Syn má zploštělou hlavičku z toho, jak leží

nikitka2323
7. říj 2018

Mile maminky prcek 4m ma zplostelou hlavicku snazim se podkladat ale stejne on se uvelebi podle sveho. At dam cokokiv pod hlavicku vzdy to skonci někde jinde. Zacala jsem vse delat naopak tak aby otacel hlavicku na tu stranu na kterou ma ale největší starost mi to dela pres noc protoze to neovlivnim a tak jsem se chtela zeptat na vas nazor na takove ty polstarky s vyrezem (vypada to jako kruh). Cetla jsem ze jsou dobre proti zplostovani hlavicky ale nevim jestli to muze pomoct jako reseni tohodle problému. Tak dekuji za rady a tipy

lv
7. říj 2018

Nepomůže, pokud to ma moc, kranio modelacni orteza, pres neurologa

1lenuska1
7. říj 2018

@nikitka2323 Nedavno nase tema. Je divne, ze nic nerekl pediatr... doporucuju objednat na neurologii, prip. rehabilitaci - ale k lekari, nikoli jen fyzio. (Tam vas pravdepodobne odesle stejne ten neurolog). Do 6 mesicu se na tom da pracovat prave rehabilitaci. Pak uz prichazi na radu ta helmicka. Mozna neurolog rekne, ze je to jen malinko a srovna se to samo, ale v kazdem pripade necekejte, at zbytecne neztracite cas 🙂 Hodne stesti!

alassel
7. říj 2018

Obe moje deti mely perovy polstarek a hlavicky maji krasne kulate

veronikaveronikaveronika
7. říj 2018

Záleží asi jak moc. Dcera to měla taky a dost ..tchyně mi pořád říkala, že je to špatně. Otáčela jsem postýlku aby koukala na druhou stranu. Dávala jsem plyšáky na druhou stranu. Trochu to pomohlo. Doktorka mi řekla, že se to srovná samo a ano srovnalo. 🙂 Záleží asi na tobě a na radách doktorky😉🙂

mlynkova85
7. říj 2018

Polštářek mám, ale ten už Vám teď ve 4mesicich bude k nicemu. Dceři je teď 5mesicu a od těch 4 z něj začala stejně utíkat. Nám pomohla rehabilitace (cvičení dle Bobatha). Ale máme to přes neurologii. Hlavičku měla teda jen lehce tak se to rychlé srovnalo.

evee24
7. říj 2018

Pokud se toci jen na jednu stranu asi bude potřeba cvičení. Cvičili sme bobatha. Byla jen na jednu stranu a krasne se pak zpravila hlavička. Polstarek už nepomůže. A točit hlavičku ve spánku.

vanea
7. říj 2018

@nikitka2323 může to pomoct v momentě, kdy nemá zploštělou hlavičku tak, že to jde na první pohled vidět.. tj třeba se jen víc točí na jednu stranu (lehce)..ale pokud už ten problém má výraznější, tak se to řeší s neurologem, to by ti měla poradit doktorka🙂

nikitka2323
autor
7. říj 2018

Prave ze doktorka mi rekla ze mam jen podkladat tak doufam ze to nedojde do toho stadia aby pak prcek musel mit tu helmu ☹

vanea
8. říj 2018

@nikitka2323 tak držím palec, ať se to spraví🙂 malý má ten polštářek od narození a s hlavičkou nikdy problém neměl, ale to je těžko říct, jestli je to tím...jednu dobu jsem ho taky lákala na druhou stranu a srovnal se asi do týdne, uvidíš no

cuuza
8. říj 2018

Pokud je to jen trochu, tak se to s růstem srovná. Malemu je teď rok a hlavičku má krasnou. Většinou je to spojené s preferencí jedné strany ( většinou upřednostňuje jednu ruku, na brisko se točí přes jednu stranu) a potom je vhodná rehabilitace.

anakolut
8. říj 2018

Chodit na rehabilitaci a cvičit Vojtovku.

verrys
8. říj 2018

My meli takovy ten panda polstarek, ale maly si tu hlavicku stejne vzdycky hodil jak potreboval, za nas to byly vyhozele penize. Take jsem ho porad necim zapirala, aby lezel i na prave strane, nejenom na leve, kterou preferoval...a vse k nicemu, vzdycky s sebou mrskal tak dlouho, az ji pretocil zas na levo. Vysledkem je, ze ma slehlou hlavicku ☹ vsichni vcetne doktorky me ujistovali, ze se to srovna az zacne vic byt na brisku, sedet...a ono prd. Ted lituji, ze jsem mu nezaridila takovou tu helmicku na srovnani hlavy.

alcar
8. říj 2018

Hlavne ne zadnou vojtovku! Je to zbytecne trapeni maminky i ditete. Pokud nema dite jiny problem, tak predilekce hlavy neni nic zavazneho a bezne jde napravit Bobathem nebo spravnym handlingem (nepokladat rovnou zady, ale na bok a pak teprve pretocit na zada atd. Na youtube je hodne videi). A davat hodne na brisko, at pase koniky a posiluje.

blanciii
8. říj 2018

@verrys mám stejnou zkušenost, jen jsem tedy neměla ten polštářek, vůbec žádná rada nezabírala, hlavička se už nesrovnala. Lituji, že mi tenkrát nikdo neřekl o helmičce. Mladýmu už je 7let. I jsem s ním cvičila vojtovku. Je tedy do teď šíleně tvrdohlavý a donutit ho k něčemu, co nechce, je problém. Dcera spinkala od narození na břiše, polohu na zádech nenáviděla a hlavu má ukázkovou.