Vermox - roupy. Poradíte, prosím?

coolca
6. pro 2023

Dobrý večer, jdu si pro zkušenosti ostatních. Dítě má roupy, včera ráno podána tableta vermoxu, po více jak 24 hodinách z nej vychází stále živý červi. Mám se znepokojovat? Dávkování podle letáku,ale bohužel jsem se dočetla i o vyšším dávkování. Úplně jsem nepochopila mechanismus ucinku léků, jen že nezabije vajíčka proto se musí dávka po nějaké době opakovat. Ale jde mi o to, jak dlouho živí červi můžou ještě vycházet bez nutnosti třeba zvýšit dávku...diky

martt
6. pro 2023

@coolca Syn když měl roupy ,tak na radu dr jsme dávali 3 dny 1 tabletu. Po těch cca 3 dnech už červi vidět ve stolici nebyli.

sorboni30
6. pro 2023

@coolca dětem se dává jedná tableta po tři dny, víc ne. Po 14 dnech se podává další tableta na přeléčení. Ano než to zabere děje se to. V klidu. Vše bude dobre

coolca
autor
6. pro 2023

@sorboni30 dle pribalaku je to prave 1 tableta, druhá za 14 dní, třetí za dalších 14 dní. Tak to napsala i doktorka.

xnikax1
6. pro 2023

@coolca Takhle jsme to měli psaný taky a zabralo to. Už při první stolici nic živého nebylo. Ale my jsme to zachytili hned v počátku.

sorboni30
6. pro 2023

@coolca nám to taky psala doktorka a v létě měli kluci (8 a půl let a dcera rok a půl) roupy, chytli od malé.. a kluci dostali jednu tabletu a malá půlku. A za 14 dní jsem dávala na přeléčení.. ale na netu je normálně po tři dny jedná tableta.. přesně jak psala výše koment Martt. Záleží jak staré dítě asi máš?

sorboni30
6. pro 2023
jannym
6. pro 2023

1 tableta pak 14 dni pauza a zopakovat, rozpis pro 3-5 lete ditko od nasi dr., cca 3 dny po podani prvni tablety by mel byt mimo kolektiv protoze cervy odchazeji se stolici, mezi davkami je treba zavest rezimova opatreni, ostrihat nehtiky na kratko, omezit sladke, dr jeste doporucovala syrovou mrkev, dynova seminka a cesnek to pry ve strevech vytvari pro ty potvory prostredi, ktere jim znesnadnuje nove uchyceni, jinak zvysena hygiena cele rodiny a hracek…

coolca
autor
6. pro 2023

@jannym má tři roky, takže to je stejné. No uvidím zítra..rezimova opatření samozřejmě zavedena.

sorboni30
6. pro 2023

@coolca tak malému diteti bych dala jen jednu tabletu a za 14 dní znova. Víc ne.. 🙏

coolca
autor
6. pro 2023

@xnikax1 tak my skoro taky. V noci jsme to zjistili, ráno už měl tabletu v sobě. Tak snad zítra to bude lepší.

coolca
autor
6. pro 2023

@sorboni30 já to tak udělám. Ale zarazilo mě to různé dávkování.

kocvarovas
6. pro 2023

@coolca my dávali 1 tabletu za 14 dní druhou a za dalších 14 dní třetí. Taky jsem se těch živých děsila, ale někde jsem se dočetla, že je ty tablety nezabíjí, ale že ztrácí schopnost držet se střeva, takže odchází se stolicí.. Určitě bych dávku nenavyšovala a vyčkala..

22hanah
6. pro 2023

@kocvarovas ty živé to zabije, ale vajíčka, co nakladla samice už ne, proto se dává za 14 dní další tableta a ještě jedna, aby to vyzabíjelo ty další nově vylíhnuté, nejdůležitější je, aby si dítě pořádně mylo ruce a nedávalo prsty do pusy a nekousalo nehty.

sorboni30
7. pro 2023

@coolca mě právě taky když jsem se šla kouknout na google 😁Několik let jsem měla zafixovanou jednu tabletu

coolca
autor
7. pro 2023

@sorboni30 Google je zlo v tomto.

orchidis
8. pro 2023

@coolca Děti to dotáhnou ze skautského tábora. Dycinky 🙂. Jedna tableta, vše přeprat na 90, ostříhat nehty. Probiotika, česnek, zelí. A za 14 dní druhá tableta a měl by být pokoj. A žádný sladký!!! Nám to takto funguje. Běžnej dětskej parazit, tak klid a sílu 🙂

coolca
autor
8. pro 2023

@orchidis já to taky tak beru, všechna opatření zavedena. Jen mě zarazilo, že to furt žije, i dnes🤷‍♀️

fatal_error
12. pro 2023

U nas jsme dostali vsichni davkovani 1 tableta, za 14 dnu druha tableta. Cela domacnost. Zivi cervi vychazeli z kluku jeste tak 2 dny po podani te prvni tablety a to byl teda masakr, kolik jich bylo, ja cervy nesnasim, takze jsem malem zesilela. Po 14 dnech, kdyz jsme si vsichni vzali 2. tabletu, uz nic nevychazelo z nikoho. Takze asi zabrala uz prvni, nevim. 🤷‍♀️

coolca
autor
12. pro 2023

@fatal_error u nás už taky nevychází 🙏. Dávkování budeme mít stejné.