Zlatý stafylokok. Máte zkušenost s léčbou?

petronelie
14. kvě 2009

Ahoj,
u mého 3měsíčního syna se po opakujícím infektu očíčka a dvou sondážích zjistil zlatý stafylokok nereagující na dosavadní léčbu. Malý má také už přes měsíc rýmičku a chrčí. Jinak krásně prospívá. Teď nás čeká vyšetření krve a odběr z nosánku a krčku. Také se mu vytvořily na krčku vzadu uzlinky,což též patří k této bakterii. Bohužel má lékařka doposud nebrala žádné vzorky, zjistili to díkybohu na očním.

Tímto bych chtěla požádat maminky,které s touto bakterií, její léčbou apod. mají zkušenosti, zda by mohly přispět, abych se trošku uklidnila. Mám strach, že malý ted bude celý život nemocný ☹

jabluncanka
14. kvě 2009

Peti,

s léčbou moc neporadím...Ale jak se říká "všechno zlé pro něco dobrého"...tzn. malý se narodil s imunodefektem,který se projevil takovým způsobem.Ono kdyby to nebyl zlatý staphylokok,bylo by to něco jiného...Pokud kojíš,zkus denně baštit alespoň 3 Forte -B-komplexy.Dostanou se do mléka a trochu posílí imunitu.Nejsem si úplně jistá,zda se to bude celkově přeléčovat,protože jsou na to zapotřebí nakombinovat ATB,což v takhle malém věku nevím...Zřejmě to budou zatím léčit místně = ATb kapkama do očí... 😉

petronelie
autor
14. kvě 2009

jablu: Ahoj holky,zrovna jsem na tebe včera myslela 🙂

Imunodefekt,tzn.že malý bude pořád nemocný? Moje mudra si myslí,že to získal v porodnici, prý se to stává často. Chjo, mě klepne. Předevčírem jsme byli s ramínkem po tbc na píchání a teď zas tohle.... ☹

jabluncanka
14. kvě 2009

Peti,

nemusí být pořád nemocný,jen bude mít oslabenější imunitu.To např.značí to další píchání proti TBC.Měl málo protilátek...Ale to se dá později,až bude starší vylepšit nějakými vitamíny,nebo existuje sirup Imunoglukan...ale ten nevím od kdy je možné užívat...Zatím radím to Béčko...A držím pěstičky!!!

petronelie
autor
14. kvě 2009

jablu: no to mi řekni...mě zas mudr. řekla, že tzn., že má dobrou obranyschopnost. Tak už nevím čemu věřit ☹

jabluncanka
14. kvě 2009

Peti,

kdyby měl dost protilátek,tak bude reakce na očkování bouřlivá,protože BCG(očkování na TBC) je živá vakcína a to jako snad jediná na trhu...Nemusel by se píchat znova...Taky to moc nechápu 😒

petronelie
autor
14. kvě 2009

jééé, jablu...já jsem to pořádně nevysvětlila......měl velmi bouřlivou reakci...a museli mu to propíchnout a vytáhnout tekutinu 😔 měl obr vřídek s hnisem....a mudra v nemocnici říkala,že to právě značí dobrou obranyschopnost.

jéééé, ondrášek je krásný 😉

jabluncanka
14. kvě 2009

Aha...tak to jo...to pak ale ty uzliny můžou být spíš z toho,než z toho staphylokoka...

Ondrášek děkuje!!! 😀 😉 Už máme 6310g...

petronelie
autor
14. kvě 2009

jablu....tak to nevim, zas mi řekli, že uzliny z toho nejsou, že je to z toho jak měl rýmu...a rýma zas asi z té potvory.To my vás za chvíli doženem....máme 5,80 kg.

Jinak já měla v dětství prý tuhle potvoru v krku.Jinak ale nevím co je angína,chřipka....

jabluncanka
14. kvě 2009

no...tam jde spíš o to,aby to nenapadlo srdeční sval nebo ledviny... Jinak s tím samozřejmě běhá po světě strašně moc lidí...dá se to chytit téměř kdekoliv... 😉

petronelie
autor
14. kvě 2009

jojo, no byli jsme i na utz ledvin radši...a samozřejmě potvorz budem hlídat....oční říkala,že mám být ráda,že to víme....u spousty dětí se na to nepřijde a mají pak chronické rýmy a tak. a s čím byl nemocný cvrček?

jabluncanka
14. kvě 2009

Měli jsme v 6ti týdnech bronchitidu a skončili jsme na Vsetíně v nemocnici...Takže v 6ti týdnech první ATB... 😝 😉

petronelie
autor
15. kvě 2009

Jablu: Chudáček malej....my měli taky kašel, ale přešel po Hedelixu.
Dnes jsme byli u dr., říkala, že tuhle potvoru má hodně dětí a u někoho se to projeví kašlem, rýmou apod. tím, že se imunitní systém brání. Prý to není žádná tragédie, vzala výtěry a krev a uvidíme, v úterý budem chytřejší.

Tak moc děkuji za rady a přijd taky někdy do únorovek 🙂

glumy
15. kvě 2009

Ahoj, náš syn má taky stafylokoka.Zjistili jsme to tak, že jsem měla po porodu během asi třech týdnů tři záněty (mastitidy), dvakrát jsem dostala antibiotika. Pak napadlo doktorku na pohotovosti udělat synovi výtěr z nosu a krku a přišli právě na toho stafylokoka, prý to mohl přenést i na mě a díky tomu jsem mohla mít ty záněty. Na výtěr jsem pak tedy musela i já a manžel. Máme to všichni tři 🙄 Manžel nějakou horší verzi, takže dostal taky antibiotika. Kubíkovi už dělali další dva výtěry, minule měl toho stafylokoka ještě v krku a teď čekáme na další výsledky. Ale krev nám nebrali. Máme kapat nějaké kapky do nosu se solným rozotkem...

petronelie
autor
15. kvě 2009

Ahoj glumy,to je mi líto, že máte taky takovou nadilku....a má maličkej problémy?