten to nedělal. A teď po dvou měsících koukám a toto 😭
Zítra jdu k pediatře, ale stejně by mě zajímaly vaše zkušenosti. Jak to probíhalo? Při představě, že to budou broučkovi násilím trhat je mi na vybulení. Jenom sedím a brečím co jsem jí způsobila 😓

marcicek84
15. lis 2021

A to nejde olejickem a vatickou opatrne rozrusit po koupani? Zkusila bych...

zuzaaaaa
15. lis 2021

ahoj, nám se to stalo, byly jsme na dětské gyndě na bulovce. Bylo to rychlý. Nic si nevyčítej, některá děvčátka nato trpěj. Já jsem se tomu snažila předcházet, páč jsem věděla, že se to děje a stejně se to stalo ☹

kafr
15. lis 2021

Ještě to nevzdávej. Odličovací tampon, olej a stírat pysky jakoby od sebe. Třeba to ještě půjde.

marketa11112
15. lis 2021

Ted už to nech na pediatricce. Zrejme pouzije vatovou tyčinku a olejicek. Pripadne ,kdyz to bude vic, posle te na detskou gynekologii. Nejste prvni a ani posledni. Neboj, bude to dobre.

jjasmina
15. lis 2021

My s tím byli na dětské gynde, zase tak hrozný to nebylo , rozdelila to. olejicek ani dr nedoporučila, teď už to nechte na dr, roztahuju preventivně denně

zmrzlinka
15. lis 2021

řešila bych to na dětské gynekologii

autor
15. lis 2021

@marcicek84 nejde 😔

autor
15. lis 2021

@zuzaaaaa moc děkuju. Snad to bude taky rychlovka.

autor
15. lis 2021

@marketa11112 děkuju moc. Snad to půjde rozrušit rychle a bezbolestně.

autor
15. lis 2021

@jjasmina snad to půjde rychle a bez trápení. Ona je takový asociál. U dr pláče sotva vejdeme do dveří a při představě jak bude vyvádět je mi fakt zle. Děkuji.

jjasmina
16. lis 2021

I malá plakala, ale bohužel no, byla to vcelku rychlovka

veroniquecz
16. lis 2021

Pokud jsou srostle jen male a velké pysky k sobě (na stejne straně) tak se to vesměs nijak neřeší. Průšvih by byl kdyby byly srostle přes vchod.

soninkas
16. lis 2021

taky jsem s dcerou zažila. Na dětské gynde mi řekli,že to není tak,že bych jí nedostatečně pečovat o pipinu, ale,že některé holčičky k tomu maj sklony.Ze musíme každý den mazat mastickou,aby se to znovu neslepilo. Že se to srovná kolem 5-6roku ,až se ji začnou tvořit ženské pohlavní hormony. Takže si nic nevycitej. Je prý lepší na mytí nepoužívat parfemovane ubrousky.Vykon je rychlý,nijak moji malou nebolel.