Oligoasthenoteratozoospermia - máte někdo zkušenosti?

verunka_7
12. pro 2016

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s touto diagnozou a jak jste byli úspěšný? 🙂

8slunicko6
12. pro 2016

Ano-zkušenost máme (bohužel příteli to bylo zjištěno v důsledku rakoviny varlat), takže u nás se sperma mrazilo ale po rozmražení nezůstalo nic. Nakonec jsme museli využít dárce. Jinak-pokud to není v důsledku nějaké takovéto "v podstatě fatální diagnózy"-pomáhá braní vitamínů -hlavně Selen, vitamín E a Zinek). mělo by to zlepšit spermiogram po 3 měsících užívání.

verunka_7
autor
13. pro 2016

@8slunicko6 no koukám že jste si nezažili nic příjemného ☹ No u nás ještě nevíme příčinu, ale před cca dvěma měsíci Nám zjistili azoospermii, takže jsme z toho byli dost špatní a už jsme počítali s tím že to nebude zrovna jednoduché, ale najednou z azoospermie Nám v 9.12. zjistili oligoasthenoteratozoospermii. Takže jsme strašně rádi že aspoň něco Nám našli, ale co jsem tedy tak pochopila, tak to asi není úplně tak radostné, protože se zase můžou vytratit? Jinak koukám že čekáš miminko, tak moc gratuluji 🙂 a děkuji za typ s vitamíny 🙂

eviknufik
13. pro 2016

My mame tuto diagnozu už cca 7 let. Někdy je to lepší někdy horší. Jezdili jsme i za kočím do prahy, ale ten to ještě zhoršil. Zkoušeli jsme i čínskou medicínu, vitamíny, nic nepomohlo. Podstoupili jsme již 4 ivf, u 4. jsme oplodnovali půl na půl a vyšlo Mimi s dárcem. Jedno embryo s manželovým bylo ok i po PGS, ale nechytlo se. Teď podstupujeme 5 ivf a zkusime zase půl na půl s tím že u manžela využijeme metodu MACS.

8slunicko6
13. pro 2016

@verunka_7 Taky děkuju-čekáme holčičku (pomohl nám dárce)... Snad se vám to zlepší!!!Držím palce!!!

8slunicko6
13. pro 2016

@eviknufik Tak taky máte dárce-hlavně, že se povedlo aspoň takto. A třeba se zadaří i tou metodou MACS a manžel bude mít "biologicky" vlastní. Můj přítel se na mimi moc těší-vůbec nás ani nenapadne že je od dárce-prostě je to naše mimi🙂

verunka_7
autor
14. pro 2016

@8slunicko6
@eviknufik

Holky tak já myslela že je toto pro Nás vyhráno a nebudeme muset využít pomoci dárce, ale koukám že jsem se moc unáhlila co :-/ nejdříve jsme s dárcem byli smíření, kdyby se nic nenašlo, ale já myslela že tato diagnóza k biologicky vlastnímu miminku bohatě stačí. Dokonce i v CARu řekli, že to na IVF stačí, takže teď jsem z toho blbec :-/ Jinak oběma Vám moc gratuluji 🙂 a věřím tomu, že i když jsou ty prďolky od dárce, tak to člověk tak nebere 🙂 ale stejně to Naše je prostě Naše, tak uvidíme, jak to vše tedy nakonec dopadne

8slunicko6
14. pro 2016

@verunka_7 Zkuste ty vitamíny a uvidíte-třeba dárce nebudete potřebovat😉. Pokud to doktoři vidí pozitivně tak nepropadej panice... Stačí když vám tam najdou pár spermií, které nastřelí přímo do vajíčka a třeba se to povede. Držím palce.

eviknufik
14. pro 2016

Jj za zkoušku nic nedáte. Já jsem dnes po opu, odebráno 21 folikulů, 9 zralých vajíček, 1 ještě možná uzraje, ale tomu šance nedavam. Oplodnujeme 6 dárcem picsi a zbytek (3-4) manželem s metodou macs a picsi. Tak jsem zvědavá na uspesnost🙂

eviknufik
14. pro 2016

@verunka_7 ještě zkuste Macu nebo folandrol

8slunicko6
14. pro 2016

@eviknufik Držím palce!!! Pěkná úrodička, tak snad to vyjde§!!

hanyas
14. pro 2016

@verunka_7 ahoj, zkuste folandrol. Meli jsme stejnou diagnozu a po tech 3 mesicich se to dost zlepsilo 😉

dobranadeje
28. pro 2016

@hanyas Ahoj, o kolik se to zlepšilo (vyjádřeno v číslech)? Manžel užívá už třičtvrtě roku Nosifol, ale kontrolní spermiogram se zatím nedělal. A podařilo se vám miminko? Jsem po neúspěšném 1x ET a 2x KET v 1. IVF.

bendys
28. pro 2016

manzel mel. byl poslan na urologii a zjistili mu varikokelu, tu odoperovali a za cca 3 mesice se to zlepsilo. 2 ivf bylo potom uspesne a ted tu mam 3 tydenniho skritka 🙂

dobranadeje
28. pro 2016

@8slunicko6 Jak funguje vybírání dárce? Dají vám vybrat dle barvy vlasů, očí, výšky postavy, typu nosu atd nebo vám dají nabídku toho, co prostě je bez popisu vzhledu a inteligence? Zatím dárce odmítáme a snažíme se to zkusit s vlastními spermiemi, jsme teprve na začátku maratonu IVF.

dobranadeje
28. pro 2016

@bendys Nás nikdo na urologii neposílal. Prostě se to označilo za idiopatické = příčina nejasná, doporučilo se ICSI a víc se to neřešilo. Mohu se zeptat, zdali měl manžel nějaké viditelné změny při té varikokéle na šourku? Myslím nějak zvětšená varlata či barevně změněná?

bendys
28. pro 2016

@dobranadeje no ja ani manzel jsme nic nepozorovali... pry to nahmatat jde ale po pravde nemam prohmatano tolik kouli 🙂 abych to poznala... doktor to poznal hned... barva byla stejna pred i po... jako hodnoty spermiogramu se uplne do normalu nedostali. pri ivf jsmd stejne meli icsi, ale meli z ceho alespon vybirat...

8slunicko6
28. pro 2016

@dobranadeje Přesně tak-podle barvy očí.vlasů, výšku, krevní skupinu....

hanyas
29. pro 2016

@dobranadeje První spermiogram - koncentrace: 4 mil/ml, normální 3% (děláno v únoru). Výsledky druhého nemám poznačené, ale při odběru na oplodnění, tedy po půl roce - koncentrace: 21mil/ml, normální 52%. Takže rozdíl neskutečný. Nemůžu říct, že to má na svědomí jen Folandrol, ale trocha pohybu, zdravější stravování a míň stresu při odběru, to vše dohromady asi dělá své 🙂 rozhodně si o další spermio řekněte, ať víte, na čem jste 😉 Těhotní zatím nejsme. Máme za sebou zatím jen 1x ET (mimoděložní těhotenství) a dnes jsem 1.DC a začínáme se chystat na 1 KET (máme tři mrazáčky).