Vši ve školce. Jak se jim vyhnout?

nikoulinka
16. čer 2022

Ahoj holky 🙋
Objevily se nám ve školce vši. Je to sice ve vedlejší třídě, ale dnes nám učitelka řekla, že to bohužel nepodchytili, a už tak "odpadly" 4 holčičky. Všichni totiž byli dva dny zpět na společném výletě.

Prosím, je nějaká prevence? Případně nějaká rada, jak se jim vyhnout? Chodí mi tam oba prcci, a nerada bych, aby to donesli domu 😅

odula
16. čer 2022

@nikoulinka hrozně se nám osvedcil jako prevence tea tree olej. Trochu nakapat na ruce a potrit vlásky. Nikdy se nás pak už vsi nechytly ;)
A prohlížet . At to případně podchytite vcas

nikoulinka
autor
16. čer 2022

@odula prohlížet teď budu jak splasena 😅 a za tip na Tea tree olej děkuji, hned ráno pro něj skočím do lékárny 🙂

anetka1701
16. čer 2022

Tea tree je fajn. Koupit vsivacek (hrebinek) a kontrolovat s tím... vsi se pak poznají nejlíp podle pokousaneho krku - i když je tam jedna mrcha, na krku je to vidět. Prostřední pritahla letos vsi DESETKRÁT že školy... Po všech olejickach, kurach, samponech a zabalech jsem přišla na to, že nejlepší je žehlička na vlasy... jak je info "vyskytli se vši", vyzehlim celou rodinu preventivně a je klid... mám 3 dcery a všechny dlouhý vlasy... peklo...

nika89
16. čer 2022

@nikoulinka nám se také osvědčil tea tree olejíček. Dcera měla ve školce vlasy až pod zadek, měli tam vši několikrát. Pokaždé jsme ráno mázli trochu za ouška a nikdy se jí nechytili....

nikoulinka
autor
16. čer 2022

@anetka1701 10x? Ty vogo, to je masakr teda... Bych vsi pak už viděla i tam, kde nejsou 😅

Ja osobně používám retro krepovacku na vlasy, ta pálí taky dost 😅 takže pro sichr budu teď dělat i malé 😅 a s tím krkem díky za tip, budu hlídat 🙂

anetka1701
16. čer 2022

@nikoulinka já už metala atomový hriby... Naposledy před týdnem... Dřív jsem poctivě prala, deratizovala celou domácnost, hračky, peřiny... vždycky práce na víkend... Ty olejicky a pak myti hlavy, děti nešťastný a taky třeba na tři hodiny prace... Teď jen zehlim a fakt to stačí... A vlasy projíždíme denně při česání, kontroluji i ten krk... Někdy v lednu jsem reálné uvažovala že všechny tři ostriham na krátko... Je to strašný, ale když vím jak na ně, zvykla jsem si..

nikoulinka
autor
16. čer 2022

@anetka1701 budu zkoušet, a modlit se, že se nám to vyhne 😅💪

slunickovao
17. čer 2022

Preventivně kapu pár kapek Tea tree do šamponu ... i do svého a vyčesávám všivákem. Jednou jsme je chytli všichni a byl to masakr 🙈

claire90
17. čer 2022

Jako prevence se doporučuje Tea tree jak už bylo zmíněno 🙂 Děti mi je jednou donesly ze školky, holka má dlouhé husté vlasy, ve školce žádné info a já to zjistila, až když toho měla plnou hlavu, protože jsem jednu našla u kluka a nakonec jsem jich i sama měla docela dost 🤐 tak kdyby prevence nestačila, u nás se ověřilo napatlání hlavy touhle směskou https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-vsi-do-dvou... a pak jsem to smyla psím šamponem, co mi doporučila kamarádka po zkušenostech z táborů https://www.benu.cz/arpalit-neo-samp-antiparazi... 🙂 a pokud všiváček, doporučuju takový "spirálkový", hladký nám z hlavy skoro nic nesundal 😉

ladyjigsaw
17. čer 2022

@nikoulinka nám teda tee tree nepomohl a kluci mi to tenkrát donesli ze školy.Psi šampony dětem akorát podráždily kůži a efekt nula .Co ale zabralo okamžitě tak paranit rapid.A vsivacek.Ale ponton paranitu hned chcíply a když jsme po pár dnech opakovali hlavy byly vždy čisté.

kamce
17. čer 2022

Taky doporucuji jako prevenci tea tree a vsivacek 😎

smudlinky
18. čer 2022

@nikoulinka my vsi meli asi 3x. Ve skolce nic i kdyz ve tridach byly, zacala je dcera nosit az ve skolnim veku. Prevenci jsme nemeli, kdyz je donesla, tak jsme udelali zabal z samponu co jsme koupili v lekarne a vycesavali a prohlizeli vlasy na slunci. Zejlicka na vlasy se nam take osvedcila, hlavne u me, protoze muz nic nevidel a me hlava kousala priserne.

ada22
18. čer 2022

Jako prevenci tea tree oil a vlasy mít kondicionérem a pak pročesat vsivackem, ale tím lepším mají ho třeba na vsi ven za 350 Kč. Vycesu s ním i hnidy. Když už vsi přijdou, tak koupit paranit sprej. I když je to nehorázně drahé, tak fakt zlikvidoval všechny vsi i hnidy. Bohužel letos bohaté zkušenosti. Žehlička je také fajn, ale hlavně na hnidy. Normálně mi jedna mrška utekla před očima. V zoufalství jsem koupila i ten elektrický hřeben, ale ten je spíše dobrý na jemný nebo krátký vlasy a ke všemu někdy při doteku na kůži dá ránu. Pak máme ještě šampon Cappisan, ale ten beru spíš jako prevenci.
.

ladyhacek
19. čer 2022

Taky doporučuji teatree olej, kapka za ucho. U nás ve školce byli a syn je nechytil. Ale nespal po obědě, chodil jen na dopoledne