Zánět močových cest/ledvin u kojence. Máte s tím zkušenost?

petule12
8. únor 2011

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a během během 1 měsíce prodělává už podruhé silný zánět močových cest/ledvin. Takže po 14 dnech další antibiotika, vysoké horečky. U prvního jsme málem skončili v nemocnici, teď to máme na hraně, ale zatím léčíme doma. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Čím to může být? Nějaké rady jak podpořit léčbu? Čeká nás ještě vyšetření na nefrologii, ale musíme čekat, neboť mají plno. Trochu se začínám bát, aby něco nenašli ☹

ffiinnkkaa
8. črc 2011

@petule12 Pořád to jen - musíme brát s rezervou 🙂

levander
8. črc 2011

@petule12 já mám pocit že mě by už asi radši předala jinému doktorovi 😀 kdybych tam běhala pokaždé když se mi nezdá. Už takhle jsme tam víc než často.

ffiinnkkaa
8. črc 2011

@levander kdykoliv má malý horečku beru moč a valím k doktorovi, ono to není sradna

levander
8. črc 2011

@ffiinnkkaa to jo, my naštěstí horečky měli jen jednou a také hned IMC. On teploty právě nemívá, takže je to těžší to poznat.

petule12
autor
8. črc 2011

@ffiinnkkaa - to jo 🙂

@levander - tak naštěstí máme dobrou dr. Já jí vždy zavolám nebo písnu a ona mě tam nažene.
Dokonce máme příkazem, že jakmile vyletí teplota, tak naklusat s močí 🙂

ffiinnkkaa
8. črc 2011

@petule12 taky tak 🙂 CRP 120? My měli 60 a doktorka říkala jak je to strašné

petule12
autor
8. črc 2011

@ffiinnkkaa - no měla 128 nebo tak nějak, takže proto jsem psala, že "jen" 70 🙂

každopádně doufám, že ti naši broučkové už budou jen a jen zdraví 🙂 🙂 🙂

ffiinnkkaa
12. črc 2011

Proč se nedoporučuje chodit plavat jen kvůli prochladnutí?

petule12
autor
12. črc 2011

@ffiinnkkaa - taky a pak tam může i něco chytit

ffiinnkkaa
13. črc 2011

@petule12 I když má plínky?

petule12
autor
13. črc 2011

@ffiinnkkaa - prý jo, ale nevím, jenom co mi říkali u dr

ffiinnkkaa
17. srp 2011

@ffiinnkkaa říkali vám jak dlouho vás budou kontrolovat ambulantně?

ffiinnkkaa
17. srp 2011

@petule12 říkali vám jak dlouho vás budou kontrolovat ambulantně?

petule12
autor
18. srp 2011

@ffiinnkkaa - neříkali, v říjnu jdem na kontrolu, tak uvidíme.
Si myslím, že když to bude OK, tak snad už od toho budeme mít klid.

Jsem teď 14 dní na táboře a Aja ráno zvýšená teplota a za dvě hoďky 39.
Konzultovali jsme to s místni dr a zítra jedeme dát moč atd.
Ale doufám, že zase snad jen nějaká viroza 😒

ffiinnkkaa
19. srp 2011

@petule12 Já si myslím, že nás do jednoho roku, ale nevím - čili v říjnu by to bylo naposled
Tak doufám, že to nic nebude

petule12
autor
25. srp 2011

tak nakonec viroza a afty v krku 😖 takže jsme si taky užili, teď už naštěstí vše ok.

ffiinnkkaa
25. srp 2011

@petule12 tak to jsme měli taky ☹

petule12
autor
25. srp 2011

@ffiinnkkaa - to je furt něco což? 😠
ale ťuk ťuk, když to budou takhle jenom virozy tak to bude v pohodě 🙂

ffiinnkkaa
25. srp 2011

@petule12 no my tohle zažívali hlavně v té době co jsme brali ATB a byli oslabeni a pak když byla zima od jara a půl roku je to zatím v pohodě ťuk ťuk

petule12
autor
25. srp 2011

@ffiinnkkaa - tak to mi naštěstí jak jsme měli atb tak ty zabírali rychle.
Tak držím palce hlavně ať jste taky v pořádku.
Taky se trochu té zimy obávám.

