Vitamíny D3 od Terezia. Máte zkušenost?

hellokatty
12. lis 2021

Ahoj
Dcerka má 6 týdnů a asi už od porodu máme šílené bolesti bříška. Zkusili jsme espumisan, babycalm, biogaiu, protože měla i rýmu a s tím ještě větší bolesti bříška kvůli zpolykanym hlenům, tak jsme přidali i hylak forte pro napravu střevní rovnováhy.. Vždycky jsme měla pocit, že se to zlepšilo, ale po chvilce to šlo zase z kopce. Malá má oranžové průjmy, které kolikrát ani nemůže vytlačit. :( Jsem už zoufalá. Uzivali jsme vigantol, který jsme asi před 3 tydny vymenili za Terezii, protože nam přišlo, že od začátku braní vigantolu to začalo být horší.. S terezii to bylo chvilku lepší, ale pak se to opět zhorsovalo a já to prisuzovala rýmě. Jenze rýma je na ústupu a bolení bříška spíš horší. Předtím jsem o Terezii slyšela samé chvály, ale dnes se ke mě dostala už 2. Špatná zkušenost, že miminku dělala stejně špatně, a tak museli vyměnit za D od Jamieson. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s Terezii. Může být zdrojem problémů opět déčko?

barmil
12. lis 2021

@hellokatty synovi vadil Vigantol i Terezie, ted má Jamienson a vse ok

izzylka
12. lis 2021

Mě teda hlavně přijde, že jste toho za tak krátkou dobu zkusili docela dost. Miminkům se to zažívací ústrojí furt vyvýjí, tak bych to moc nestřídala a zkusila vždy u něčeho chvilku zůstat 🤷🏻‍♀️ spousta dětí na bolení prostě trpí ☺ jestli kojíš, může to být tvojí stravou, jestli je na um, může to být špatným mlékem🤷🏻‍♀️ my používali Terezii před 5 lety a byla ok, jak je na tom teď netuším 😅

hellokatty
autor
12. lis 2021

@izzylka samozřejmě se snažím to nějak nekombinovat. Biogaiu bereme furt, k tomu jsme dávali espumisan a samozřejmě to D. Pak nám doktorka doporucila babycalm, tak jsme ho vyměnili za espumisan, který už nedáváme. Je mi jasné že vždy musím počkat minimálně týden se sledováním reakce. Hylak jsme dávali jen týden kvůli té rýmě podle rady. Plně kojím. V podezření jsem měla alergii na kravskou bílkovinu, ale to se pak vyloučilo. Jinak si stále dávám pozor co jím. Už jsem ze zoufalosti začala dělat i maso na vodě a nekořením... Žádné změny. 🤷‍♀️😩

tahejhula
12. lis 2021

@hellokatty zkusila jsi na chvíli všechno vysadit? Prostě třeba deset dní nedávat nic.

izzylka
12. lis 2021

@hellokatty u nás třeba ten baby calm vše zhoršoval 🙈 dávala jsem synovi 8-10 kapek espumisanu před každým jídlem až asi do 4 měsíců 🤣 jak jsem jednou vynechala tak to pak bylo zase horší...naštěstí není návykový a ani žádnou neplechu neudělal. A bohužel u nás jeden čas byla dobrá kámoška i rektální rourka....používali jsme ji fakt často....ale pomáhalo to, no 🤷🏻‍♀️ je to prostě období, co se musí nějak přetrpět a pak začne být lépe....a pak zase hůře, protože začnou růst zoubky 🤣 a tak se ty období budou furt střídat 🤣

hellokatty
autor
12. lis 2021

@tahejhula to už mě napadlo taky. Myslíš ale, že vysadit i tu biogaiu probiotika? Slyšela jaem že u nich to může trvat než to vůbec napraví tu rovnováhu, tak abych to tim ještě nepohnojila. Případně mohla by samotná biogaia dělat problém? Už mi parkrat přišlo, že velký histerak byl bezprostředně po podání prave biogaii. Ale to taky může být náhoda a nebo už jsem paranoidní 🤦‍♀️.. No a to Déčko samozřejmě dávat musím, ač bych ho nejradši nedávala vůbec

hellokatty
autor
12. lis 2021

@izzylka je mi to jasný.. Ja jen doufám, že ty problémy mají nějaké řešení a že na něj přijdu dřív, než začnou třeba ty zuby 😏

tahejhula
12. lis 2021

@hellokatty přestat dávat na chvíli všechno, včetně vitamínu D.

