Zanořený penis u kojence, máte zkušenost?

nivinau
29. říj 2012

Dobrý den,
nemáte prosím některá zkušenost s touto diagnozou u kojence??

bacubacu
15. únor 2013

Takže změna, posunuli nám termín, v pondělí nastupujeme do nemocnice, v úterý máme operaci.

shalis822
20. únor 2013

@bacubacu drzim pesti, my jdeme v breznu!

nivinau
autor
27. únor 2013

Ahojte, tak my dnes byli v Olomouci na dětské urologii a výsledek je ten, že je to skutečně zanořený penis (jedna dr. nás dokonce děsila i miropenisem, ale tomu se doktor vysmál 😝 😀 ). Je to prý celkem častá diagnoza ale spousta lidí, vč. dr. o tom neví. Máme mu předkožku mazat kortikoidovou mastičkou a za rok na kontrolu. Pokud se to neupraví samo, tak ho čeká operativní kosmetický zákrok. Nemáte někdo zkušenost s touto operací?
Jinak co dr. říkal že je důležité je to, že tito chlapci s touto diagnozou nesmějí absolvovat obřízku, protože kůže předkožky se právě využívá při operačním zákroku!

cibule
24. črc 2013

Ahoj děvčata, mám s mladším synem stejný problém. Od narození je vidět jen kůžička, penis vnořený a měli jsme i zúženou předkožku. Taky jsme byli v Olomouci, protože si čůrá do předkožky, že se mu to vždycky nafoukne a musí se vymačkat. Teď mažeme mastičkou třetí týden a podařilo se nám úplně přetáhnout předkožku. Takže předkožka už je ok. Nicméně penis stále zajíždí. Když mu ho vytáhnu ven vypadá normálně velký, jen u žaludu na jedné straně nahoře - jak žalud končí je ta předkožka k němu přirostlá a v tom místě je více (zbytečné) kůže. Syn má 5 měsíců. Operace bude po roce. Nivinau, jak jste dopadli Vy (zatím) 😉

klaraaaac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaraaaac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaraaaac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
macondra
18. zář 2016

@nivinau hezky den, rada bych se zeptala, jak to u vas dopadlo? Nas syn ma take zanoreny penis, stejne jak popisujete vy. Pri curani a hlavne pri erekci ho ma normalne velkeho, ale jinak maly, bez ohraniceni a doktor rikal, ze by se to samo melo spravit, ze ho ma prave pod tukovym polstarkem. Jinak hubenour🙂) dekuju za zpravu!

sssssisina
18. bře 2018

Mohu se zeptat od jakého věku to řešíte? V porodnici mě na to upozornila známá staniční sestra tak jsem se ptala. Odpověď byla později třeba operace pokud se to nezmění. Ale dětská jen rekla, že ho má zasunuty a nic vic. A jiný Dr říkal zanořeny teď nm jsou 3m jestli ještě počkat nebo s už mám víc ptát a nemám s ním zajít? Děkuji