ffiinnkkaa
25. srp 2011

@petule12 nene my jsme v pořádku ale tu virozu jsem měli hned po tom zánětu čili v těch 6 týdnech - a jaké teď ATB máš na mysli ? My je také nemuseli brát dlouho narozdíl od jiných ale i tak..

petule12
autor
25. srp 2011

@ffiinnkkaa - no my měly dvoje a fakt si nepamatuju jak se jmenovaly 🙂

ffiinnkkaa
25. srp 2011

@petule12 myslela jsem to jinak -ale to je jedno - dopletly by jsme to 🙂 🙂 🙂

petule12
autor
25. srp 2011

@ffiinnkkaa 🙂 🙂 🙂

ffiinnkkaa
4. říj 2011

@petule12 Vyznáte se někdo v těch papírkách na test moči?

petule12
autor
7. říj 2011

@ffiinnkkaa - tak já bohužel ne 😒
jste v pořádku doufám.

balisek
24. říj 2011

Ahoj holky, i my se k vám přidáváme🙂 Tomáškovi budou teď 2 roky a 4 měsíce. před 14. dněma jsme doléčili první zánět močového měchýře sumetrolimem, boužel jen na 14 dní..V pátek malej opět v plínce(má jen na noc) tmavou moč a šíleně páchla,t akže jsem poznala, že je zase zle.takže zase s močí a na novo..Dr. říkala, že má zánět teda pořádnej, takže nasadila Augmentin..Malej ho nechce vůbec spapat, je to katastrofa to do něj dostat, 2 dny mi to plival,takže jsem musela odhadnout, kolik vypliv a znova to do něj dostat. Ptala jsem se dr. jestli to není divný, že to máme po druhý a hned po sobě, jestli to nemůžou být ledviny, řekla mi, že nejdřív zánět zaléčíme a pak půjdeme na utz a další vyšetření..Je mi divný, že nám ani nebrala krev, ani nic jiného,malej měl opravdu tu moč samej cucek a trochu tam měl i krev..Dneska je to po třech dnech lepší, není zakalená, jen sem tam ta bílkovina:( hrozně se bojim, že jsou to ledviny:( před rokem a půl jsme ale byli na vyšetření ledvin a ty byli v pořádku,žádná vada, nic, naštěstí, tak že by se udělala během roku? to je snad divné ne? čekáme druhé mimi a pořád se tím je nervuju, jsem z toho už špatná. Teplotu jsme k tomu teda vůbec naštěstí neměli. Abych nezapoměla, malej pořád nemá přetaženou předkožku a když čůrá, tak se mu tam dělá ten balonek, nebo jak se tomu říká,ale spíš na konci toho pindíka a taky máme doma plovoučky a je u n ás fakt zima, oblíkám Tomáška co to jde, ale stejně se po té zemi válí, dala jsem mu i na zem peřinu aby si hrál na tom,ale stejně sedí všude možně..Už zvažujeme i koberec, mám fakt strach:(

petule12
autor
27. říj 2011

@balisek - Ahoj, řekla byt ti vítej......ale do téhle diskuze to není žádná výhra ☹
doufám, že bude brzy lépe. Alici taky nebrali krev, jen z prstíku kapku na CRP jestli to je na atb nebo ne a teda kmpletní rozbor moči jak normoš zkumavku, tak takovou tu kultivační.
Na uzt jsme byly taky až poté co byla vyléčená ze zánětu, tak snad vaše dr ví co dělá.
Každopádně držím palce.

petule12
autor
27. říj 2011

holky, tak za sebou máme další kontrolu na nefroligii a vypadá to dobře 🙂 na sonu to vše vypadá v pořádku.
Ještě nás teda čeká jedno vyšetření - kontrastní látku do žíly, pak 2 hoďky chodit a pak jí nasnímkují jestli tam nejsou nějaké jizvy - ale dr si myslí, že to bude dobré.
Takže když to tak půjde, tak bychom se mohli na jaře začít užit plavat 🙂

ffiinnkkaa
27. říj 2011

@petule12 my jdeme v úterý