hellokatty
autor
12. lis 2021

@tahejhula dejme tomu, že to bude ok. Co pak? Nejsem ten odvážný typ, který by Déčko nedával. Podle mě je fakt důležité a nelajznu si to, že pak do budoucna bude mít třeba nějaké problemy jen kvuki tomu, že jsem ho nedávala 🤷‍♀️

tahejhula
12. lis 2021

@hellokatty píšu nedávat třeba deset dní, nikoli na stálo. Pokud by to přešlo, vrátit nejdřív to nejnutnější, což je onen vitamin D. Sledovat, co to dělá.

izzylka
12. lis 2021

@hellokatty zkus vysadit tu biogaiu....když se tak zamyslim, tak mám pocit, že jsem ji tenkrát vysadila asi po měsíci a vše se trochu zlepšilo...myslím, že jsem tenkrát i s někým řešila, jestli nemůže někomu spíš vadit než pomáhat 🤔 sice už si nepamatuju odpověď na to...ale po vysazení babycalmu a biogai to bylo vše fakt lepší 🤔

hellokatty
autor
12. lis 2021

@izzylka já jako měla podezření i na to no, ale přišlo mi to jako blbost, vzhledem k tomu, že probiotika tak jako obecně podle mě problém nedělají, maximálně nedělají nic a hlavně biogaia je v probiotikach top 1.. Ale už bych se nedivila ničemu. Zkusím to vysadit a uvidíme. To jsou hrozný spekulace 🙄

izzylka
12. lis 2021

@hellokatty jako u nás je to už fakt dlouho, ale když nad tím tak přemýšlím a vzpomínám, tak biogaia nám fakt problémy dělat mohla....taky jsem myslela, že je moje dítě snad jediné na světě, komu by to vadilo 😅 jako zkus a uvidíš, nasadit to pak můžeš vždy zpět 😅

miriam1989
12. lis 2021

@hellokatty ahoj ještě mě napadlo máš tu biogaiu bez Dčka? (ale předpokládám, že asi jo) jinak jsme na tom podobně, též máme doma vše zmíněné. Akorát že nedávám zvlášť Dčko jelikož jsem koupila biogaiu s ním. Jinak potom co jsme začali dávat babycalm, tak se to výrazně zlepšilo. Samozřejmě ještě pořád jsou dny kdy jí to chytne, ale už to není aspoň denně. A espumissan dávám, až v případě problémů. (jen 5kapek-zatim jsme dali jen 2x) Koupila jsem ještě krém "pupík" a před každým kojením masíruju břicho a cvičíme, aby jsme rozhejbali pořádně střeva. Sice mi u toho řve jak zjednaná, protože má hlad, ale radši tenhle řev, než ten pak od bolesti. 😓 Perem se ještě následně s průjmama, jelikož po narození dostala nálož ATB, no dneska přišli výsledky a má nějaké citrobakterie do tohoto, takže chápu tvé zoufalství. Jooo a nahřívací polštářek, též jí dělá dobře.

hellokatty
autor
12. lis 2021

@miriam1989 máme Déčko zvlášť no. Ani jsem nevedela, že existuje neco dohromady. To už bych se možná taky bála dávat. Polštářek máme objednaný a furt ne a ne dorazit. Každopádně stolici měla řídkou, ale barva byla v pořádku a dnes už ji měla i zelenou 😔.. Ja furt doufám, že za to může to Déčko a že se to spraví.. Doktorka ji už dělala kultivaci na bakterie, potom podruhé znova extra na viry a všechno negativní.. Já ale mám taky problémy se zažíváním a celkově s břichem.. Nevim, jestli je to z tech stresů, nedostatku spanku a tak celkově změn po porodu 🤷‍♀️... A to se opravdu snažím stravovat normálně 😏

elesse
12. lis 2021

U nas terezie v pohode, vigantol jsem vzhledem k nazorum nezkousela. Na bolesti briska doporuceny pediatrem Balonix a taky fungoval v poradku